De nieuwe cardio-fitnessruimte in het Sportcentrum heeft maandag voor commotie gezorgd binnen de Raad voor de Campusvoorzieningen. De voorziening is zonder officiële goedkeuring van de RCV gerealiseerd en is bovendien niet voor studenten toegankelijk. In een motie eiste de raad dat de fitnessruimte alsnog officieel moet worden goedgekeurd. Het onderwerp staat daarom voor de volgende vergadering opnieuw op de agenda.
'Formeel heeft men gelijk', is de reactie van de directeur van het Sportcentrum, Wim van Veelen. 'We hebben het er met de Sportraad en het sectoroverleg van de RCV over gehad. Men was enthousiast en we wilden de voorziening snel realiseren. Daarom hebben we de zaal in december direct gerealiseerd'. Volgens Van Veelen is er veel vraag naar een dergelijke ruimte. Steeds meer groepen storten zich op bedrijfsfitness en dat vormt een extra bron van inkomsten voor het Sportcentrum. 'We kampten met een ruimteprobleem. Door twee nauwelijks gebruikte tafeltennistafels te verplaatsen hadden we ruimte voor een mooie fitness-zaal'.
De ruimte heeft ongeveer veertigduizend gulden gekost die moet worden opgebracht door de gebruikers. Op dit moment mogen studenten geen gebruik van de ruimte en de apparatuur maken, maar wat Van Veelen betreft verandert dat. 'Ik heb er niets tegen dat de ruimte ook door studenten gebruikt wordt. Het zal wel de afschrijftermijn van de apparatuur versnellen dus ik verwacht dat ze er een pasje voor zullen moeten gaan kopen'.
Tijdens de maart-vergadering van de RCV komt het onderwerp opnieuw op de agenda. 'We zullen het moeilijk weer kunnen opdoeken, maar de RCV is wel heel verontwaardigd over deze gang van zaken en er zal zeer kritisch naar het voorstel gekeken worden', voorspelt Roger Bergs, voorzitter van de raad. Van Veelen snapt de commotie niet zo. 'We doen er geen mens kwaad mee', vindt hij.