Deltalinqs kondigde in de kerstvakantie het vertrek van Van der Chijs aan. Hij stond sinds 2021 aan het roer van deze belangenorganisatie voor de Rotterdamse havenindustrie. In de acht jaar ervoor was hij collegevoorzitter van de UT.
Met het opstarten van de National University of Dubai keert Van der Chijs per 1 maart weer terug in de academische wereld. De ‘nieuwe topuniversiteit’ moet ‘het vlaggenschip van de Emiraten worden op het gebied van talentontwikkeling, onderzoek en innovatie’, zo schrijft Deltalinqs. ‘Dit is een kans die ik – gelet ook op mijn eerdere werk aan de Universiteit Twente en voor de vier TU’s – niet kon laten lopen en ik zie er dan ook erg naar uit’, aldus Van der Chijs zelf.
1 miljard euro
Sjeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum kondigde in 2024 de start van de universiteit aan, met een investering van 4,5 miljard VAE-dirham – omgerekend ruim 1 miljard euro. Het doel is om de National University of Dubai binnen de komende twintig jaar tot de beste tweehonderd universiteiten wereldwijd te laten behoren.