De door Šimoník bedachte zogenaamde ‘CPR:Helper app’ laat met duidelijke instructies zien hoe je iemand moet reanimeren, geeft wat geschiedenis en laat de gebruiker ook digitaal oefenen. Daarnaast is er een noodmodus, die stap voor stap instructies geeft.
Prijzen
Naast een set originele AirPods kreeg de van oorsprong Tsjechische programmeur een jaarlicentie voor de Appstore om apps gratis te uploaden (dat kost normaal zo’n honderd dollar per upload), een certificaat voor de programmeertaal Swift en tijdens de conferentie toegang tot een afgeschermd gedeelte van het legendarische Apple Park, waar hij grote namen in de developerwereld trof. ‘Een goede gelegenheid om mijn netwerk uit te breiden en een paar grote namen in het echt te spreken.’
Tijdens de conferentie werden de winnaars verrast met een pre-screening voor F1: The Movie, een nieuwe film van Apple TV+ met Brad Pitt die eind juni pas uitkomt.
Hobby
Deelnemende apps moesten aan een aantal criteria voldoen. Šimoník: ‘Het moet een bepaalde bouwstructuur volgen, gebouwd zijn met Swift en SwiftUI en niet te veel ruimte innemen. En het moet een educatief of maatschappelijk doel hebben.’ Hij kwam op het idee doordat hij zelf naar Tsjechisch model EHBO’er is. ‘En ik maak als hobby al langer apps voor Apple.’ Van zijn hand kwamen onder andere al Thullium, een app om het Periodiek Systeem van Elementen te leren en Dreamie, een bucketlist-app.
Tsjechisch tijdschrift
Om zijn reis naar de VS te bekostigen vroeg hij een Tsjechisch tijdschrift om hem te sponsoren, voor een exclusief kijkje achter de schermen. Die hapten toe. ‘Een Tsjech in Silicon Valley, dat gebeurt niet alle dagen,’ legt Šimoník uit. Voor een slaapplek kwam hij via de UT in contact met alumni Jan-Willem Bierman and Quirina de Ruiter, die al een tijdje in de Bay Area wonen. ‘Al met al een mooie ervaring.’
Grote plannen heeft hij er vooralsnog niet mee. Zijn CPR:Helper app is nu zo’n 300 keer gedownload. Aan de advertenties verdient hij nauwelijks. ‘Je kunt er een paar koppen koffie voor kopen. Ik maak er verder geen reclame voor, daar heb ik geen verstand van. Misschien kan ik daar ooit nog AI voor inschakelen.’