Watersportcomplex Euros op de schop

| Rense Kuipers

Het watersportcomplex van roei-, zeil- en kanovereniging Euros ondergaat een renovatie. Komende zomer start de verbouwing, die medio 2025 afgerond moet zijn.

Uit het ontwerpboek van Beltman Architecten.

Het huidige watersportcomplex is sinds 1999 in gebruik. Renovatie van het gebouw stond de afgelopen jaren al hoog op de wensenlijst van Euros Roeien, vertelt voorzitter Thijmen Schuurman. ‘De indeling van het gebouw is niet ideaal en sluit niet meer aan op de behoeften van onze ledenpopulatie.’

Capaciteit vergroten

Zo is het sanitair en de kleedruimte voor dames kleiner dan dat van de heren, zegt Schuurman. ‘Terwijl onze ledensamenstelling veel meer gelijk is geworden in de loop der jaren. Dat was dus absoluut een belangrijk punt om aan te pakken.’

Een andere, grote ingreep is het vergroten van de kroeg, de Sevende Camer. Vooral roeivereniging Euros liep tegen capaciteitsproblemen aan. ‘Momenteel hebben we ruimte voor zo’n 170 mensen, terwijl we meer dan 350 leden hebben. Na de renovatie gaan we naar een verdubbeling van onze kroegcapaciteit. Dan kunnen we onze ruimte openstellen voor grotere feesten of open feesten zoals op de Pakkerij. Het is een kans om ons beter aan andere studenten te laten zien; het zet ons binnen Enschede nog meer op de kaart.’

Impressie van de kantine, door Beltman Architecten.

Logischer indelen

Naast de kleedruimtes, het sanitair en de kroeg gaan nog meer facetten op de schop. Zo wordt het gebouw volgens Schuurman toegankelijk voor mindervaliden en krijgt de keuken volgens de laatste hygiënevoorschriften een apart spoelgebied.

Bovenal wordt de indeling logischer. ‘We hebben nu nog twee aparte trainingsruimtes, één voor krachttraining en één met ergometers. Dat wordt één ruimte. De kleedkamers zijn nu boven en een werkplaats zit beneden, dat is ook niet echt handig. En momenteel zit de bestuurskamer nog los van de rest van het gebouw en moeten mensen omlopen. Ook dat gaat veranderen.’

‘Op de kaart zetten’

Een sprong vooruit dus voor de roei-, zeil- en kanoverenigingen. Via een commissie, Centraal Beheer Euros, waren de drie gebruikers betrokken bij de renovatieplannen. Er ligt nu een definitief ontwerp, de Gemeente Enschede is akkoord met het bestemmingsplan en de aanbesteding volgt. De totale projectkosten hangen af van de aanbesteding, die in 2024 plaatsvindt.

Hoe ingrijpend de verbouwing wordt voor de verenigingen, is volgens Schuurman nog onduidelijk. ‘Daarvoor moeten we de planning afwachten. Het kan zijn dat een aannemer alles in één keer wil aanpakken of in fases. Het roeien an sich moet tijdens de renovatie nog goed kunnen. Of we voor andere activiteiten moeten uitwijken, gaan we nog horen.’

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.