Meer eerstejaars UT, minder in Nederland

| Redactie

De UT trok dit studiejaar 3,6 procent meer eerstejaars dan in 2009. De groei lijkt zelfs boven de dertig procent uit te stijgen, maar dat komt doordat pre-masterstudenten nu ook zijn ingeschreven als bachelorstudenten, terwijl die vorig jaar nog als masterstudenten werden geregistreerd.

Na jaren van groei gezien daalde het totale aantal eerstejaarsstudenten in Nederland met 2,7 procent. Naast de UT zagen drie andere universiteiten het aantal eerstejaars toenemen.

De grootste stijger is Wageningen Universiteit, waar voor het eerst meer dan duizend eerstejaars instroomden: een toename van 9,3 procent. Ook Radboud Universiteit (3,3 procent) en UvA (1,2 procent) kregen meer aanmeldingen. Het is niet bekend hoeveel pre-masterstudenten er bij de andere universiteiten tussen de ‘gewone’ eerstejaars staan. Landelijke cijfers daarover worden niet verzameld.

Aan sommige universiteiten is het aantal eerstejaars bachelorstudenten flink gedaald. Zo trok de Erasmus Universiteit na een piek vorig jaar weer evenveel studenten als in september 2008, wat een daling van elf procent behelst.

Van alle soorten opleidingen verliezen de rechtenopleidingen het meest: acht procent. Taal & cultuur en economie gaan allebei met vijf procent omlaag. Techniek verliest 4,4 procent, terwijl studies van de sector natuur bijna een procent stijgen. Winnaars zijn gedrag & maatschappij en de landbouwsector. De cijfers zijn afkomstig van Dienst Uitvoering Onderwijs.

(HOP/UT-Nieuws)

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.