Geen UT/Saxionteam aan de start bij Batavierenrace

| Rense Kuipers

Het UT/Saxionteam staat niet aan de start van de 54e editie van de Batavierenrace in mei. Nu de inschrijfdeadline gesloten is, ontbreekt het team op de deelnemerslijst.

Archief U-Today: de slotloper van D.A.V. Kronos vorig jaar.

De Batavierenrace bestaat uit een algemeen klassement en een universiteitscompetitie. Aan die universiteitscompetitie doen doorgaans de teams met snellere, competitieve lopers mee. Traditiegetrouw staat iedere editie een gecombineerd team van UT- en Saxionstudenten aan de start. Dat is dit jaar echter niet het geval.

Deadline gepasseerd

Dat bevestigen zowel atletiekvereniging Kronos als Jeroen van Loon, voorzitter van de Batacommissie. Het Kronosbestuur had in aanloop naar de inschrijfdeadline geen signalen ontvangen over het opzetten van het universiteitsteam. Nu die deadline sinds maandag gepasseerd is, bevestigt Batavoorzitter Van Loon dat er inderdaad geen UT/Saxionteam ingeschreven staat.

Ook in 2023 lukte het niet om een Enschedees universiteitsteam op de been te krijgen. Toen kon het team niet genoeg lopers vinden. Ook vorig jaar tijdens de alternatieve Batavierenrace stond er geen UT/Saxionteam aan de start; toen lieten ook meerdere andere universiteitsteams het evenement schieten. De exacte redenen voor de absentie dit jaar zijn vooralsnog onbekend. Volgens Van Loon zet de Batacommissie de deur nog op een kier, maar dan moet een geïnteresseerd team zich spoedig per e-mail aanmelden.

‘Blij met aantal’

Het totaalaantal inschrijvingen komt uit op zo’n driehonderd teams. ‘We zijn heel blij met dat aantal’, laat Van Loon weten. ‘Zeker als je bedenkt dat de Bata vorig jaar in alternatieve vorm moest plaatsvinden, zijn we blij dat we zo’n groot deelnemersaantal hebben.’

Grote wijzigingen zijn er niet: de Bata gaat opnieuw van Nijmegen naar Enschede, verdeeld over 25 etappes. De slotetappes zijn van de Oude Markt in Enschede naar de atletiekbaan op de UT-campus. Alleen de beginetappe kent een wijziging, meldt Van Loon. Die gaat niet van de Radboud Universiteit naar het Nijmeegse stadscentrum, maar kent een route op en rondom de Nijmeegse campus. De 54e Batavierenrace vindt plaat op 8 en 9 mei.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.