Het Twentse studententeam kwalificeerde zich zaterdag op een achtste plek. Direct na de start op zondag volgde een opmars in het klassement. Twentse zonneauto RED Horizon reed zelfs lange tijd aan de leiding.
Toch gaat het Delftse Brunel Solar Team aan kop na de eerste racedag, met een paar minuten voorsprong op Solar Team Twente. Direct daarachter staat het Belgische Innoptus Solar Team. Zo lijkt zich opnieuw een klassieke driestrijd te ontvouwen tussen Delft, Twente en Leuven; precies de teams die de afgelopen jaren in grote zonneraces nauwelijks voor elkaar onder deden.
Bosbranden
Niet alleen de concurrentie, maar ook de omstandigheden vormen een uitdaging, weet Solar Team Twente-teamleider Daniël Blik. Ook al was er tijdens de race geen hinder van bosbranden, zag het team meerdere rookpluimen opstijgen langs de route. 'De concurrentie is hevig, maar dat geeft ons extra motivatie. Ondanks weersveranderingen en brandrisico’s blijven we gefocust', aldus Blik.
De drie teams die om de koppositie strijden legden op de eerste racedag ruim zevenhonderd kilometer af vanuit startplaats Darwin. Ze moeten de rest van de week nog zo'n 2300 kilometer af te leggen, tot aan de finish in het Zuid-Australische Adelaide.