UT/Saxion Runningteam mikt op podiumplaats bij Bata

| Stan Waning

Het is aftellen geblazen voor het UT/Saxion Runningteam. Nog een paar nachten en dan mogen de 25 renners van start in de jubileumeditie van de Batavierenrace. De Twentse equipe gaat voor de prijzen. ‘De motivatie is nog nooit zo groot geweest’, aldus ploegleider en UT-student Thies Eeltink.

Photo by: UT/Saxion Runningteam
Een deel van het UT/Saxion Runningteam 2022.

Hoe verloopt de voorbereiding?

‘Ontzettend goed eigenlijk. De indeling is compleet, de organisatie staat, het draaiboek klopt en de teamkleding is uitgedeeld. Vrijdag hielden we de kick-off met het team. Toen kwamen we samen met de hoofdsponsor, maakten we kennis met elkaar en gingen we uiteten. Niet alle renners kenden elkaar. Dan is het belangrijk om voor de Batavierenrace van elkaar te weten wie je bent.’

Wat zijn jullie verwachtingen?

‘Het is lastig een accurate voorspelling te maken, maar we mikken op het podium. Of we voor de eerste plek kunnen gaan, of dat plek drie het maximale is, dat moet tijdens de wedstrijd blijken. Vorig jaar zijn we tijdens de uitgeklede versie van de Bata tweede geworden, een jaar eerder derde, dus daar gaan we nu ook voor. Ik verwacht dat Nijmegen en Groningen een vergelijkbare ambitie hebben en ook om de prijzen gaan lopen.’

Hoe is de samenstelling van jullie team?

‘Heel divers. Daar zijn we blij mee. Net als de andere teams beschikken we over zestien mannen en negen vrouwen. Onze begeleiding bestaat uit acht personen. Zij zorgen voor het vervoer, maar staan ook als reserve op de lijst, mocht iemand deze week een blessure oplopen. Ons team is een mooie mix tussen studenten van de UT en Saxion. Een deel loopt bij Kronos, maar het merendeel sport bij andere verenigingen en we beschikken ook over internationale lopers.’

Hoe verliep de selectie binnen het team?

'Die is gemaakt op basis van gelopen tijden in andere wedstrijden. We verzamelden eerst zoveel mogelijk geïnteresseerde lopers en die rangschikten we op basis van recent gelopen tijden. De sterkhouders uit ons team zijn Renee Sijbesma, zij liep afgelopen zomer 35.39 op het NK10km, waarmee ze tweede werd. Stijn Jassen eindigde in 2021 als tweede op het NK duathlon en ook Mart Nijhuis loopt NK's.'

Was de voorbereiding door de pandemie lastiger dan anders?

‘Toch wel. Veel eerste- en tweedejaarsstudenten zijn onbekend met de Bata, dus we moesten onze promotie flink oppoetsen. Daar besteedden we bewust veel aandacht aan en we zijn blij dat dat gelukt is. Ons speerpunt was om de Bata semiprofessioneel te benaderen. De sponsoren en de samenwerking met Topvorm Twente zijn daar voorbeelden van. We nemen dit serieus en dat willen we ook uitstralen.’

Jullie lopen komend weekend de vijftigste editie van de Bata. Maakt dat het extra bijzonder?

‘Voor ons niet zozeer. Dat is vooral voor de organisatie een bijzondere mijlpaal. Voor ons is het speciaal dat de Bata eindelijk weer gelopen kan worden zoals het hoort, dus met alles erop en eraan. Dat geeft ons extra motivatie. Dat merk ik bij alle ploegleiders, maar ook bij alle lopers. Namens ons team ben ik zaterdag de laatste loper, dus ik moet de klus klaren richting de UTrack. Hopelijk valt er daarna iets te vieren voor ons.’

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.