Groeispurt in leden voor trots Exaltio

| Christian Orriëns

Exaltio, de studentenvereniging voor lesbiennes, homo’s, biseksuelen en transgenders (LHBT+) in Enschede, kende dit collegejaar een flinke groei van 26 naar 90 leden. Een actief bestuur, meer marketing en nieuwe activiteiten vormden de sleutel tot succes.

‘Onze vereniging kende in de voorgaande jaren wat stagnatie,’ vertelt oud-UT-student en bestuurder, Vera Korblet (25). ‘Toen wij als nieuw bestuur begonnen, gingen we ‘all-out’. We hebben veel ingezet op onze naamsbekendheid, denk aan onze deelname aan de Pride.’ Bestuurder Carmen Dekkers (19): ‘Ik was erg trots toen de onderwijsinstellingen in Enschede meededen aan de Coming Out-dag. Om de LHBT+ vlag overal te zijn wapperen maakte me erg trots, ik voelde me een stukje meer geaccepteerd.’

Korblet: ‘Daarnaast ondernamen we ook initiatieven om de drempel voor toegang tot de vereniging te verlagen.’ ‘Een voorbeeld hiervan is het buddy systeem’, vult medebestuurder Kevin Kras (24) aan. ‘Je kunt je voorstellen dat het voor iemand lastig is om voor het eerst een gaybar binnen te stappen. Het is mogelijk om ons van tevoren te informeren. Dan nemen wij je op sleeptouw mee.’ Korblet: ‘Ik heb laatst nog met een meisje op het terras gezeten, voorafgaand aan onze borrel. Zo kende ze in ieder geval al iemand voordat ze bij Exaltio binnenkwam.’

Populair bij de internationale student

De groei van de vereniging komt deels door het forse aantal internationale studenten dat lid wordt. Dekkers: ‘Veertig procent van ons ledenbestand is internationale student. Hoewel er nog veel werk te verzetten is op gebied van acceptatie in Nederland, zijn we een liberaal land. Die vrijheid is niet onopgemerkt gebleven bij de internationale student. Zij reageren lovend op onze vereniging.’

Exaltio probeert er te zijn voor jongeren die problemen ervaren. ‘Een voorbeeld is een jongen die uit een land kwam waar er nog weinig sprake was van acceptatie voor zijn geaardheid’, vertelt Kras. ‘Hij was een half jaar in Nederland en bij elke borrel aanwezig. Eenmaal terug in zijn thuisland berichtte hij ons dat hij enorm had genoten van de vrijheid en de kansen die de vereniging hem heeft geboden.’

Dekkers: ‘Hoewel we voornamelijk een gezelligheidsvereniging zijn, breiden we ons pakket uit met meer educatieve activiteiten. We zijn momenteel bezig met om een soort van collegetour te organiseren. Daarbij kun je onder meer denken aan lezingen waar “alle letters van het alfabet” aan het woord komen om hun ervaringen te bespreken. Dat is ook voor ons zeer leerzaam.’

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.