Een full moon party en after party brunch

| Anouk de Jong

Ze bestaan 40 en 15 jaar en beginnen morgen, geheel toevallig, tegelijk met het vieren van hun lustrum. Sirius trapt af met een gala in de Grote Kerk. Daedalus begint met een openingsfeest in café de Crazy Kangaroe.

‘Het thema van ons lustrum is minutes to midnight’, vertelt Tom Hofhuis, van de lustrumcommissie Sirius de studievereniging voor Gezondheidswetenschappen en European Public Administration die 40 jaar bestaat. ‘We kozen vorig jaar voor dit thema omdat het toen nog heel spannend was hoe de toekomst van onze vereniging er uit zou zien.’ Bestuurslid Ilco Toebes voegt toe: ‘Inmiddels weten we dat onze vereniging kan blijven staan, maar zitten we vlak voor de verhuizing naar de technohal. Leuk, maar ook spannend. Minutes to midnight is nog steeds toepasselijk.’

Openingsgala en cantus

‘De komende maand organiseren we verschillende activiteiten, vertelt Hofhuis. ‘De grootste evenementen, ook voor niet-leden toegankelijk, zijn het openingsgala, de cantus op 24 mei in een tent op het O&O-plein en het eindfeest full moon party op 1 juni in ’t Bölke. Hier sluiten we het lustrum af met een spectaculaire lichtshow.’

Vleugels van Daedalus

Spread your wings, is het thema van het lustrum van Daedalus, de studievereniging voor Industrial Design. Elsemiek Verheijen van de lustrumcommissie: ‘Spread your wings verwijst naar de vleugels van Daedalus uit de legende. Daarnaast heeft dit thema precies 15 letters, dat vonden we grappig omdat onze vereniging 15 jaar wordt. De namen van alle activiteiten sluiten er ook mooi bij aan en hebben ook te maken met vleugels en vliegen.’

Crazy Kangeroe

‘Onze launch party high in space is morgen in de Crazy Kangeroe omdat dit vroeger onze stamkroeg was. De dag na het feest organiseren we een after party brunch. Andere bijzondere activiteiten die we organiseren zijn een scavengerhunt tijdens de elfbierentocht en lasergamen in Teletubbieland achter de Horst.’

Bedrijvendag

‘We zijn ook erg trots op de bedrijvendag die we op 9 mei organiseren in de Horst’, vertelt Verheijen. ‘Er komen dan elf design companies en er is een lunchlezing over de connectiviteit van producten.’ Een andere activiteit waar Verheijen naar uitkijkt is het Vleugelproppen op 15 mei. ‘Zes teams moeten dan proberen om zo snel mogelijk een piano door een klein frame te krijgen door de piano te slopen.’

Waar Sirius mee begint, sluit Daedalus mee af: een slotgala op 19 mei met het thema fly me to Neverland op een nog geheime locatie.