EWI wacht een zwaar jaar

| Redactie

Ton Mouthaan, decaan van de faculteit EWI, hield maandagmorgen een drie kwartier durende nieuwjaarsspeech voor zijn medewerkers. ‘Een helder praatje, maar niet altijd leuk’, vat de decaan samen. De faculteit staat namelijk een forse reorganisatie te wachten in 2013.

In zijn nieuwjaarsboodschap sprak Mouthaan over drie zaken, die de faculteit EWI het komende jaar ‘voor elkaar wil krijgen’. ‘Allereerst is dat het vormgeven van het bacheloronderwijs. Bij de opleiding elektrotechniek loopt nu een pilot en de conclusie is dat het een prima concept is, maar dat er een hele andere manier van onderwijs aan ten grondslag ligt. Studenten zullen veel meer zelf moeten doenen daar moeten we ze toe aanzetten.’

Als tweede punt haalde de decaan het nieuwe financieringssysteem aan, dat dit jaar voor het onderwijs en onderzoek gaat gelden. ‘Als we straks beslissen om iets te gaan doen, dan zal daar passende financiering bij komen. Elke activiteit wordt dus gefinancierd. Dat is een hele revolutie, omdat we nu nog sterk budget-georiënteerd zijn. Deze nieuwe financiering gaat gelden voor het primaire proces, maar het is een proces voor de hele UT.Er moeten dus keuzes worden gemaakt want het moet wel binnen de beschikbare budgetten passen met altijd de uitdaging in te verdienen. Vooral in het onderwijs zullen we anders moeten denken.’

Ten slotte sprak Mouthaan over de reorganisatie. De faculteit kampt met een structureel tekort van 3 miljoen euro. ‘De organisatie moet daarom krimpen met ongeveer 25 fte. Dat is fors en zal ons hard treffen. Aan het reorganisatieplan wordt nu hard gewerkt. Half februari bespreekt de faculteitsraad dit. Dat er ook gedwongen ontslagen zullen zijn, valt niet te voorkomen. Dit is dan ook geen kaasschaafmethode, maar een keuzeproces waarbij we kiezen voor inkrimpen. Natuurlijk brengt dat veel onrust mee in de faculteit. Sinds mijn aantreden als decaan, acht jaar geleden, is dit de derde reorganisatie die ik leid. In totaal is het vaste personeel van onze faculteit in al die jaren al met 30% gekrompen, dat was nergens anders zoveel.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.