Je droombaan ontdekken

| Redactie

Voor studenten in de laatste fase van hun opleiding, en voor alumni die nog niet al te lang geleden zijn afgestudeerd organiseerde Study & Career van de Universiteit Twente in samenwerking met de specialisten van Blik-Opener woensdagavond, 14 november, een Coachcafé om nieuwe ideeën over een droomtoekomst te ontdekken. Locatie: het Theatercafé.

Photo by: Gijs van Ouwerkerk

In drie uur tijd werden de 18 deelnemers meegenomen in het persoonlijke loopbaanprogramma. De één was net afgestudeerd en op zoek naar een baan, een ander was aan het einde van zijn master en zich aan het oriënteren op de arbeidsmarkt en weer iemand anders was al een twee jaar aan het werk, maar miste toch iets in zijn baan.

In wisselende groepjes van drie of vier voor elkaar onbekende personen en onder begeleiding van ervaren coaches gingen de participanten met drie belangrijke thema’s aan de slag. Wat zijn de persoonlijke kernkwaliteiten? Hoe ziet de droombaan of droomcarrière eruit? En welke concrete stappen kunnen gezet worden om die dromen te verwezenlijken?

Het benoemen van kernkwaliteiten was niet voor iedereen een fluitje van een cent. ‘Ik zou graag een kernkwaliteit kunnen benoemen die uniek is’ aldus een deelnemer. ‘Met een makkelijke babbel onderscheid je je tegenwoordig niet meer genoeg.’

In de tweede fase werd er gedroomd en werden barrières, zoals ‘ik heb geen geld om een eigen bedrijf te starten’, of ‘waarschijnlijk heb ik daar niet genoeg ervaring voor’ uitgeschakeld. Door te brainstormen met onbekenden kregen vernieuwende ideeën een kans om verder uitgedacht te worden in de laatste ronde. Hierin werd de droombaan concreet omgezet in een actie wat iemand morgen kan gaan doen. ‘Ik ga wel even kijken naar welke carrièrebeurzen ik zou kunnen gaan.’ En ‘ik ga mensen in mijn netwerk mailen met de vraag of ze wat voor mij kunnen betekenen.’

Het coachcafé is al meerdere keren georganiseerd en blijkt steeds weer een succes. De nodige hapjes en drankje ontbraken niet en ook de heuse café setting, de avond vond plaats in het Theatercafé, zorgde voor een ontspannen sfeer.

Na afloop werd er nog even genetwerkt en nagepraat over een indrukwekkende en leerzame avond. Al met al waren de deelnemers erg enthousiast met als feedback van een deelnemer ‘een kort en bondige avond met een concreet resultaat om mee verder te kunnen.’

Foto's: Gijs van Ouwerkerk

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.