Wie: Kristian Leiber (22), student Psychologie
Stijl: Klassiek en opvallend
Wat draagt hij:
‘Ik draag een shirt met 'Samurai' en gekleurede steentjes erop van One Green Elephant . Ik vond de kleur van het shirt gaaf, lekker opvallend. De sjaal heb ik in combinatie met het shirt gekocht. Mijn broek is van C&A. Ik draag bruine, leren schoenen, die ik besloot te kopen vanwege de opvallende, houten hak.
Ik draag mijn ringen, horloge, ketting en bril elke dag. Van de drie ringen die ik om heb, is de Drankenring uit Londen mijn favoriet. Ik heb een jaar in Oxford gewoond, waar ik seksuele voorlichting aan jongeren gaf. Zowel aan mijn tijd daar, als aan de ring heb ik mooie herinneringen. Daarnaast vind ik draken, en de sterke, moedige uitstraling die zij hebben fascinerend. De ketting die ik nu om heb, lijkt geluk te brengen. Wat betreft brillen heb ik een grote verscheidenheid aan modellen en monturen: geen montuur aan de onderkant, geen montuur aan de bovenkant, en met opvallende pootjes. Ik probeer elk jaar tenminste één nieuwe bril te kopen. De bril die ik nu op heb, heb ik al twee jaar, maar ik ben er helemaal tevreden mee.
Kleding moet wat mij betreft echt bij de persoon passen. Inspiratie haal ik dan ook niet van bepaalde sites of stiljguides, maar uit mezelf. Mijn kleding stem ik af op mijn humeur. Zo kan ik de ene dag veel kleur dragen, en de andere dag bruintinten. Ik probeer altijd iets te dragen dat net iets anders is dan wat de rest draagt. Het maakt mij weinig uit wat andere van mijn kleding vinden. Het gaat erom dat ik tevreden ben met mijn kleding, dat ik mezelf er goed in voel. Laatst was ik bijvoorbeeld aan het winkelen met vrienden, en zag ik een onwijs mooie blouse. Toen ik de blouse aanpaste, zag het er echt niet uit. Mooie blouse, maar het paste zo niet bij mij. Dan koop ik het ook niet.’
De winkel:
‘One Green Elephant is erg leuk, maar ook de C&A, H&M en CoolCat breng ik regelmatig een bezoekje. Ik vind het gaaf om shirts met een statement erop te dragen. Bij CoolCat hebben ze vaak dit soort shirts. Soms is het wat mij betreft net iets te opvallend, maar ik slaag er toch regelmatig. Zo heb ik bij de C&A een shirt met Super Mario erop gekocht. Een beetje nerd kan altijd wel toch?
Ik kan prima de hele dag in de stad rondlopen zonder wat te kopen. Wat mij betreft is winkelen een dagje uit, lekker lunchen, op het terras zitten. Enschede, Amsterdam, Hannover en Osnabrück zijn mijn favoriete steden. Daarnaast breng ik tenminste één keer per jaar een bezoekje aan Londen.’
Wat kost het:
‘Dat is heel verschillend. Soms koop ik maanden niks. Ik heb genoeg in mijn kast hangen wat ik kan drangen. Ik denk gemiddeld zo’n 30-40 euro per maand.’