De pilot bindend studieadvies begon vorig jaar september met technische natuurkunde, scheikundige technologie en communicatiewetenschap. Welke opleidingen nu nog meer in het project willen stappen is onbekend. Het college heeft nog geen enkele studie officieel benaderd en alleen via de wandelgangen vernomen dat er belangstelling is om mee te doen.
Daarnaast wil het CvB de bsa-regeling op twee punten wijzigen. Het gaat om de mogelijkheid om aanvullende vakinhoudelijke eisen te stellen en de mogelijkheid om de verplichting toe te voegen dat je je propedeuse in twee jaar moet halen.
De huidige pilot heeft een looptijd van drie jaar en wordt volgend jaar tussentijds geëvalueerd. Dat het college de discussie over het bsa naar voren wil halen heeft te maken met de slechte studierendementen van de UT en de overheidsdwang om die rendementen te verhogen.
In een brief laat de universiteitsraad alvast weten voorlopig niet te willen instemmen met een uitbreiding van de pilot. Ze wil eerst de evaluatie afwachten. De raad wijst er bovendien op dat de eerste resultaten van een universiteitsbreed ingevoerde bsa in Eindhoven en Delft nog niet laten zien dat door het bindend studieadvies de studievoortgang positief wordt beïnvloed.
Van de pilot bij de drie UT-opleidingen zijn nog geen resultaten bekend. Volgens stafmedewerker Erik van Dijk die zich met het bsa bezighoudt, zijn er in ieder geval geen zichtbare effecten van het bindend studieadvies op de aanmeldingscijfers van TN, ST en CW voor dit studiejaar.