De geplande veertien etages tellende miniwolkenkrabber als markeringspunt is in deze bouwfase gesneuveld. `Het risico dat de ruimtes niet worden verhuurd is te groot', aldus Remko Overdam, directeur van De Etalage BV, de verantwoordelijke BV voor de uitvoering.
`Het is jammer van de toren ja,' zegt Overdam. `Maar potentiële investeerders vinden het geen prettige gedachte ergens geld in te stoppen zonder zekerheid te hebben dat er voldoende huurders zijn. In deze tijd is ook de vastgoedwereld wat voorzichtiger geworden. We zijn wel aan het nadenken over een toren op de westvleugel. Die komt dan in de buurt van het middengebied.' De ambitie voor een aansprekende landmark is volgens Overdam nog niet weggestopt. `Nee, we willen zeker een landmark. Dat verdient die plek.'
De eerste impressies van The Gallery waren afgelopen donderdag te zien tijdens de officiële opening van gebouw The Corridor op het Business & Science Park, waarin ook de Kennispark-organisatie haar intrek neemt. Het gebouw, waar eerder het OLCT, het instituut voor opleidingen en trainingen, zat, wordt de komende twee tot vijf jaar gebruikt als centrum voor innovatie en kennisintensief ondernemerschap.
Kennispark heeft met dit gebouw een locatie tot zijn beschikking die als een proeftuin gaat dienen voor The Gallery. `De bedrijven die er nu kantoorruimte huren, kunnen vanaf volgend jaar verhuizen naar The Gallery', aldus Overdam. Het middengebied wordt gelijktijdig onder handen genomen. `Daar komt de ingang en het wordt het kloppend hart van The Gallery.'
![]() |
Zo komt de voorgevel van de Gallery eruit te zien. |