Boekensite schot in de roos

| Redactie

De UT-studenten Joris van Hoof en Ton Heerze stonden afgelopen week volop in de aandacht van de media met hun website www.studieboekentwente.nl. Het geheim achter dit succes. 'Van veel studenten hoorden we dat er behoefte was aan tweedehands boeken en dat ook veel mensen hun boeken wel zouden willen verkopen. Dat leidde ertoe dat we het idee, waarmee we al een tijdje rondliepen, hebben uitgevoerd'

De UT-studenten Joris van Hoof en Ton Heerze stonden afgelopen week volop in de aandacht van de media met hun website www.studieboekentwente.nl. Het geheim achter dit succes.

'Van veel studenten hoorden we dat er behoefte was aan tweedehands boeken en dat ook veel mensen hun boeken wel zouden willen verkopen. Dat leidde ertoe dat we het idee, waarmee we al een tijdje rondliepen, hebben uitgevoerd', legt Joris van Hoof, een van de bedenkers van de website, uit.

Dat er behoefte was aan een dergelijk systeem blijkt wel uit de bezoekersaantallen. De site is anderhalve week online en heeft al meer dan 1700 bezoekers getrokken. Ook worden er ruim 500 boeken te koop aangeboden. Een schot in de roos, zo lijkt het.

'We hebben eens gekeken naar andere sites op dit gebied, maar voor het oosten van het land bestond zoiets nog niet. Veel websites vragen verzendkosten voor het versturen van de boeken. Ons concept is beter doordat de studenten onderling kunnen afspreken waar ze de eigenlijke verkoop plaats laten vinden. Eigenlijk hebben wij de tweedehands boekenstroom met onze website gestructureerd', vertelt Ton Heerze, die overigens zelf ook een boek op de site heeft aangeboden en deze morgen gaat verkopen. 'Echt ideaal!'

De twee TCW'ers vragen geen provisie voor de verkoop van de boeken. De boeken moeten zo goedkoop mogelijk blijven, wat immers de filosofie achter het project is.

Goedkoop zijn de boeken zeker. Wanneer de prijs, die studenten vragen voor een boek, vergeleken wordt met de nieuwwaarde, kan alleen maar geconcludeerd worden dat de student met tweedehands boeken beter af is. 'Zeker wanneer een student een boek aan wil bieden dat al op de site staat, zal deze de prijs alleen nog maar omlaag doen dalen. Want als hij bóven het andere boek gaat zitten raakt hij zijn eigen boek nooit kwijt', verklaart Heerze.

Dan moeten de jongens snel verder. RTL komt met een cameraploeg naar de UT. 'Free publicity!' roept Van Hoof. 'Dat kunnen we wel gebruiken'.

Mariska Viester

Joris van Hoof (rechts) en Ton Heerze.


Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.