Doel van de samenwerking is onder meer de kwetsbaarheid van de afzonderlijke organisaties te verkleinen, de professionalisering te vergroten en het onderling opvangen van piekbelasting te vergemakkelijken.
'Maar onze locale verankering blijft voorop staan', benadrukt Acasa-directeur Bert Bokhove. Ons kantoor blijft op de campus, onze naam blijft hetzelfde en onze diensten ook.' Voordeel van de samenwerking is volgens Bokhove onder meer de mogelijkheid tot het uitwisselen van kennis en personeel: 'Als wij meer dan één vastgoedproject tegelijk uitvoeren hebben we al mensen tekort. Wij zijn een relatief kleine organisatie en dan loop je gauw vast als bijvoorbeeld je enige specialist op een bepaald gebied uitvalt. Die kwetsbaarheid kunnen we in samenwerkingsverband behoorlijk terugdringen.'
Bokhove ziet ook voordelen van de samenwerking bij het realiseren van meer 'short stay' woonruimte voor buitenlandse studenten, waar in toenemende mate vraag naar is. 'Als wij daar zelf niet in kunnen voorzien en een van onze partners wél, kunnen we dankzij de samenwerking beter aan onze primaire taak voldoen. Bovendien komt het steeds vaker voor dat je als huisvester alleen combinatieprojecten mag ontwikkelen: complexen met woningen voor studenten en burgers of senioren door elkaar. Daar kunnen we in de toekomst samen met een van onze partners aan meedoen.'
Het komende halfjaar wordt bekeken welke onderdelen van de vijf corporaties in elkaar geschoven kunnen worden. Daarbij wordt vooral gekeken naar expertise op het gebied van treasury en vastgoed, maar ook naar beleidsondersteuning, personeelszaken en automatisering.
In de Woongroep Twente gaat Acasa samenwerken met Lucht &
Licht uit Haaksbergen, Woningbelangen Losser, Woonmaatschappij WBO uit Oldenzaal en Domijn uit Enschede.