In de kantine van het CC-complex is het dringen geblazen. Lange rijen voor het buffet, de twee kassa's rinkelen aan één stuk. Ook in het Theatercafé van de Vrijhof is het spitsuur tussen twaalf en één. Het was er al druk en nu loopt het storm. To-receptiemedewerker Yusu Basut zou wel een broodje lusten maar kan zijn werkplek niet verlaten voor een hapje buiten de deur. 'Eigenlijk vind ik het schandalig dat de kantine van TO is gesloten. Ik kan hier niet de boel dichtgooien en naar een ander gebouw wandelen om mijn lunch te halen. Vanochtend heb ik mijn eigen brood meegenomen. Vroeger haalde ik daar nog soep of melk bij. Jammer, dat zit er niet meer in.'
Kantinemedewerkster Francien werkte vier jaar in het TO-gebouw, nu is ze door de reorganisatie verhuisd naar het CC-complex. 'Ik snap echt niets van die sluiting. Het was er altijd druk. Nu moeten medewerkers en studenten het doen met extra automaten.' Karin de Vos is werkzaam bij het faculteitsbureau van Gedragswetenschappen, eveneens gevestigd in het TO-gebouw. Ze vindt de sluiting 'best balen'. 'Vooral het regelen van koffie tijdens vergaderingen is een lastige klus geworden. Er zijn nog geen nieuwe automaten waar je potten koffie kunt halen. Zelf ga ik straks voor het eerst naar het CC-gebouw om daar te lunchen.'
Aan een paar tafeltjes van de gesloten kantine in het CT-gebouw zitten mensen uit broodtrommels hun lunch te nuttigen. Onder hen Adam Handelzalts, vierdejaars TO-student. 'De bieb van TO is ondergebracht bij CT, dus moet ik hier studeren', verzucht de student. 'En nu dus voor een broodje kaas naar het CC-gebouw. Ach, het is geen ramp, maar wel ongemakkelijk. Bovendien gaat er bij de sluiting van een kantine een soort sociale functie verloren. En de kantine van het CC-gebouw is zo groot en onpersoonlijk. Niks aan.'
In het EL/TN-gebouw is de kantine nog beperkt geopend, van 11.30 tot 13.30 uur, met een kleinschaliger assortiment. Zodra de horecafaciliteiten van de Bastille gereed zijn zal ook deze lunchgelegenheid haar deuren sluiten. Volgens gebouwbeheerder Jan Muller regent het klachten van medewerkers. 'De snelle besluitvorming over de sluiting heeft de medewerkers overvallen. De service is in zeer korte tijd tot een dieptepunt gedaald.' De EL-studievereniging Scintilla heeft inmiddels 300 handtekeningen verzameld als protest tegen de sluiting. Deze maand nog zullen de handtekeningen worden aangeboden aan het CvB.
Voor kantinebeheerster Yvonne Mentink van EL/TN is het wennen, deze eerste dagen. 's Ochtends begint haar werk in het Theatercafé, om tien uur gaat ze aan de slag in EL/TN, waarna ze om drie uur weer naar de Vrijhof verhuist. 'Het is er niet leuker op geworden.' Haar collega Marjo Bartelink beaamt dat, maar kan het leed ook relativeren. Bartelink werkt al 31 jaar in de catering op de UT. De laatste vijftien jaar als kantinebeheerster in het CT-gebouw, nu is haar werkplek het Theatercafé. 'Natuurlijk is het jammer dat het zo gaat, maar belangrijker is dat we onze baan behouden. Toch?'.
Maaike Platvoet
Het is dringen geblazen tijdens lunchtijd in de Vrijhof en het CC-complex sinds de sluiting van de kantines in het TO- en CT-gebouw.
![]()