Meisjes maken in toekomst anders kennis met techniek

| Redactie

De 'Meiden studeren Techniek'-dagen zijn afgelopen vrijdag en zaterdag voor het laatst in de huidige vorm gehouden. Vanaf maart 1997 zullen meisjes uit 3, 4 en 5 VWO met wiskunde B en natuurkunde in hun pakket aan de hand van thema's kennis kunnen maken met het vak van ingenieur. Tot nu toe kwamen meisjes uit 4, 5 en 6 VWO naar Enschede. Bovendien werden die bezoeksters louter met kleine, afzonderlijke projecten aan het werk gezet.

Door in plaats van meisjes uit 6 VWO meisjes uit de derde klas uit te gaan nodigen hoopt de UT de attitude van jonge vrouwen ten opzichte van techniek nog wat te kunnen veranderen. 'Bovendien krijgen ze door het werken in thema's een beter inzicht in wat techniek studeren nu eigenlijk betekent', denkt Hans Lammertink, hoofd Studievoorlichting van de dienst Voorlichting en Externe Betrekkingen.

Het werken met een thema werd afgelopen vrijdag en zaterdag uitgeprobeerd door Civiele Techniek & Management. Dat beviel goed. Het onderwerp Betuwelijn zorgde bij de deelneemsters voor pittige discussie en inzicht in het werk van een ingenieur. Ook aan de kleinere projecten deden de bijna tweehonderd meisjes enthousiast mee. Behalve techniek stond de nodige ontspanning op het programma. Een optreden van de theatersporters van Pro Deo vormde de inleiding voor een groot feest. Op zaterdag stond nog een campusrondleiding op het programma. 'De twee dagen zijn uitstekend verlopen', meldt een tevreden Lammertink.

'We zullen het komende jaar de nieuwe plannen verder uit gaan werken. Vanaf het voorjaar 1997 zullen de 'Meiden Studeren Techniek'-dagen een wat andere opzet krijgen. Door de meisjes eerder kennis te laten maken met techniek kun je misschien nog wat meer belangstelling genereren. Door het werken met de thema's hopen we de bezoeksters dan een realistisch beeld van het werk van een ingenieur te kunnen laten zien', aldus Lammertink.


Volle aandacht tijdens de 'Meiden Studeren Techniek'-dagen.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.