Het duurt nog minstens tot het einde van mei voordat de Vrijhof weer een beetje leefbaar wordt. Dat zei Marijke Tielemans, Vrijhof-gebouwbeheerder, woensdag na afloop van het bewonersoverleg. Tielemans stoort zich zelf amper aan het onttakelde gebouw: 'Het wordt straks allemaal vreselijk mooi en daar moet je een beetje overlast voor over hebben. Zo'n verbouwing heeft toch wel iets.'
De verbouwing van de Vrijhof ligt niet meer helemaal op schema, omdat de buitenwerkzaamheden aan de westzijde door de langdurig strenge vorst 38 werkdagen, ruim zeven weken, vertraging hebben opgelopen. Consequenties voor de opleverdatum heeft dat niet, de vertraging kan volgens de aannemers nog worden ingehaald. Dat geldt ook voor de bezigheden aan de oostkant. Daar zorgt het dichtslibben van de pomp bij de afvoer van het grondwater geregeld voor problemen en ligt de bouw acht dagen achter.
Er zijn veel klachten over het stof. Zelfs het dichtplakken van kieren en naden met kranten. De Koning raadt iedereen ook aan computers zoveel mogelijk af te dekken.
De sloopwerkzaamheden zijn inmiddels voor het grootste deel geklaard. Alleen de trap van het Amphitheater moet nog worden verwijderd. Dit gebeurt op Goede Vrijdag, een vrije dag voor de UT. De Koning: 'Na volgende week vrijdag zijn we dus van het ergste lawaai af. Bovendien zijn ze nu al begonnen met het dichtmetselen van verschillende delen, zodat het met de tocht ook wat minder wordt.'