Spanning ontbreekt in rustige Bata
![]()
De Bataviereneditie van 1998 kenmerkte zich ook door een gebrek aan spanning in de top van het klassement. In vorige afleveringen vochten de (S)lopers en de Tartantrappers vaak een nek aan nek race uit, maar sinds de fusie van beide ploegen is het gedaan met de rivaliteit. Al vroeg in de wedstrijd nam Tartanslopers de leiding en stond deze niet meer af. Aan de meet in Enschede had de formatie een voorsprong van liefst een half uur. Volgens teamleider Lourens Kluitenberg van de Tartanslopers is dat verschil te groot. 'Maar we hadden ook meer van de andere teams verwacht. We gaan ons in ieder geval beraden of we komend jaar opnieuw met deze formatie aan de start moeten verschijnen'.
Als het aan ploegleider Klemens Vollenbergh van 't Haasje uit Nijmegen ligt moet Tartanslopers bij hun selectiebeleid vaker een beroep doen op studenten of oud-studenten. Juist om de competitie van meer spanning te voorzien. 'Wij misten tot een paar uur voor de inschrijving een vaste loper, maar hebben tot het laatste moment op een student gewacht. Dat is ons uiteindelijk gelukt en daarmee houden we de competitie zuiver'.
![]()
'Onzin', zegt Kluitenberg van de Tartanslopers, 'we zijn juist dit jaar gefuseerd omdat we een formatie op de been wilden brengen die enkel uit studenten en oud-studenten bestaat en dat is ons goed gelukt'.
Niettemin vierde de spanning in de universiteitscompetitie dit jaar hoogtij. Zelden bevonden zich zoveel universiteitsformaties bij de eerste tien ploegen van het algemeen klassement, waaronder de universiteiten van Nijmegen, Enschede, Eindhoven, Wageningen, KUB en Groningen. De universiteitscompetitie heeft flink aan populariteit gewonnen en verzekert daarmee hetsucces voor de toekomst. Dat is in ieder geval de winst van de Batavierenrace '98.
UT-Nieuws verscheen zaterdag en zondag met drie extra edities. Exemplaren zijn af te halen bij de redactie, waar nog een beperkte hoeveelheid beschikbaar is.
![]()
SPORT KORT
Roeien: Euros heeft een aantal prima prestaties neergezet op de Amsterdamse Bosbaan tijdens de Randstad Regatta. De tweedejaars licht van Euros met Wullink, Huiberts, Tas, Matthijssen en stuurvrouw Muller trokken zaterdag in het lichte overgangsveld. De equipe scoorde een dag later opnieuw, nu in de lichte overgangs acht en aangevuld met het kwartet Krol, Van Rheenen, Rosier en Van Veen. Succes in de beginnelingen skiff was er voor Dirk Geerligs. Voor Van der Vooren, Kolkman, Trooster en Verduyn was de conncurrentie eveneens ver te zoeken. Zij waren oppermachtig in het lichte senioren A vier veld. De goede prestaties van de roeivereniging uit Enschede werden nog een onderstreept door Erwin Heeringa. De bondsroeier won met zijn kompanen liefst op twee afstanden overtuigend. Bij de zware roeiers veroverde Joris Loefs in de skiff een derde plaats.
GNSK: De sportraad van de UT verzorgt op 18, 19 en 20 mei de Grote Nederlandse Studenten Kampioenschappen (GNSK). De organisatie verwacht duizend deelnemers. De finales zijn woensdagmiddag 20 mei vanaf 15.00 uur. Op de prestigieuze kampioenschappen binden de verschillende universiteiten op een negental disciplines (grotendeels teamsporten) de strijd tegen elkaar aan. Het merendeel van de sporten worden op de campus afgewerkt. Een deel van het volleybal, badminton en handbal wijkt naar locaties in Hengelo, Enschede en Borne.
Hockey: het eerste herenteam van Drienerlo had in de uitwedstrijd tegen Tempo'41 niets in te brengen. De UT-hockeyers verloren het duel met 5-0. Ook de dames kwamen in hun competitie afgelopen weekend niet tot winst. De gasten uit Hoogeveen waren net iets nauwkeuriger in de afwerking en triomfeerden met 1-0.
Voetbal: met nog een wedstrijd te gaan hebben de voetballers van Drienerlo nog kans het kampioenschap in de derde klasse D te veroveren. Als koploper Harfsen verliest en Drienerlo wint, is de titel een feit. Afgelopen weekend nam het team alvast een voorproefje en zegevierde met 2-1 van Gazelle Nieuwland. Van Nieuwkuijk en Crucq tekenden al vroeg in het duel de treffers aan.
![]()