HBO-Raad

| Redactie

Less is more, vindt de HBO-raad, de vereniging van hogescholen. Daarom bestaat het nieuwe bestuur nog maar uit zes man. Dat waren er tot nu toe altijd twee keer zo veel. In het nieuwe bestuur zijn collegevoorzitters opgenomen van zowel kleine als grote hogescholen. De voorzitter is, net als het voorgaande bestuur, Frans Leijnse. De HBO-raad vertegenwoordigt 54 hogescholen, goed voor in totaal zo'n

Less is more, vindt de HBO-raad, de vereniging van hogescholen. Daarom bestaat het nieuwe bestuur nog maar uit zes man. Dat waren er tot nu toe altijd twee keer zo veel.

In het nieuwe bestuur zijn collegevoorzitters opgenomen van zowel kleine als grote hogescholen. De voorzitter is, net als het voorgaande bestuur, Frans Leijnse. De HBO-raad vertegenwoordigt 54 hogescholen, goed voor in totaal zo'n 290.000 studenten en 30.000 medewerkers.

Het nieuwe bestuur wordt gevormd door Lein Labruyre (Hogeschool Zeeland), Albertjan Peters (Hogeschool Enschede), Norbert Verbraak (Fontys Hogescholen, Eindhoven), Henk de Greef (Hogeschool van Utrecht), Deddo Houwen (Hanzehogeschool Groningen) en Jasper Tuytel (Hogeschool Rotterdam).

De eerste drie zijn benoemd voor een periode van twee jaar. Daarna mogen zij zich herkiesbaar stellen. De laatste drie mogen nog vier jaar deel uitmaken van het bestuur, waarna zij zich moeten terugtrekken. De gemiddelde leeftijd van het nieuwe bestuur is 54 jaar.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.