Solar Team maakt 3D-geprint automodel

| Redactie

De zonneauto waarmee Solar Team Twente in oktober als eerste de finish van de World Solar Challenge in Australië wil passeren, wordt de komende maanden als model verkocht. Het knalrode model wordt geproduceerd met een 3D-printer, een technisch hoogstandje dat past bij een dergelijk technisch project. Met de verkoop wil het team een deel van het project financieren.

Met een 3D-printer wordt een virtueel model van de auto in laagjes opgedeeld, die vervolgens door verhitting van nylonpoeder laag voor laag wordt ‘geprint’. De schaalmodellen worden op die manier één voor één geproduceerd. Koen Sedee, teamlid van Solar Team Twente, licht toe: ‘We hopen dat meer mensen het project zullen steunen wanneer we iets tastbaars teruggeven voor een donatie. Door een model te bestellen steun je niet alleen het project, maar haal je ook een kleine versie van een uniek, hightech product in huis.’

Solar Team Twente doet al jaren mee aan de tweejaarlijkse World Solar Challenge, waar auto’s die volledig op zonne-energie rijden tegen elkaar strijden om de snelste tijd. In 2009 en 2011 probeerde het team ook al door crowdfunding geld voor het project binnen te halen. Toen werden onder de naam ‘Adopt a Cell’ de zonnecellen van de auto ‘verkocht’ aan donateurs.

Het model wordt verkocht via de website van Solar Team Twente.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.