Nieuwe waterstofauto Mira sneller en lichter

| Martin ter Denge

In een vol Muziekcentrum Enschede onthulde waterstofraceteam HyDriven woensdag hun nieuwe auto met de naam ‘Mira’. Door verschillende verbeteringen is de nieuwe racewagen aanzienlijk sneller en lichter dan voorgaande modellen.

In het theater waren zo’n vijfhonderd bezoekers, medestudenten, familieleden en partners toegestroomd voor de onthulling van het nieuwste racemodel. Daarmee willen ze hoge ogen gooien bij de Formula Student-competitie in het Spaanse Léon en de Red Bull Racing Ring in Oostenrijk.

Na een flitsende introvideo lichtten de leden steeds in tweetallen een eigen onderdeel van het nieuwe ontwerp toe. Volgens hen is de auto op drie kernpunten verbeterd: betrouwbaarheid, prestaties en gewicht.

Minder en ander staal

Het team had zich vooraf een gewichtsbesparing van zo’n veertig kilo als doel gesteld. Door een sterker type staal te gebruiken, kon het team bijvoorbeeld delen van de constructie anders inrichten en zo gewicht besparen. Alles opgeteld is Mira 110 kilo lichter dan z’n voorganger.

Betrouwbaarder en krachtiger

Door een vernieuwde bekabeling en een specifiek waterstofveiligheidscircuit is de wagen een stuk betrouwbaarder en minder storingsgevoelig, liet het team weten. Ook is de krachtregulatie anders ingericht dan eerder: voorgaande modellen genereerden continu hetzelfde vermogen. Het nieuwe model voert het vermogen op als de coureur ‘gas geeft’. Daardoor kan Mira meer pieken. Waar het voorgaande model een topsnelheid van 92 kilometer per uur haalde, tikt Mira nu 105 kilomter per uur aan.

Beter in de bocht

Al was dat volgens de presentatoren minder belangrijk; de auto presteert nu beter in de bochten door een aerodynamische aanpassing. Dat moet meer punten opleveren in de competitie. De aanpassing in de neus, achtervleugel en luchtinlaat zorgt voor meer neerwaartse kracht, zodat de auto meer op de grond wordt geduwd en dus strakker op de weg ligt. Daardoor kan Mira twintig procent sneller door de bocht. Ook stuurt Mira lichter dan zijn voorganger.

Afsluitend kwam de auto zelf door een rookgordijn het podium oprijden. Op het scherm was de naam Mira te lezen, hoewel die verder niet werd toegelicht. De presentatie sloot af met een statement waarin het grotere maatschappelijke belang van waterstof werd onderstreept.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.