Audentis houdt huizenchallenges in crisistijd

| Rense Kuipers

Van handen wassen op een creatieve manier tot zoveel mogelijk adtjes trekken in 25 seconden. Met tien challenges nodigt het bestuur van studentenvereniging Audentis haar leden op een ludieke manier uit om de lockdown wat draaglijker te maken. Ab Actis Esmee Slager vertelt over het initiatief.

De opdrachten op een rij.

Vanwaar deze challenges?

‘Sinds het begin van de crisis zetten we iedere week een initiatief op voor en door onze leden. Dat begon met doorlopende maatschappelijke initiatieven, zoals ‘Student voor Twente’, waarbij onze leden fruitpakketten rondbrengen en kaartjes voor ouderen maken, tegen eenzaamheid. Daarnaast proberen we ook te zorgen dat we het met álle leden zo gezellig mogelijk houden. We kunnen immers niet op de kroeg een biertje drinken, dus je sociale kringetje is al snel beperkt tot je eigen huisgenoten. Zo organiseerden we onder andere al een pubquiz en een online pokertoernooi. Deze week kozen we voor de huizenchallenges.’

Wat houden deze opdrachten in?

‘Met je huisgenoten een cocktail maken in onze verenigingskleuren: groen, blauw en oranje. Of internetgekkies of grappige filmpjes nadoen. Of je huisgenoten icen (een flesje Smirnoff Ice verstoppen. Wie het flesje vindt, moet deze in één keer leegdrinken, red.), of met zoveel mogelijk Audentis toolies op de foto. We hebben in totaal tien challenges. Wie die uitdagingen het beste uitvoert, wint een leuke prijs.’

Is het alleen voor Audentianen?

‘In eerste instantie wel, maar eigenlijk kan iedereen meedoen. Natuurlijk hebben leden meer toolies, zoals de badjassen die ze bij het lustrum kregen, maar de meeste opdrachten zijn voor alle studentenhuizen prima uit te voeren. Hoe meer mensen, hoe beter! Bij onze pubquiz hadden we op een gegeven moment honderd views, dus veel deelnemende huizen. Met de challenges loopt het nog niet zo storm, dus we gaan het dit weekend nog even extra hypen.’

Je moet er samen wat van maken, is het devies?

‘Precies, we proberen het zo leuk mogelijk te maken voor iedereen. Aan de ene kant is zo’n crisis heel lastig; dit hebben we nog niet eerder meegemaakt. Maar aan de andere kant biedt dit ook mooie uitdagingen en het is tof om te zien hoe goed de dingen die we bedenken worden opgepakt. Zo komen we er met z’n allen doorheen.’

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.