NEST genomineerd voor ‘gouden lammeren’

| Rense Kuipers

Studententheatervereniging NEST staat op drie nominaties in de race voor de gouden lammeren 2016. In de wedstrijd, georganiseerd door de Landelijke Organisatie Studenten Theaterverenigingen (LOST), dingen de studenten mee in de categorieën beste acteur, beste actrice en beste regie.

Photo by: Gijs van Ouwerkerk

Alle drie nominaties zijn voor de musical Bad Girls, die de musicalgroep van NEST in mei opvoerde. NEST-leden en acteurs Lotte van der Lelij en Stefan Leushuis komen voor hun rollen in aanmerking. De regie van de musical was in handen van Marike Vijver.

De LOST-organisatie maakt wekelijks de nominaties per categorie bekend. Drie nominaties voor NEST in tot nu toe vier categorieën zorgen ervoor dat Simon Pruijn (pr-commissie NEST) positief verrast reageert. ‘Er zijn namelijk tien verenigingen aangesloten bij LOST en per categorie zijn er drie nominaties. Dan doen we het toch wel heel goed en daarom zijn we ook erg trots op onze leden.’

Rauw en eigentijds

De musical Bad Girls gaat over de perikelen in een vrouwengevangenis – in het bijzonder de verhoudingen tussen het personeel en de gevangenen. Pruijn: ‘Het is een stuk met ongelooflijk veel lef. De spelers zijn echt over hun persoonlijke grenzen heen gegaan. Het is rauw en tegelijkertijd ook heel eigentijds.’

Pruijn hoopt dan ook dat NEST flink wat prijzen in ontvangst kan gaan nemen, bij de uitreiking van de gouden lammeren op 4 november. ‘Het liefst in alle categorieën waarin we genomineerd zijn’, lacht Pruijn. ‘Dat gun ik al onze leden van harte.’

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.