De teams betraden in opvallende sportkleren - met hier en daar gele bandages en groene voetbalsokken - het strijdtoneel. Yuno en Cnødde gingen als eersten de strijd aan. De competitie was voelbaar en ook de meiden van Poison lieten zich de ronde erna van hun voetballende kant zien.
Het verhaal achter de PSYC is wat in nevelen gehuld. In 1996 kwamen studenten van de twee bekendste heren- en damesdisputen bij elkaar om de gezamenlijke toekomst te bespreken. Dat mondde op de een of andere manier uit in een wielerwedstrijd, waarbij onderweg verder werd vergaderd. Aan het einde van de rit werd er besloten dat degene die de snelste was over de laatste 9.6 kilometer de volgende activiteit mocht bepalen. Wie uiteindelijk de snelste was, is nooit vast komen te staan; elk dispuut beweert de winnaar te zijn.
Het was in ieder geval de voorbode van een jaarlijks toernooi. Na het voetballen ging de 'versterking van de banden' woensdagavond nog even door in de Pijp.
Simone Kramer