Lustrummenu en jubileumbord

| Redactie

Ook zin in een driesprong van huisgerookte zalm, zacht gegaarde kalfslende en bavarois van vanille en sinaasappel met chocoladeroomijs? Chefkok Niels Schuur van de Faculty Club bedacht dit menu, dat in de maanden oktober en november geserveerd wordt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Leuk extraatje is dat alle gasten dit die menu bestellen een jubileumbord mee naar huis krijgen.

‘We wilden wat leuks doen tijdens het lustrum’, vertelt bedrijfsleider Raymond Linderhof van de Faculty Club. ‘Dat is dus dit lustrummenu geworden, met als presentje het bord met het logo van de UT.’ Collega en chefkok Niels Schuur vertelt dat de huisgerookte zalm ‘gewoon heel goed loopt’ en daarom bijna vanzelfsprekend in het speciale menu werd opgenomen. ‘De zalm is populair, omdat we hem zelf roken. De vis gaat 24 uur de rookoven in met zeezout, suiker en jenever. Al jaren een succesnummer.’ Het hoofdgerecht, de kalfslende, wordt gegaard in eigen jus, met allerlei kruiden. ‘Het dessert van bavarois met vanille en sinaasappel serveren we op het jubileumbord. Uiteraard krijgen de gasten een schoon bord mee naar huis. Zelf afwassen is hier niet aan de orde’, grapt Schuur.

Hoewel het een uitgebreid menu is, kan het ook tijdens de lunch worden besteld. Naast dit lustrummenu komen vanaf half oktober ook weer allerlei wildgerechten op de kaart te staan. ‘Met het wild zullen we speciale weekmenu’s gaan aanbieden’, aldus de chefkok.

Het lustrummenu in de maanden oktober en november wordt aangeboden voor 25 euro per persoon. Voor de borden geldt: zolang de voorraad strekt.


Het team van de Faculty Club showt de jubileumborden. Vlnr: bedrijfsleider Raymond Linderhof, kok Ingrid Leungen, gastheer Henri Kok, chefkok Niels Schuur en gastheer Wim Koehorst. (Foto: Arjan Reef)

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.