Beste studenten in Twente, we zien jullie graag ergens halverwege januari op het Malieveld in Den Haag want die kabinetsplannen zijn echt van de zotte. Komen hé? Want misschien is het wel jullie laatste uitje.
Lustrum
We zijn erachter. WikiLeaks heeft inmiddels Twente bereikt. De redactie van UT-Nieuws kreeg deze week de gouden tip wie de bedenker is van het uitgeklede UT-lustrumfeestje. In deze krant berichten we over het sobere programma. Wie het breed heeft, kan het breed laten hangen, maar wie op zwart zaad zit, krijgt putjes in z'n kont. En daar zit niemand op te wachten. Toch is het helaas bittere waarheid voor de UT. Het aanvankelijk groots opgetuigd lustrumfeest moet flink inkrimpen vanwege financieel zwaar weer. `We kunnen ons geen luxe permitteren', waarschuwt de CvB-voorzitter.
Geen Black Eyed Peas dus. Eminem is afgezegd en ook Rihanna gaat weer huiswaarts. Er zou een eenmalige Sterrenslag komen, naar voorbeeld van de editie 1977. Met Bekende Nederlanders en al. Wendy van Dijk, Frans Bauer en vader Abraham zijn voor niets op trainingskamp geweest in De Lutte. De Innovatielezing was bestemd voor de grote EU-baas Barosso. En de Batavierenrace zou opgeleukt worden met een celebrityteam. Marti ten Kate en Ellen van Lange hadden elkaar al gebeld. Zelfs Usain Bolt wilde zijn trainingsschema aanpassen. Maar helaas. We moeten het met minder doen. Met Maxime Verhagen bijvoorbeeld. En met een open dag. Een eigenhandig gemaakte tentoonstelling.
Wie de bedenker van dit alles is? Een insider van het Indiase bedrijf Tata. De familiewagen Tata Nano is dinsdag namelijk op de universiteit gearriveerd. Het credo van de maker: back to the basics en voor weinig. Het resultaat: een sobere uitvoering. Net als het lustrum. Gelukkig maken Anouk en Caro veel goed.