| (Foto: Arjan Reef) |
`In totaal verzorg ik 18 lesuren pilates, poweryoga, powerstep, bodyshape en een combinatieles van de laatste twee. Niet alleen op de UT, ik heb ook lesuren bij Fit Form, een sportschool in Enschede. Het is een fulltime baan, meer lesuren kan iemand fysiek niet aan. Op de UT heb ik tijdens de lessen 's middags vooral te maken met medewerkers, en in de avonduren zie ik weer meer studenten. Het valt me op dat de mensen op de UT best lenig zijn. En zelfs als ze wat minder goed kunnen meekomen, komen ze toch elke week terug. Dat vind ik erg leuk, dat enthousiasme.
Mijn vooropleiding heeft helemaal niets met sport te maken. Ik heb altijd gewerkt met moeilijk opvoedbare kinderen, totdat ik op mijn 25e met een burnout thuis kwam te zitten. Het enige waar ik toen mijn bed voor uit kwam was spinning. Geweldig! Al gauw sportte ik dagelijks, het werkte echt verslavend. In overleg met mijn oude werkgever ben ik een cursus voor sportinstructeur gaan volgen, en al gauw kon ik een paar uurtjes spinningles geven. Toen ik vier jaar geleden een dochter kreeg, zag ik het onregelmatige werk met moeilijk opvoedbare kinderen niet meer zitten. Via via kwam ik op de UT terecht, en juist die lessen overdag maken dit werk prima te combineren met de zorg voor mijn dochter.
Ik heb nog geen minuut spijt gehad van mijn `carrièreswitch', het is heerlijk om zoveel te sporten en ook de omgang met mensen is leuk. Dat verslavende zit `m in de endorfine die je aanmaakt tijdens een workout. Als je eenmaal gewend bent aan het gevoel, dan wil je dat elke dag. Langer dan twee weken vakantie vieren lukt me dan ook niet, dan moet ik echt weer. Ik weet nu al dat ik vanaf mijn 35e het aantal lesuren langzaam ga afbouwen. Bij een paar oudere collega's zie ik dat ze blessures ontwikkelen, dat wil ik voorkomen. Wat er daarna op mijn pad komt, ik heb nog geen idee. Dat zien we wel weer.'