ThinkQuest organiseert jaarlijks web-ontwerpwedstrijden voor verschillende educatieve doelgroepen en wordt onder meer gefinancierd door Surfnet en het ministerie. Bij de beoordeling van de inzendingen wordt vooral gelet op de educatieve waarde, alsmede op gebruiksvriendelijkheid, vormgeving, techniek en originaliteit.
Het project van Nathalie Loman is gericht op geschiedenisonderwijs in de twee hoogste groepen van het basisonderwijs. Aan de hand van voorwerpen uit het leven van de negentiende eeuwse Oldenzaalse vrouw Gula Palthe, biedt de site leerlingen inzicht in de stadsontwikkeling van Oldenzaal.
Waarom heb je meegedaan?
'Voor mijn afstudeeropdracht maak ik een educatieve website voor Museum Het Palthe-Huis in Oldenzaal. Mijn afstudeerbegeleider, professor Sanne Dijkstra, stuurde me een paar maanden geleden een informatiepakketje over de wedstrijd. Het leek me heel leerzaam om mee te doen. Ik heb specifiek voor de doelgroep in het basisonderwijs gekozen omdat ik een deeltijdopleiding aan de Hogeschool Edith Stein (PABO) volg.'
Je hebt bij het ontwerpen samengewerkt met een docente van de Plechelmusschool in De Lutte. Toeval, of kende je haar al?
'Ik kende haar al erg goed, omdat ze mijn nichtje is. Bij het maken van de website hebben we veel samengewerkt. Zij heeft onder andere alle teksten bekeken op spelfouten, de teksten voor het leerkrachtgedeelte beoordeeld op duidelijkheid, en gekeken of de teksten voor de leerlingen aansloten bij de doelgroep.'
Waarom heb je gekozen voor het onderwerp stadsontwikkeling en wat heb je met Oldenzaal?
'Ik ben zelf geboren in Oldenzaal en woon er nog steeds. Ik wilde graag iets maken voor het Palthe-museum. Eerst heb ik verschillende onderwerpen voorgelegd aan leerlingen uit groep 7 en 8. Hieruit bleek dat ze 'stadsontwikkeling' interessant vonden. Omdat hetmuseum daar veel informatie over heeft is het dit onderwerp geworden.'
Je hebt een baan, een man, een kind en twee studies. Hoe doe je dat?
'Ik werk parttime bij een juwelier in Hengelo, maar daar stop ik binnenkort mee. Ik studeer af op de website die ik ook heb ingeleverd voor Thinkquest; die moet alleen nog wat aangepast en nog getest in de klas. Op de dagen die ik niet hoef te werken, probeer ik mijn tijd te verdelen tussen studie, mijn zoontje van tien maanden en tja, het huishouden. Mijn afstuderen heeft daardoor best lang geduurd, maar het einde is nu in zicht.'
Wat gaan jullie met het prijzengeld doen?
'Daar hebben we nog geen definitieve bestemming voor. We hadden dit nooit verwacht en zijn nog steeds een beetje overdonderd. Pas als het geld op de rekening staat, wordt het 'echt'. Ik wil er zelf graag iets blijvends voor kopen, bijvoorbeeld een schilderij.
Wat ga je doen als je afgestudeerd bent?
'Ik wil graag een baan in het basisonderwijs, of eentje die daarmee te maken heeft, bij de SLO bijvoorbeeld.'
Menno van Duuren
Nathalie Loman (links) en Desiree Kuipers tijdens de prijsuitreiking.
![]()