De Arbodienst Drienerlo biedt hulp aan medewerkers die hinder ondervinden van psychische of lichamelijk klachten door de brand. Studenten kunnen terecht bij bureau studentendecanen in de Vrijhof. Artsen en psychologen houden rekening met een toename van patinten. Het medisch centrum is te bereiken via tel. 8030.
Klachten die ten grondslag liggen aan de emotionele gebeurtenissen van vorige week kunnen zich, volgens arbo-psycholoog J. van der Burgh, op meerdere manieren uiten. 'Angsten, nachtmerries, je naar voelen, deze klachten zijn van psychische aard. Ook kunnen spanningsklachten optreden, zoals hoofdpijn, hyperventalitatie en trillen. Verder kunnen in het dagelijkse leven concentratiestoornissen en moeite met relativeren ontstaan.'
Van der Burgh benadrukt dat slachtoffers niet alleen diegene zijn die zich ten tijde van de brand nabij het getroffen TW/RC-gebouw bevonden. 'Psychisch of lichamelijke reacties kunnen ook ontstaan bij mensen die thuis waren op dat moment. Vaak uiten dergelijke reacties zich pas enige tijd later. Voor het gros van de gedupeerden geldt overigens dat er helemaal geen klachten optreden.'
Slachtoffers van de vuurwerkramp vormen volgens de psycholoog een extra kwetsbare groep. 'Hun reactie kan bijzonder heftig zijn.' Arbodienst Drienerlo biedt mede daarom de mogelijkheid om op korte termijn een afspraak te maken. Ook wordt nagedacht over het houden van gezamenlijke bijeenkomsten voor gedupeerden onder leiding van een psycholoog en PA&O. Nu is het echter vooral belangrijk om praktische zaken te regelen. Eventueel bijeenkomsten zullen op langere termijn aan de orde komen.
Met name de vraag 'waarom' speelt momenteel onder veel getroffen medewerkers. Volgens de psycholoog een heel logische vraag. 'Als je weet waarom iets is gebeurt, krijg je ook meer grip op de situatie. Je kunt het gebeuren dan verklaren.