UT wederom eerste op ranglijst Keuzegids

| Redactie

De UT heeft haar eerste plaats op de ranglijst van de Keuzegids Hoger Onderwijs weten te behouden. Ten opzichte van vorig jaar groeide de voorsprong op de concurrentie zelfs nog enigszins. 'De Universiteit Twente heeft sterke exacte en technische opleidingen, plus verrassend hoge scores in enkele gammavakken als onderwijskunde, communicatie en bestuurskunde', zo meldt het Hoger Onderwijs Persburea

De UT heeft haar eerste plaats op de ranglijst van de Keuzegids Hoger Onderwijs weten te behouden. Ten opzichte van vorig jaar groeide de voorsprong op de concurrentie zelfs nog enigszins.

'De Universiteit Twente heeft sterke exacte en technische opleidingen, plus verrassend hoge scores in enkele gammavakken als onderwijskunde, communicatie en bestuurskunde', zo meldt het Hoger Onderwijs Persbureau (HOP), dat de gids jaarlijks op grond van studentenoordelen samenstelt.

Vorig jaar kwam de UT dankzij de studenten voor het eerst op de eerste plaats. In de editie 2002/2003 is de voorsprong op de Universiteit van Maastricht, die jarenlang aan de top stond, nog wat vergroot. De derde plaats wordt ingenomen door de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e). Onderaan, op een dertiende plaats, sluit de Technische Universiteit Delft (TUD) de ranglijst.

In het studentenoordeel over de universiteiten wordt een tweedeling gemaakt tussen onderwijskwaliteit en organisatie/faciliteiten (zie tabel). Een hoge notering, een 7,48 haalt de UT op grond van de inhoud van het onderwijs. Op het gebied van faciliteiten is er veel waardering van studenten voor de mediatheek en de computers: een 7,40. Alleen Eindhoven scoort hier hoger met een 7,6.

De Keuzegids meldt verder dat Twente de eerste plaats haalt met de opleidingen Toegepaste Communicatiewetenschap, Toegepaste Onderwijskunde, Elektrotechniek, Informatica en Bestuurskunde. De opleiding Chemie behaalt een tweede plaats, Eindhoven streeft daarin de UT voorbij.

Het Hoger Onderwijs Persbureau is van mening dat het verschil tussen 'top' en 'flop' bij de Nederlandse universiteiten niet veel meer is dan het verschil tussen een 7 en een 7-plus. Voor aanstaande studenten een nauwelijks indrukwekkend verschil.

Een verklaring voor de hoge scores van de UT, Maastricht en Eindhoven ziet het HOP in de 'jeugdigheid' van deze universiteiten. 'Zij lijken minder last van traditie te hebben dan hun grote, klassieke tegenhangers in het westen van het land, in een tijd dat het onderwijs bol staat van veranderingen', aldus het HOP.

De nieuwe Keuzegids Hoger Onderwijs ligt vandaag in de boekhandel. .aut MP


Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.