TCW kondigt controles aan

| Redactie

De eerste maatregel naar aanleiding van het onderzoek naar fraude bij tentamens en opdrachten aan de UT (zie UT-Nieuws van vorige week) is een feit. Opleidingsdirecteur Egbert Woudstra van Toegepaste Communicatiewetenschap stuurde maandag al zijn studenten een stevige brief, waarin hij onder meer strakkere controles aankondigt.

Uit het vorige week gepubliceerde onderzoek 'Cum fraude' bleek dat met name TCW-studenten (46 procent) bij groepsopdrachten wel eens 'meeliften' op de inspanningen van medestudenten. Bovendien bleek de helft van de TCW'ers minder dan 20 uur aan zijn studie te besteden. Woudstra constateert dat het imago van zijn opleiding door de publciteit rondom het onderzoek 'een flinke deuk' heeft opgelopen.

Maar, zo stelt de opleidingsdirecteur, 'gelukkig is er ook een grote groep studenten die geen fraude pleegt en van die studenten verwacht ik dat zij frauderende collega's op hun onverantwoordelijke gedrag aanspreken.' Verder kondigt Woudstra aan dat het aantal groepsopdrachten geminimaliseerd wordt en dat de overgebleven groepsopdrachten strak gestructureerd zullen worden 'zodat duidelijk wordt wie welke inbreng heeft.' Bovendien wordt er in het vervolg bij TCW sterker gecontroleerd op overschrijfgedrag en spieken. 'Studenten die op frauderen worden betrapt, zullen met een aanzienlijke studievertraging rekening moeten houden,' aldus de opleidingsdirecteur.


Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.