Operatie Catering in kannen en kruiken

| Redactie

De gevel van de Vrijhof wordt toch voorzien van een serre. Het terras van het Theatercafé krijgt vanaf 1 mei eerst een tijdelijke overkapping. Vlak voor de bouwvakvakantie wordt deze vervangen door een permanente versie. Een soortgelijk voorstel voor uitbreiding van het Theatercafé, dat ruim een jaar (en misschien langer) plaats gaat bieden aan het ontheemde eetcafé De Stek, werd enkele weken geleden nog verworpen.

Het gastenrestaurant, dat tot voor kort eveneens in het Theatercafé was gedacht, verhuist tijdelijk naar Logica, de logiesaccommodatie aan de Campuslaan. De kantine van WB gaat zoals bekend dienst doen als provisorische mensa. Na een chaotisch besluitvormingsproces, waarin het ene voorstel na het andere werd gelanceerd en weer afgeschoten, lijkt nu een einde te komen aan vier maanden van onzekerheid voor UT-Catering.

'We zijn heel erg opgelucht,' zo omschrijft hoofd Bart Dirne de stemming in de cateringgelederen. 'Iedereen weet eindelijk waar hij aan toe is. Ook al wordt het logistiek gezien een lastige periode: we werken straks op vier verschillende locaties en dan vraag je erg veel van je mensen. Maar ons uitgangspunt is altijd geweest dat we al onze functies ook in de overgangssituatie willen handhaven. Want alles wat je een tijdje niet doet, raak je kwijt. De Logica-optie voor het gastenrestaurant is bijvoorbeeld niet ideaal, maar altijd beter dan een jaar geen gastenrestaurant.' De administratieve functies van Catering krijgen tijdelijk onderdak in de Drienerburght.

Hoewel de Bastille officieel na het Batavierenfeest op 27 april zestien maanden dicht gaat voor de grootscheepse verbouwing tot Student Union-bolwerk, blijft de mensa tot en met 5 mei op haar oude locatie operationeel. Een dag later kan de mensa-eter terecht in de aangepaste WB-kantine, die tot augustus 2003 dienst doet als mensa.

Eetcafé De Stek en het gastenrestaurant verlaten de Bastille wel tegelijk met de Batavieren. De Stek begint op 1 mei in het Theatercafé en blijft daar in elk geval tot augustus volgend jaar. Afhankelijk van het nog door de Union en Catering te ontwikkelen cateringconcept voor de nieuwe Bastille (waarin in elk geval een nieuwe productiekeuken en mensa worden opgenomen), blijft De Stek permanent in de Vrijhof of verhuist het eetcafé terug naar de vernieuwde Bastille.

Het gastenrestaurant kan pas op 1 juni zijn deuren openen in Logica, omdat daar nog een aantal bouwkundige aanpassingen moet worden uitgevoerd. In april volgend jaar is de Boerderij klaar om het gastenrestaurant definitief te huisvesten.

Totdat de nieuwe Bastille weer operationeel is beschikt Catering niet meer over een eigen productiekeuken. Weliswaar kan er worden gekookt op de verspreide tijdelijke cateringlocaties, maar voor het voorbereiden van de maaltijden moet gebruik gemaakt worden van de keuken van zorginstelling Het Bouwhuys in Enschede. Voor het aan- en afvoeren van de afwas wordt vijf dagen per week een extra vrachtwagen ingezet tussen de UT en Het Bouwhuys.

De financiële gevolgen van het verhuiscircus zijn voor UT-Catering ingrijpend. Los van de tijdelijke huisvestingskosten (enkele eurotonnen) en de gederfde inkomsten in de afgelopen periode van onzekerheid (naar schatting zo'n 50.000 euro) begroot Bart Dirne de omzetdaling voor het komende jaar op 15 à 20 procent: een slordige half miljoen euro.

Menno van Duuren

Logiesaccomodatie Logica, waar het gastenrestaurant tijdelijk bij in trekt.


Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.