Willem te Beest volgt Barbas op

| Redactie

Nog deze week is de benoeming te verwachten van drs. H.W. te Beest als opvolger van de financiële man in het CvB Hugo Barbas, die per april vertrekt. Te Beest (50) was tot eind vorig jaar lid van het CvB van de TU Eindhoven. Zijn benoeming gaat op 1 juli in en loopt tot 1 januari 2004, met een optie op verlenging.

De voorgenomen benoeming werd dinsdag door de voorzitter van de raad van toezicht Eric van Amerongen tegenover deze krant bevestigd. Van Vught en hij noemen hem een prima kandidaat die goed thuis is in de financiële huishouding van een technische universiteit. Ook Hugo Barbas, bezig aan zijn afscheidsrondje binnen de UT, was blij met deze snelle oplossing.

Te Beest, geboren in Winterswijk en van huis-uit bedrijfseconoom, vervulde in zijn loopbaan tot nu vele management- en adviseurfuncties. Van 1995 tot 1998 wa hij voorzitter van het CvB van de hogeschool HAS in 's Hertogenbosch. Te Beest vertrok uit Eindhoven nadat studenten in de U-raad een begrotingsgat hadden ontdekt van 7 miljoen gulden. Hij achtte zich daarvoor verantwoordelijk en trok zijn conclusies hoewel op zijn vertrek niet was aangedrongen.


Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.