Algemeen
Arbeidsmarktsteunpunt
Besluiten van het College van Bestuur d.d. 20 november 1997
-Het College heeft het Bestuurs- en beheersreglement 1998 vastgesteld en zendt dit naar de Raad van Toezicht ter goedkeuring. Het Bestuurs- en beheersreglement treedt per 1 januari 1998 in werking onder voorbehoud van instemming van de medezeggenschapsorganen.
-Het College heeft besloten in het kader van het OnderzoekStimuleringsFonds (OSF) 1997 een bedrag ter grootte van Mf 1 toe te kennen aan het voorstel 'National sovereignty and international dependency: the changing institutions of public policy making'; penvoerende faculteit is Bestuurskunde. Dit besluit wordt ter instemming voorgelegd aan de Universiteitsraad.
-Het College heeft in beginsel vastgesteld de 'notitie Reorganisatieprocedure en Sociaal Statuut', de 'Reorganisatieprocedure UT 1998' en het 'Sociaal Statuut 1998' en legt deze documenten voor formeel overleg voor aan het OPUT. Indien het OPUT geen bezwaren heeft die tot fundamentele wijzigingen leiden, worden deze documenten na afronding van het overleg met het OPUT geacht te zijn vastgesteld.
-Het College heeft besloten in 1998 het interactie-overleg met de faculteiten en de onderzoek-instituten te continueren; ook wordt besloten tot voortzetting van het werkbezoek aan faculteiten, onderzoekinstituten, centrale diensten en diensten van het Bureau van de Universiteit. In dit verband worden datumvoorstellen voor deze twee activiteiten vastgesteld ter voorlegging aan de gesprekspartners.
-Het College heeft ingestemd met polsing van de door de faculteit Elektrotechniek beoogde kandidaat voor de leerstoel Geminiaturiseerde (Bio)Chemische Analyse Systemen.
-Het College heeft de faculteit Werktuigbouwkunde toestemming gegeven om tot werving over te gaan voor de leerstoel Thermische Werktuigbouwkunde.
-Het College heeft ingestemd met polsing van de door de faculteit Werktuigbouwkunde beoogde kandidaat voor de leerstoel Technische Stromingsleer.
-Het College heeft besloten de Universiteitsraad te verzoeken over te gaan tot bevoegdverklaring van de Stichting Universiteitsfonds Twente tot vestiging van de bijzondere leerstoel 'Bedrijfskunde in de Praktijk' bij de faculteit T&M voor een periode van zes jaar.
-Het College heeft ingestemd met polsing van de door de faculteit Toegepaste Onderwijskunde beoogde kandidaat voor de leerstoel Teleleren.
-Het College heeft zijnerzijds de externe en interne Ontwerp- Begroting 1998 vastgesteld en zendt deze ter vaststelling aan de Universiteitsraad en ter goedkeuring aan de Raad van Toezicht.
-De Ontwerp-Begroting 1998 wordt ter informatie toegezonden aan de faculteiten, onderzoekinstituten, centrale diensten en diensten van het Bureau van de Universiteit.
-Het College heeft de heer dr.ir. P.W.P.J. Grefen per 1 januari 1998 benoemd tot UHD Bedrijfs-InformatieTechnologie.
Learn Finnish via internet
If you have a Pentium PC with Windows 95, fast connection to Internet, Netscape 3.1 browser or newer, and Real Audio and Video plug-ins you may access our Finnish language course during its testing period beginning 12 January 1998. We are a group of language teachers doing this course at Ammatti-instituutti, a Vocational Adult Education Centre in Helsinki. This course is part of a European Forum project which is planning a European network for the distance learning of languages. The main technical framework for this teaching is access to the Internet. The verification phase takes 7 weeks. If you are interested in trying this kind of learning, then please email: [email protected] for more information. We will respond to you promptly.
Wetenschapswinkel
Wil je studiepunten en wat geld verdienen? Wij hebben verschillende projecten voor jou in de aanbieding. Kijk op http://twenteweb.nl/wewi/ of kom naar Vrijhofkamer 207/208.
Inzet expertise Emancipatiebureau
Professionele Kinderopvang en Gastouderburo 1) De St. Okido in Doetinchem biedt professionele kinderopvang voor particulieren en bedrijven. Okido wil rendabel, gezond en passend bij de behoefte blijven opereren. 2) St. Sociaal en Cultureel werk De Bijenkorf in Borne wil op korte termijn een gastouderburo opstarten en wil inzicht krijgen in de wijze waarop deze dienst het best kan worden aangeboden. Nadere informatie: E. van Hattem, Vrijhof 207/208, tel. 4894407/3848, email: [email protected].
Promoties
Herman Leonard Offerhaus over 'High brightness, diode pumped, high power Nd: YAG laser system', 11 december 1997, 13.15 uur, BB2.
Dejana Djokovic over 'Splines for approximating solutions of partial differential equations', 11 december 1997, 15.00 uur, BB2.
Nienke Martien Nieveen over 'Computer support for curriculum developers', 11 december 1997, 16.45 uur, BB2.
Alle faculteiten
Integrand Twente
Wij zoeken: 1) Student(e) TBK-I/BIT voor een opdracht bij Lucent Technology. Opdracht: haalbaarheidsonderzoek voor een compiler die ze aan het ontwikkelen zijn. 2) Studenten TBK/BSK/CT&M voor bedrijven in Almelo/Oldenzaal/Apeldoorn. Opdracht: verkrijgen van ISO-normering. Ref resp. 597, 598 en B30. 3) 2 TBK/L/Financieel-studenten voor een bedrijf dat logistieke werkzaamheden verricht voor haar opdrachtgevers (o.a. National Starch & Chemical Company). Opdracht: activity based costing. Ref 586. 4) Afgestudeerde CT&M voor NS rail infrabeheer. Opdracht: evalueren van planningen versus realisatie van projectverloop (waarschijnlijk vaste baan). 5) Afgestudeerde INF/BIT voor Technical Support Innovation Centre. Deze afdeling verzorgt de marketing voor Andersen Consulting. 6) Andersen Consulting te Zeist zoekt tevens een afgestudeerde INF-student. Opdracht: geavanceerde intra- en internetpagina's. 7) 2 TBK/BSK-studenten voor het opzetten, inrichten en evalueren van een interactief pilotproject op het gebied van communicatie. Ref 584. 8) Een TBK-L-student voor een bedrijf in Hengelo. Opdracht: onderzoek naar voor- en nadelen van het uitbesteden van transport. Ref. 587. 9) Een BSK/TBK-student voor een adviesbureau in Apeldoorn. Functie: technisch subsidie adviseur. Ref B29.
Er staan ook een aantal stage opdrachten van de ING bij ons open. Tevens zijn wij het hele jaar op zoek naar studenten die een jaar bestuurservaring willen opdoen binnen Integrand. Informatie: Vrijhof kamer 120, tel. 053-4893909.
Bibliotheek T&M gesloten
In verband met een interne verhuizing van de faculteitsbibliotheek T&M (voorheen TBK) van de vierde verdieping naar de begane grond is de bibliotheek van donderdag 18 december t/m 7 januari 1998 gesloten. In deze periode kunnen boeken worden terugbezorgd bij andere faculteitsbibliotheken of de centrale bibliotheek.
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
Roosterwijziging keuzevak Bodemsanering (226562)
Voor WB/CT/BSK/TBK/CT&M. In het tweede trimester wordt het keuzevak Bodemsanering (226562, 2 SP) gedoceerd. In tegenstelling tot wat op het rooster staat vermeld, vindt dinsdag 6 januari 1998 het derde en vierde uur het eerste college plaats in zaal HL208 (ingang CC-complex). Gedurende 6 à 7 weken zal iedere dinsdag het derde en vierde uur het college worden verzorgd: week 2 t/m 4 in zaal HL208 (ingang CC-complex); week 6 t/m 9 in zaal WB HIV206. Bij verhindering kan nadere informatie worden verkregen bij dr.ir. H.J.H. Brouwers (CT&M), tel. 4056, dr.ir. D.C.M. Augustijn (CT&M), tel. 4510, of dr.ir. A.G.J. van der Ham (CT), tel. 2619.
BSK
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
Afstudeercolloquia
Marcel Schippers over 'Gemeente Hellendoorn, samen op weg naar het informatietijdperk'. Een empirisch onderzoek ten behoeve van de besluitvorming over de ontwikkeling van de informatievoorziening in de gemeente Hellendoorn, 11 december 1997, 16.00 uur, TW A-101.
Irma Duteweerd over 'De rush van het rellen'. Een onderzoek naar de achtergronden van supportersgeweld bij voetbalwedstrijden in het algemeen en FC Twente in het bijzonder, 17 december 1997, 16.30 uur, BB-3.
BOZ-BSK gesloten
Bureau Onderwijszaken van BSK is gesloten in de weken 52 en 1.
Algemene Methodologie (177211)
Voor D2/D3 studenten. De D2/D3-cursus Algemene Methodologie (docenten: Aarts, Geurts, Werner) is begonnen op 3 december. De cursusbeschrijving is af te halen op het secretariaat van Staat en Politiek/Werkgroep M&T (TW-C-226).
Case-study en vergelijkende analyse (177404)
Voor D2/D3 studenten. In het derde trimester wordt de cursus Case-study en vergelijkende analyse aangeboden voor D2/D3 studenten in alle afstudeervarianten (docenten: Aarts en Draisma). Een cursusbeschrijving is af te halen op het secretariaat van Staat en Politiek/Werkgroep M&T (TW-C-226). Belangstellenden wordt aangeraden het voorgeschreven boek van Przeworksi & Teune tijdig te bestellen.
Beleidsprocessen II (174002)
Voor D1 studenten. In verband met een wijziging in de opzet en de inhoud van het vak beleidsprocessen II in het studiejaar 1998-1999, dienen alle studenten die in het huidige studiejaar niet aan de verplichte groepsopdracht beleidsevaluatie hebben en over de huidige stof tentamen willen doen, zo spoedig mogelijk - uiterlijk 12 december - contact op te nemen met dhr. J. Tennekes, tel. 3475. Voor hen wordt een laatste gelegenheid georganiseerd om alsnog aan de verplichtingen voor de groepsopdracht te voldoen. Voor alle duidelijkheid: de groepsopdracht van ouderejaarsstudenten die de opdracht in het voorgaande studiejaar of eerder hebben gemaakt, is komen te vervallen. Zij dienen dus opnieuw een groepsopdracht te maken. Studenten die hebben deelgenomen aan het tentamen op 6 oktober jl. en niet aan de opdrachtverplichting hebben voldaan, hebben hiervoor geen uitslag ontvangen.
Informatisering vanuit sociologisch perspectief (176630)
Voor D2/D3 studenten algemeen. Dit specialisatievak in de afstudeerrichting Bestuurlijke informatisering wordt in verband met een dreigende overbelasting in het 3e trimester verschoven naar het 2e trimester. Studenten die het vak in het 2e trimester willen volgen worden verzocht z.s.m. contact op te nemen met de docent van het vak, dr. J.S. Svensson (TW-C 224, tel. 4551). Schriftelijke informatie over de opzet van het vak is te verkrijgen via de docent of BOZ.
Roosterwijziging keuzevak Bodemsanering (226562)
Voor WB/CT/BSK/TBK/CT&M. Zie mededeling 'alle faculteiten'.
CT
College Kolloid- en Grensvlakchemie (131021)
Voor D-studenten. Het hoorcollege begint op maandag 1 december 1997 om 13.45 uur in zaal CT 1814 en wordt gegeven aan de hand van het boek 'Introduction of Colloid & Surface Chemistry' 4th ed van D.J.Shaw, uitgever Butterworth/Heinemann. Degenen die aan dit college wensen deel te nemen, worden verzocht zich op te geven bij mw. Greet van der Voort-Kamminga, kamer CT 1316, tel. 2950, e-mail: [email protected].
Tentamen Fysische Scheidingsmethoden (138506/138509)
De bespreking van dit tentamen (28 november 1997) wordt gehouden op dinsdag 9 december 1997 om 12.45 tot 13.30 uur in zaal CT-2520.
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
Roosterwijziging keuzevak Bodemsanering (226562)
Voor WB/CT/BSK/TBK/CT&M. Zie mededeling 'alle faculteiten'.
EL
Afscheid drs. Wubbo Gruisinga
Hierbij wordt u uitgenodigd voor een afscheidsreceptie van de heer drs. Wubbo Gruisinga, die m.i.v. 1 januari 1998 de faculteit Elektrotechniek gaat verlaten i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Deze is op donderdag 11 december 1997 om 16.00 uur in T4, EL/TN-gebouw. Aansluitend kan een drankje en een hapje worden genuttigd in de EL/TN-kantine. Indien u Wubbo wilt toespreken dan kunt u dit doorgeven aan het faculteitssecretariaat EL, telefoon 053-4898021.
D-voordracht
B. Mulder over 'Identification and predictive control of a heating system model', 10 december 1997, 10.00 uur, EL/TN gebouw, zaal B1232.
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
Zaalwijziging Calculus IIa (151004)
Voor P-studenten EL. Het hoorcollege van woensdag 11 februari 1998, 1+2 uur wordt verplaatst van EF-T4 naar TW-B209.
SAP - Lecture CMG
For more information: see 'studieverenigingen'.
INF/BIT
D-voordracht INF
B. van Schooten over 'Solving computational problems using coherent oscillation', 15 december 1997, 14.30 uur, INF L-204.
Student-assistenten voor MISO gevraagd
Voor het vak Methodologie van Informatiesysteemontwerp (MISO) worden studentassistenten gezocht voor het beoordelen van de opgaven die de studenten inleveren. De werkzaamheden worden verricht in de maanden december tot maart. Gegadigden wordt verzocht z.s.m. te solliciteren bij het faculteitsbureau-INF. Inlichtingen bij R. Engmann, kamer INF-3031, tel. 3691.
Ontwerpen van telematicasystemen (214005)
Voor INF/BIT-studenten. In de studiegids staat abusievelijk vermeld dat de verplichte voorkennis (VV) voor het vak Ontwerpen van telematicasystemen is: 214004, 214006 en 214007. Dit dient echter gelezen te worden als voorkennis voor (Vv): 214004, 214006 en 214007.
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
Zaalwijziging Discrete Wiskunde en Inleiding Algebra (151055)
Voor P-studenten INF. Het college op donderdag 3+4 uur in de weken 14 en 16 wordt verplaatst van TW-C138 naar TW-D103a. Het college op donderdag 3+4 uur in week 19 wordt verplaatst van TW-C138 naar TW-A118.
SAP - Lecture CMG
For more information: see 'studieverenigingen'.
TBK/CT&M
BOZ TBK gesloten
In de kerstvakantie, maandag 22 december 1997 t/m vrijdag 2 januari 1998, is Bureau Onderwijszaken TBK gesloten.
Colloquia
Nicolien Vrisou van Eck over 'Beschikbaarheid van de Volkeraksluizen voor de scheepvaart', 12 december 1997, 10.40 uur, BB5.
Sander den Herder over 'De kwalitatieve "fit" tussen organisatie en huisvesting', 16 december 1997, 13.45 uur, BB6.
Koos Viet over 'De mogelijk in te zetten coördinatiemechanismen bij de gecombineerde aanleg van hoofdleidingen om de meest nijpende knelpunten in dit bouwproces te voorkomen', 17 december 1997, 15.45 uur, BB7.
Dietje van Eif over 'Kennismanagement bij Ballast Nedam Engineering, een onderzoek naar een concreet begin', 18 december 1997, 13.45 uur, WB Hal IV208.
Stefan Zwerink over 'Modellering van persluchtinjectie in waterverzadigde bodems. Een theoretisch onderzoek naar de bepaling van de aërobe zone ten behoeve van dimensioneringsregels', 18 december 1997, 15.45 uur, HL212.
Inschrijven herhaaltentamens 1e trimester
Je kunt je vanaf maandag 1 december t/m 12 december a.s. inschrijven voor de herhaal-tentamens op maandag 5 januari 1998 (week 2). In tegenstelling tot hetgeen op het rooster staat vermeld is de inschrijftermijn met 2 dagen verlengd. Bel hiervoor de tentamenlijn, tel. 053-4898044. Indien je telefoontoestel niet werkt bij deze inschrijflijn, dan moet je altijd het antwoord-apparaat inspreken òf z.s.m. kontakt opnemen met Bureau Onderwijszaken TBK, tel. 3516.
Roosterwijzigingen Doctoraal
Voor D1-studenten. Fysische Transportverschijnselen (137015): Hc (vanaf week 50) op dinsdag het 5e/6e uur in CT 3522 (niet in BB108). Hc op vrijdag 3e/4e uur in CT 1814 (niet in TW D105b). Materialen (115215): Hc op donderdag 3e/4e uur gedurende het GEHELE 2e trimester (wk 49 t/m 9) in CC2.
Voor D2,3-studenten. Arbeidsrecht (189057): Hc op donderdag 5e/6e uur in CT 1845 in de weken 49,51,3,4 (niet in BB108). International Trade Relations (189062): Hc op woensdag 3e/4e uur in TW B101 (niet in BB108).
Lezing Geneeskunde & Management TBK
Op maandag 8 december geeft mr. E.Ph.R. Sutorius om 16.00 uur een lezing in het Amphitheater in de Vrijhof, met als onderwerp 'Conflictbemiddeling' en 'Omgaan met fouten'. Sutorius is advocaat en procureur op het gebied van de gezondheidszorg.
Tentamencijfers op Internet
Vanaf heden zijn voor TBK- en CT&M-studenten de tentamencijfers via TOST (Tentamenresultaat Opvraag Systeem Twente) op het Internet te raadplegen via: www-adres: http:/www.utwente.nl/tost/ of via: www-link op de nieuwspagina van T&M. Voor toegang tot het persoonlijk tentamen-cijferoverzicht dient men op de TOST-startpagina in te loggen met studentnummer en het Email-password. Na een correcte login volgt een menu-pagina met een vermelding van de vorige login-datum (dit ter controle op misbruik van de toegangscode). De tentamencijferoverzichten binnen TOST worden elke 24 ververst. Met de start van TOST worden de volgende publikatiemethoden gebruikt voor de bekendmaking van de tentamencijfers van TBK- en CT&M-studenten: 1)BOZ-publicatieborden, 2)Email-bericht, 3)TOST, 4)Tentamenbriefjes (uitsluitend voor niet-schriftelijke tentamens en externe keuzevakken).
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
Direktievoering (181019)
Het TSM Ondernemerscentrum start 21 januari 1998 weer met de cursus Direktievoering. Direkteuren van middelgrote en kleine ondernemingen leren een ondernemingsplan te maken, waarbij de gehele bedrijfsvoering kritisch moet worden bekeken. Het TSM Ondernemerscentrum biedt aan D-studenten de mogelijkheid praktijkervaring op te doen door een student als adviseur te koppelen aan een ondernemer, om zo assistentie te verlenen bij het maken van een ondernemingsplan. Deze assistentie wordt gehonoreerd met een capita selecta vak van 2,5 tot 4 SP. De cursus en de begeleiding door de student lopen van januari tot juni 1998. Voorkennis: bij voorkeur de vakken Financieel Management, Strategisch Management en een Doctoraal Marketing vak. Inschrijven voor dit bijzonder Onderwijsproject kan vanaf 5 december1997 bij BOZ/TBK. Voor inlichtingen kan men terecht bij prof.dr.ir. W.E. During, kamer BB-333, tst. 4531 of Annet Weegerink (TSM Business School Ondernemerscentrum) tst. 3484. Op woensdag 17 december a.s. en donderdag 8 januari 1998 van 12.30-13.30 uur worden er in BB-6 (BB gebouw) voorlichtingsbijeenkomsten gehouden, die verplicht zijn om bij te wonen.
Tentamen Beslissen onder Onzekerheid (182060)
Het extra tentamen wordt afgenomen op woensdag 10 december 1997, van 13.30-17.00 uur in de Sporthal UT.
Zaalwijziging Wiskunde III (152073)
Voor P-studenten TBK. Het college op dinsdag 1+2 uur in de weken 13 t/m 18 wordt verplaatst van TW-C138 naar Hal Laag 208. Het college op vrijdag 3+4 uur in de weken 14 en 16 wordt verplaatst van TW-C138 naar TW-C238. Het college op vrijdag 3+4 uur in week 17 wordt verplaatst van TW-C138 naar Hal Laag 208.
Afstudeeropdracht VOK
PT.Telnic is een middelgroot bedrijf, gevestigd in Bandung (Indonesië). Het maakt stoplichtinstallaties en geavanceerde telecom-municatie-apparatuur met name voor de Indonesische markt. Dit enthousiaste bedrijf werkt reeds enkele jaren samen met de VOK en heeft assistentie gevraagd bij het verbeteren van de marketing-organisatie (inclusief activiteiten) en tevens voor het opzetten van een carriere planningssysteem. Wij zoeken twee studenten die geïnteresseerd zijn om zo mogelijk op korte termijn aan een van deze opdrachten te willen werken in het kader van hun afstuderen. Deze kunnen contact opnemen met Ir. Stephan Maathuis, kamer CT 1789, tel. 3544.
Wiskunde II voor TBK groep 2b (152072)
Voor het werkcollege was in week 51, donderdag 18 december, nog geen zaal beschikbaar. Deze is nu wel bekend en is dus voor het 3e + 4e uur TWRC-B 101. Dus op deze dag is INF 204 niet beschikbaar.
Informatie (186311)
Voor D1/D2-studenten. Verplichte deelname aan de groepsopdrachten. De beoordeling voor het vak vindt deels plaats op basis van de resultaten van korte groepsopdrachten die elke week naar aanleiding van het college moeten worden uitgevoerd. Tijdens het eerste college op vrijdag 5 december 1997 wordt dan ook gevraagd groepen van minimaal vier en maximaal vijf personen te vormen en deze groepen in te schrijven op groepslijsten. Degenen die tijdens dit eerste college niet aanwezig kunnen zijn, wordt gevraagd hiermee rekening te houden. In de week na het eerste college kunnen zij zich alsnog inschrijven bij de vakgroepsecretaresse Elke v.d. Veen (BB-316) door zich aan te sluiten bij een groep dan wel een groep van vier of vijf personen als geheel in te schrijven. Daar zijn ook de uitreikstukken van het eerste college en de bijbehorende groepsopdracht verkrijgbaar.
Juridische Aspecten van Automatisering (189059)
Het college op maandag 5 januari 1998 (wk 2) vervalt. Hiervoor komt een inhaalcollege op maandag 2 maart 1998 (week 10), zelfde tijd en dezelfde zaal (CT1405).
Voorlichting Socrates-/Erasmus programma
Maak nu je eerste goede voornemen waar! Ga met het Erasmusprogramma naar het buitenland. Een half jaar of een jaar Industrial Engineering andManagement aan een buitenlandse Universiteit studeren en wel je studiepunten halen! Meer weten? Kom dan naar de voorlichting op: woensdag 17 december 1997 van 12.30-14.00 uur in BB6.
Roosterwijziging keuzevak Bodemsanering (226562)
Voor WB/CT/BSK/TBK/CT&M. Zie mededeling 'alle faculteiten'.
TN
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
Zaalwijziging Analyse A (152028)
Voor P-studenten TN. Het college op maandag 5+6 uur in de weken 21 en 22 is verplaatst van TW-C138 naar TW-A116.
TO
Leren en instructie bij volwassenen (194505)
Voor TO-D3-studenten. De eerste bijeenkomst voor dit vak (week 49) vervalt. De eerste bijeenkomst is op woensdag 17 december 1997 en de laatste (extra college) is op woensdag 18 februari om 13.45 uur in L216.
Data-analyse 1 (153010)
Voor TO-P-studenten. Data-analyse 1 zal voor groep 1-4 op dinsdag 2 december, het 7e en 8e uur in TW B209 plaatsvinden en voor groep 5-8 in TW C238. Op vrijdag 5 december zal dit vak plaatsvinden, het 5e en 6e uur voor groep 1-4 in TW D103A
en groep 5-8 in TW D103B.
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
TW
Hoorcollege Analyse C (156021)
Op verzoek van de docent wordt er volgend jaar een extra hoorcollege ingelast. Woensdag 4 februari het 1e + 2e uur in TW-C 238.
Hoorcollege Toepassingen Speltheorie (152054)
Het hoorcollege zal in het tweede trimester wekelijks plaatsvinden op dinsdag 1+2 in WB-Z 124. De eerste bijeenkomst is op dinsdag 2 december 1997. Nadere inlichtingen bij: docent dr. Theo Driessen, TW-B 127, tel. 4893938, bgg 4893402 (secr.).
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
Zaalwijziging Wiskundig Modelleren III (150528)
Voor D2-studenten TW. Het college op woensdag 3+4 uur in de weken 6 t/m 9 wordt verplaatst van TW-C138 naar TW-A118.
Econometrie voor TW (173118)
Voor D2 studenten TW (EBS). Omdat er een nieuwe (4de) druk van het boek van Johnston is uitgekomen, is de studiestof op een aantal punten gewijzigd. Studenten die het college in een voorgaand studiejaar hebben gevolgd en nog tentamen willen doen over de oude (3de) druk, kunnen contact opnemen met de docent L.B.M. Dieben, e-mail L.B.M. [email protected], tel. 3916, kamer C-312.
WB
Werkcolleges Communicatie in projecten (160519)
Voor WB P-studenten. In week 49 vinden er geen werkcolleges plaats. Deze werkcolleges worden verplaatst naar week 4: dinsdag 20 januari 1998, het 5/6e uur: Groep 1 + 2: WB Hal IV.204. Groep 3 + 4: WB Hal IV.208. Groep 5 + 6: WB Z.122. Groep 7+8+9: WB Z.124. Dinsdag 20 januari 1998, het 7/8e uur: Groep 10 + 11: WB Hal IV.204. Groep 12 + 13: WB Hal IV.208. Groep 14 + 15: WB Hal IV.201.
Vakgroepvoorlichting
Voor WB D2-studenten. In de weken 2 t/m 12 zijn op de woensdagmiddagen (vanaf 5e uur) de vakgroepvoorlichtingen gepland: in principe bedoeld voor de generaties 1994 en 1995 die nog niet gealloceerd zijn. Hierbij is er van uitgegaan dat genoemde studenten op dit moment in totaal meer dan 50 SP hebben behaald. Materiaalkunde: 7 januari 1998. Thermische werktuigbouwkunde: 14 januari 1998. Technische mechanica & Ontwikkeling in kunststoffen: 21 januari 1998. Werktuigbouwkundige automatisering: 4 februari 1998. Warmte- en stromingsleer: 11 februari 1998. Biomedische werktuigbouwkunde: 18 februari 1998. Produktie- en operationeel management: 4 maart 1998. Produktie- en ontwerptechniek: 11 maart 1998. Tribologie: 18 maart 1998. Nadere informatie wordt per vakgroep bekend gemaakt.
Colloquium
R. Giezenaar over 'Ontwerp van een productie- en voorraadstrategie voor 1de productieplant Laurox bij AKZO Nobel Chemicals te Deventer', 8 december 1997, 13.30 uur, WB N.105.
Tentamen Kunststoffen, construeren en eigenschappen (112111)
Voor WB D1-studenten. Het tentamen is op 19 december 1997 van 9.00 t/m12.30 uur in het Sportcentrum UT.
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
Hoorcollege Elasticiteitstheorie (115738)
Voor WB D3-studenten. Bovengenoemd hoorcollege, verroosterd op dinsdag het 3/4e uur, komt op 9 december a.s. te vervallen.
Roosterwijziging keuzevak Bodemsanering (226562)
Voor WB/CT/BSK/TBK/CT&M. Zie mededeling 'alle faculteiten'.
WWTS
College studiefinanciering eerstejaars
De studentendecanen geven in de maanden december en januari colleges over de studiefinanciering. Zie de aankondiging elders in dit nummer. Studenten wordt dringend aangeraden een van deze colleges te volgen.
SPE
Pleinverkeer
Vieringen
Nieuwe pastor
Nieuw programma
Adressen SPE-UT: 053 4892369-Vrijhof 203-Postbus 217-7500 AE Enschede. SPE-HE: 053 4871927-Kortenaerstraat 48-Pb 70.000- 7500 KB Enschede.
Pastores
SRD
Voor al je vragen en ideeën kun je tussen 9.00-17.00 uur bij de studentenvakbond SRD langskomen (Vrijhof kamer 151) of bel 5236/4033 # Aan de SRD balie kunnen eerlijke produkten, poenboeken en vakwerkgidsen worden gekocht. Het Studenten Statuut Nieuwe Stijl is ook aan de balie af te halen # De Orakel-commissie die de digtale tentamenbank aan het opzetten is, zoekt nog tentamens (vanaf 1993) om de tentamenbank compleet te krijgen. De tentamens zijn gratis te kopieren # De zeepkist staat klaar voor discussies over de campustoekomst. De heer Van Vught is hierbij uitgenodigd om zijn mening hierover toe te lichten # Alle aanstaande FSR- en CSR-leden kunnen zich bij het SRD kantoor opgeven voor een cursus over het functioneren van 'de StudentenRaad'. Deze cursus geeft de SRD i.s.m. OC op 15 december 1997. Deelname: gratis (wel vooraf opgeven). Opgave bij de SRD of e-mail: [email protected] # Kom vandaag je schoen zetten in het SRD kantoor want vanavond komt Sinterklaas met zijn Pieten # Deze week uit het SSNS: art. 5.4.1: 'Uit het Universiteitsfonds kunnen tegemoetkomingen verstrekt worden ter bestrijding van de kosten verbonden aan buitenlandse excursies, stages en afstudeeropdrachten in het buitenland. Aanvragen te richten tot de directeur van het Universiteitsfonds'.
HoBiHe
In Concordia draait vrijdag 5 december om 15.30 uur 'Beautiful thing' voor iedereen die van roze romantiek houdt. Als je op de hoogte wilt blijven van alles wat er in Enschede gebeurt kun je je opgeven bij de mailinglist van HoBiHe door een mailtje te sturen naar [email protected] met de tekst 'subscribe' zonder quotes (niet in de subject) # HoBiHe kan nog steeds nieuwe mensen gebruiken, dus meldt je aan bij onderstaande personen! Voor meer informatie kun je mailen naar [email protected] en bellen naar de SRD, tel. 5236 (kantooruren), Lisette, tel. 2815 (middagpauze) of Iris, tel. 4338691 (overige tijden). HoBiHe is een werkgroep van de SRD.
Diversen
Beurzen voor vrouwelijke onderzoekers
Aanvraagformulieren 'beurzen voor vrouwelijke onderzoekers die niet worden ondersteund door NWO, KNAW of faculteit, kunnen tot 1 februari 1998 schriftelijk worden opgevraagd bij Stichting Fonds Doctor Catharine van Tussenbroek, dr. J. Koek-Noorman, Postbus 13337, 3507 LH Utrecht. Aanvragen kunnen tot 15 februari worden ingediend. Voor meer informatie: zie UT Nieuws nr. 35 (info 'diversen').
KIvI
Zaterdag 13 december zullen vanuit middelbare scholen uit het gehele land ingenieurs-in-spé richting de universiteiten Twente, Eindhoven en Delft trekken om deel te nemen aan de landelijke finales van de bruggenbouwwedstrijd 1997. De sterkte van de door hen ontworpen en geconstrueerde bruggenwordt getest waarna gekeken wordt of de brug inderdaad esthetisch verantwoord is. Een vakkundige jury zal de resultaten beoordelen. Ook hebben de ingenieursbureau's hun vakkennis op dezelfde opdracht losgelaten. Aan hen de taak om op deze dag te bewijzen dat jaren studie en ervaring wel degelijk een positieve invloed hebben op het eindresultaat.
KIvI Ledenboek 1997/1998
Binnenkort verschijnt het KIvI Ledenboek 97/98 met informatie over het KIvI (structuur en werkwijze, belangrijke relaties), een overzicht van de voordelen en service voor KIvI-leden en diverse informatie over de leden. Kosten: f65 (leden); f35 (nieuwe leden); f95 (bedrijven/niet-leden) en te bestellen bij Elfride Dijkstra, tel./fax 4097, e-mail: [email protected].
Amnesty International
In de nacht van vrijdag op zaterdag jl. heeft in de CC-kantine de Amnesty Schrijfmarathon plaatsgevonden. Op de been gehouden door koffie, drop, chips en Monthy Python-films hebben zo'n 40 mensen gedurende 11 uur zo'n 200 brieven (aan autoriteiten) en kaarten (met groeten aan gevangenen) geschreven. Bij deze willen wij alle brievenschrijvers, sponsors, organisatoren en vooral ook alle mensen van buiten Amnesty voor hun hulp bedanken. Heb je hiervoor geen tijd gehad, dan is er volgend jaar waarschijnlijk weer een kans. Of je kunt meedoen aan andere Amnesty-acties, bijvoorbeeld in de week van 10 december: Dag van de Rechten van de Mens.
Mixed Up
Iedere donderdag (19.00-23.00 uur) is er een jongerencafé voor en door homosexuele, lesbische en bi-jongeren. Iedere maand zijn er extra aktiviteiten. Vandaag is er vanaf 20.00 uur sprake van een Pakjesavondfeest. Entree: f3,50 (incl. bijdrage voor het AIDS-fonds, warme choco, pepernoten en datingspel). Op donderdag 18 december is er vanaf 19.00 uur kerstbrunch. Entree: f5 (van tevoren inschrijven bij de jongerenavond, bel het COC of mail naar Lisette). Ladies Night op zaterdag 17 januari (opgeven: à la kerstbrunch). We hebben nog steeds mensen nodig die een bijdrage (f5 p/m) willen geven aan ons aanstaande Foster-Parents kindje. Kom langs en schrijf je in. Informatie: [email protected] (Lisette)/het COC, tel. 053-4305177. Mixed Up is de jongerenwerkgroep van het COC in Enschede.
Tsjerk Hiddes
Goeie, De lêste moanne fan it bestean fan Tsjerk Hiddes is yngien. Dizze lêste moanne binne der noch twa aktiviteiten plant. Op tiisdei 9 desimber spilet De Kast yn Enschede. Dit optreden fynt plak yn it 'Muziekcentrum'. 29 en 30 desimber fynt it Krystkongres plak yn Frjentsjer. At de planning goed giet, binne der op it momint dat dit stikje útkomt parseberjochten de doar útgien nei ferskate media ta. Hâldt dus goed de kranten yn'e gaten.
AIESEC-Twente
Inschrijving voor de persoonlijke vaardigheidstraining kan nog t/m vrijdag 5 december. Onderwerpen: omgaan met kritiek, onderhandelen, presenteren, persoonlijke effectiviteit, face-to-face communicatie. Datum training: 9 en 10 december. Op 11 december vindt de AIESEC-Integrand middag plaats. Kom naar het kantoor van AIESEC of Integrand en haal een toegangsbewijs op! AIESEC-Twente, BB-gebouw, kamer C117, 053-4893959, [email protected].
4 Happy Feet
Hoor wie klopt daar kinderen? Ja, de Sint komt ook bij '4 Happy Feet' en wel vanavond in Sport- en Zwemschool Schonewille. De accie is wederom in aktie na een geslaagde bowlingavond in Hengelo. Om ook een kadootje van de goedheiligman te krijgen had je je van tevoren in moeten schrijven. Ook het grote gala komt met rasse schreden nader: op vrijdag 19 december in parklocatie 'De Jaargetijden' is het zover. Vanaf nu zijn de kaarten ervoor te verkrijgen bij de galacommissie. Zorg dat je het niet mist, anders moet je twee jaar wachten voordat je weer een kans krijgt!
Studieverenigingen
Inter Actief
Op donderdag 4 december kun je je schoen zetten bij Inter-Actief. De volgende dag zit er een verrassing in van Sinterklaas # Op 20 en 27 januari is er een VIRTUAL REALITY symposium, dat Inter-Actief en Studium Generale organiseren. Ook is er een markt, waar de bezoeker zelf VR aan den lijve kan ondervinden # Schrijf je in voor het Batavieren-team van Inter-Actief # Er is een excursie naar Logica in Amsterdam op 11 februari # Wil je als eerstejaars een eerstejaarsfeest organiseren, dan stelt Inter-Actief geld beschikbaar # We zoeken nog een aantal mensen voor een te organiseren SUN-Java week en voor de redactie van de Vizion # Informatie: http://wwwbeno.cs.utwente.nl/InterActief of e-mail: [email protected].
ConcepT
Op woensdag 10 december is er een excursie naar Stadshagen en naar de Mastenbroekerbrug (inschrijven op ConcepT-bord). Op 11 december is de eerste (inwijdings)borrel in de nieuwe borrelkelder # De nieuwe Symposiumcommissie wordt weer opgestart. Interesse? Schijf je in op het ConcepT-bord # Ook de ConcepTueelcommissie zoekt nog versterking (Inschrijven op ConcepT-bord) # Ben je meer geïnteresseerd in civiele techniek in Europa, dan is IACES misschien iets voor jou. IACES zoekt namelijk ook nog mensen (inschrijven op ConcepT-bord) # Informatie/klachten/suggesties: kamer V-212 WB Hal, tel. 3884 (bgg 4771), fax 4820, e-mail: [email protected].
Abacus
Vanmiddag is er een Sinterklaasborrel # Op donderdag 11 december wordt Paul Kersten in de middagpauze geïnterviewd door Hélène van den Bemt # De ISAC-trip gaat naar Londen dit jaar en vindt plaats in het weekend van 6,7 en 8 februari. Kosten: f125 (er zijn 30 plaatsen beschikbaar voor Abacusleden) # Er is plaats voor 15 leden voor een Duitse Weinacht naar Dusseldorf op woensdag 17 december, georganiseerd door ISAC. Vertrek om 8.30 uur met de bus. Terug: tussen 18.00 en 18.30 uur. Kosten: f30 # Volgende week vrijdag is de deadline voor het inleveren van een leuk stukje voor de Almanak.
TObias
Wil iedereen die nog een TObiastrui in zijn/haar bezit heeft deze z.s.m. terugbezorgen in de TObiaskamer? # Kom vandaag kijken naar het 'TObias-is-16-jaar-volleybaltournooi', vanaf 13.00-16.15 uur in het Sportcentrum. Prijsuitreiking om 16.45 uur in TO-kantine gevolgd door Franse Borrel # Morgen stuurt Sinterklaas een afvaardiging naar het TO-gebouw. Huivertvoor de roe, zie uit naar het lekkers # Op 17 december is er het Kerstconcert van TObias. Voor deelname, bel met TObias # MultiCultee: dat wordt groots. # Tot en met woensdag 10 december kun je in elke middagpauze (12.30-13.30 uur) je boeken afhalen. Na 10 december is de verkoop weer in de dinsdagmiddagpauze. Wil je ook boeken verkopen? Dan is de Materiaalcommissie echt iets voor jou # Op 5 december is de kopystop voor de Orator # Wij zoeken nog mensen voor de Symposium-, Almanak- en Lezingen- en Excursiecommissie.
Alembic
Schrijf je in voor de internetcursus van STOOM op woensdag 10 december, via e-mail: [email protected] # De boeken voor het tweede trimester zijn binnen # Woensdag 3 december in de middagpauze ASOCT vergadering in CT 3518. Alle belangstellenden zijn welkom # Alle mensen die het afgelopen jaar actief zijn geweest bij Alembic kunnen een fles wijn af komen halen op de Alembickamer # Donderdag 4 december KEV vergadering in de middagpauze. Verzamelen in de kantine.
Ideefiks
Lekker de stress van de tentamens weggedronken op de na-introborrel? De volgende activiteit (die vaststaat althans) is het turboweekend naar Londen op 6,7 en 8 februari. Kosten: f125 (overnachting/reis). Inschrijving en info bij de Ideefikskamer # Tot vrijdag 12.00 kun je nog kopij leveren voor de TOK! Je bent dan al na de spellingsronde, dus schrijf goet needelans # De boeken zijn binnen, je kunt (in ieder geval) in de middagpauze langskomen om ze te halen.
Sirius
Zaterdag 13 december is de ouderdag. Wij zoeken nog mensen die op die dag zelf willen helpen. Voor studenten die met hun ouders meekomen moet ook f15 worden betaald. Je kunt je nog aanmelden tot 7 december # De almanak is verkrijgbaar voor f7,50 # Dinsdagavond 13 januari is de Algemene LedenVergadering. Hierbij wordt het nieuwe kandidaatsbestuur gepresenteerd. De nieuwe mensen zijn secretaris Petra Fokkens, commissaris externe betrekkingen Nadine Vijzelaar, commissaris Joop Kemperman en onderwijscommissaris Anneke Lub. Alle leden ontvangen hiervoor nog een uitnodiging # In week 14 (na de tentamens) van 1998 organiseert Sirius een grote excursie van 5 dagen naar Tsjechië. Naast enige bestuurskundige zal het ook vele ontspannende elementen bevatten. Vanaf heden in te schrijven) # Daarnaast organiseert Sirius samen met Abacus, Ideefiks en Communiqué een Trip naar Londen in het weekend van 7 februari en duurt twee dagen (één overnachting). Kosten: f125. Ook hiervoor kun je je inschrijven; doe dit snel, want in week 49 en 50 krijgen Sirius-leden voorrang op niet-leden, in week 51 niet meer! # Voor informatie: Sirius-kamer, tel. 4893204, e-mail: [email protected].
Arago
Vanmiddag om 16.00 uur is het grote TN-sinterklaasfeest in de kantine van het EL/TN-gebouw. Om 16.30 uur wordt de Sint verwacht # Je kunt je nog steeds inschrijven voor de excursie naar de Technische Recherche op woendag 10 december. Onder de ingeschrevenen zullen tien plaatsen worden verloot # Maandag en dinsdag 15 en 16 december wordt er in de middagpauze weer een film gedraaid in T4 # Woensdag 17 december is het najaarssymposium 'Atlas'. Het onderwerp is Remote Sensing, ofwel meten op afstand. De ontwikkelingen op het gebied van klimaat- en milieu-toepassingen, meteorologie en ruimtelijke ordening passeren de revue. Inschrijven kan op het prikbord in dekantine, via email: [email protected] of via de Atlas-home-page: http://arago.tn.utwente.nl/comms/atlas/ # De cabaret-avond die gepland stond op donderdag 11 december wordt verzet. De nieuwe datum is nog niet bekend.
Stress
Afgelopen dinsdag is de almanak uitgereikt. Alle Stress-leden kunnen deze almanak ophalen in de Stress-kamer # Er worden twee mensen gezocht die zich willen inzetten voor de onderwijscommissie. Deze commissie evalueert vakken en behandelt klachten van studenten. Voor meer informatie kun je bij de leden van de onderwijscommissie of het bestuur terecht. Tevens worden er nog steeds mensen gezocht voor Ulysses. Deze commissie verzorgt uitwisselingen en stages in Amerika. Je krijgt drie maanden auditorensteun als vergoeding! Verder zoeken we een penningmeester voor de commissie die het blad BKTrends maakt. Voor meer informatie: vraag ons bestuur # Op 16 en 18 december wordt er voorlichting gegeven in de pauze over de studiereis naar India. Verder informatie zal volgen in het volgende UT-Nieuws.
Paradoks
Vandaag worden er door Paradoks boeken verkocht tijdens het eerste college van Fysiologie en Anatomie (13.45 uur in CT 1812) voor het college Fysiologie tegen een gereduceerde prijs. De inschrijving voor de studiereis is nog niet gesloten, dus je kunt je nog aanmelden via de inschrijflijst bij de Paradokskamer of via een mail naar de studiereiscommissie: [email protected]. Voor informatie kun je ook op dit e-mailadres terecht. Paradoks, WB-Z101, geopend elke dinsdag en woensdag van 12.30-13.30 uur, tel. 2491, e-mail:[email protected].
Scintilla
De TWeedeJaars EEt Film en Palm Avond vindt woensdag 10 december 1997 plaats. Voor inschrijvingen kun je terecht bij het publicatiebord in de kantine. Ook zal de Scala bij jullie langskomen zodat jullie je in kunnen schrijven # Zin in het organiseren van een continentale studiereis? Kom voor meer informatie langs in de Scintillakamer en vraag naar een bestuurslid of mail: [email protected] # Voor andere vragen over Scintilla of haar activiteiten (of actief worden); kom een keer langs of mail ons. Het bestuur van Scintilla kan je meer vertellen over de aktiviteiten van de vereniging.
SAP - Lecture CMG
CMG will give on wednesday 17 december a lecture about SMSC (Short Message Service Centre). A SMS Centre provides access and store and forward functions for short text/data messages in GSM/DCS/PCS/CDMA and D-AMPS mobile networks.
The Short Message Service (SMS) is a two way communication service which can be utilized for example to confirm the delivery of a short message to the originator. This makes SMS more reliable and advanced than paging. In the mobile network, short messages are transferred via the signalling links, rather than via voice links, this allows short message transfer even while a telephone conversation is in progress. More information about the lecture (time and place) will be available soon. See posters in INF and EL.
sport
Arriba
Op woensdag 10 december organiseert basketballvereniging Arriba een introduktietraining van 15.00 tot 16.30 uur in het sportcentrum. Je bent natuurlijk van harte welkom. Voor aanmelding en informatie kun je bellen met: Martijn Bergsma, tel. 4304984, Maarten Foppes, tel. 4320788 en Paul Clemens, tst. 5007.
Monsters onder je bed?
Vlucht naar de dojo en leer van je af te slaan. Kom trainen bij V.A.S. Arashi. Iedereen kan altijd beginnen. De eerste vier trainingen kun je gratis proberen. Bel voor meer informatie naar Bas de Kruif, tel. 053-4895076 of kom eens langs in de dojo.
T.C. Ludica
Iedereen wordt alweer verwacht op het Paviljoen bij de inmiddels traditionele Ludica dinsdagavond. Dit keer heet het festijn Ludiclaas, pakjesavond op 9 december voor alle Ludicanen: Sint zal het Paviljoen voor de laatste keer beklimmen en alle aanwezige Ludicanen verwennen met lekkers en vele kadotjes. Verder kun je natuurlijk altijd terecht op het Paviljoen voor informatie over Ludica en haar activiteiten, tel. 4892347 of bij onze secretaris, tel. 4340199.
Openingstijden Sportcentrum kerst/nieuwjaar
Het Sportcentrum is gesloten vanaf woensdag 24 december '97 vanaf 15.30 uur. Er zijn beperkte openingstijden vanaf zaterdag 27 december t/m woensdag 31 december '97. Info bij de portier. Vanaf maandag 5 januari '98 gelden weer de normale openingstijden.
Inschrijving cursus krachttraining
Op dinsdag 6 januari 1998 start er weer een nieuwe cursus krachttraining van 6 lessen en gegeven door dhr. Oranen in het krachthonk (Sportcentrum). De tijden waar u uit kunt kiezen: dinsdag, 15.30-16.30 òf 18.00-19.00 uur. Vanaf heden kunt u zich inschrijven bij de secretaresse van het Sportcentrum (ma: 12.30-16.15 uur, wo/do: 9.00-16.30 uur, di/vr: gesloten. Kosten: f10 met en f30 zonder campuskaart, te voldoen bij inschrijving. Pasfoto niet vergeten. Na het beëindigen van de cursus kunt u een krachtsportpas kopen, ten bedrage van f50 met en f110 zonder campuskaart.
Kom badmintonnen bij DBV DIOK
DBV DIOK is de badmintonvereniging van de UT. Kom vrijblijvend een keer kijken op onze verenigingsavond, iedere donderdag vanaf 21.00 uur in sporthal 2 in het Sportcentrum. DIOK is een gezellige vereniging met elke maand wel een borrel of evenement. Daarnaast zijn er op alle niveaus competitieteams. Het eerste team speelt eerste divisie en daarmee is DIOK de hoogst spelende studentenbadmintonvereniging van Nederland en hoogst spelende badmintonvereniging van het Oosten. Voor informatie: John Sanders, tel. 053-4302798 (competititie/recreatief) of Sander Korthouwer, tel. 053-4309016 (beginners).
Biljarten
Altijd al gedacht dat je aardig kunt biljarten? Of kun je er helemaal niets van en wil je dat toch eens leren dan hebben wij wat jij zoekt: een gezellige kleine sportvereniging met als doel het beoefenen van ouderwets biljarten. Bij ons kun je in een gezellige, relaxte omgeving even de zorgenvan alle dag van je afschudden. Interesse? Kom dan woensdag tussen 20.00 en 22.00 uur eens langs in onze biljartzaal in het Sportcentrum (direct na de ingang rechts, achter de fitnessruimte) voor een gratis proeftraining. Of bel Joris, tst. 5041 of Wilbert, tst. 5057.
Sportraad
Gezocht een ondernemende student met hart voor Sport en Visie op de Campus. Geboden een groep enthousiastelingen die zich onder jouw voorzittersschap inzet voor onze sporters en de Campus. Kom, als je geïnteresseerd bent, op dinsdag 16 december om 19.30 naar de info-avond van de Sportraad. Meer info bel dan: 1144. Of stuur een mail naar: [email protected].
Menu
WEEK 50
ZATERDAG 6 DECEMBER
Chinese tomatensoep
***
Indian Curryschotel van Kip en Groente-Rijst
Rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
ZONDAG 7 DECEMBER
Cellerysoep
***
Schnitzel-Stroganoffsaus
Gesauteerde Witlof of
Keuze groente-Rauwkostsaladebuffet
Frites of Gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
MAANDAG 8 DECEMBER
Hollandse groentesoep
***
Stamppot Zuurkool-Rookworst of
Speklapje-Vleessaus of
Goulash met Rijst
Rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
DINSDAG 9 DECEMBER
Goulashsoep
***
Duitse Biefstuk-Uiensaus
of Gevulde Paprika
Groente Macedoine-Rauwkostsaladebuffet-Carré
of Gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
WOENSDAG 10 DECEMBER
Kipvermicellisoep
***
Babi Pangang-Tjap Tjoy
Kroepoek-Rijst
Rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
DONDERDAG 11 DECEMBER
Kerriesoep
***
Gebakken Visfilet of Visgratin of
Vleesgerecht-Remouladesaus
Wortelen-Rauwkostsaladebuffet
Frites of gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
VRIJDAG 12 DECEMBER
Franse uiensoep
***
Varkenssteak Bastille met
Shoarmakruiden-Ui-Champignons
Pepersaus-Sperciebonen
Rauwkostsaladebuffet
Gebakken of Gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
______________________________
VEGETARISCH
______________________________
MAANDAG 8 DECEMBER
Hollandse groentesoep
***
Gevulde Aubergine-Pikante Kool
Lichte Kerrieroomsaus
Rauwkostsaladebuffet
Gebakken aardappelen
***
Keuze nagerecht
DINSDAG 9 DECMBER
Mexicaanse bonensoep
***
2 Kaaskrokantjes-Kaassaus
Bloemkool-Rauwkostsaladebuffet
Gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
WOENSDAG 10 DECEMBER
Oosterse groentesoep
***
Griekse Moussaka
Rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
DONDERDAG 11 DECEMBER
Kerriesoep
***
Provencaalse Champignonragout
Wortelen-Rauwkostsaladebuffet
Tagliatelle Verde
***
Keuze nagerecht
H A P A A N D E T A P
RAGOUT van Kalfsvlees en Champignons
Aardappelrozetten, Rauwkostsalade
Stokbrood
BRASSERIEMENU
Maandag 8 + dinsdag 9 dec.
DUITSE BIEFSTUK met gebakken uien,
Verse groente, Rauwkostsalade, Frites
Woensdag 10 + donderdag 11 dec.
BOERENOMELET met Bacon, Rauwkostsalade,
Stokbrood