Stormloop op bollebozenbeurs

| Redactie

Bij de UT zijn 557 aanvragen voor een 'bollebozenbeurs' ingediend. De universiteit heeft honderdvijftig beurzen van elk maximaal vijfduizend gulden te vergeven. De aanvragen worden beoordeeld door jury's die per opleiding zijn geformeerd. Van de aanvragers hadden er 75 zich vóór de bekendmaking van het beurzenprogramma op 23 juni nog niet gemeld bij de UT. Hoofd voorlichting Martin Evertzen: 'Ik v

Bij de UT zijn 557 aanvragen voor een 'bollebozenbeurs' ingediend. De universiteit heeft honderdvijftig beurzen van elk maximaal vijfduizend gulden te vergeven. De aanvragen worden beoordeeld door jury's die per opleiding zijn geformeerd.

Van de aanvragers hadden er 75 zich vóór de bekendmaking van het beurzenprogramma op 23 juni nog niet gemeld bij de UT. Hoofd voorlichting Martin Evertzen: 'Ik vermoed dat het aantal eerstejaars dit jaar 5 tot 10 procent hoger uitkomt dan vorig jaar. De beurzen hebben daarin zeker een rol gespeeld.'

Het hoogste aantal (96) beursaanvragen komt op conto van WB'ers. Onder hen zijn 35 beurzen te verdelen. De 31 CT-kandidaten maken bijna een kans van één op twee. TBK'ers hebben het het slechtst getroffen. Voor de 56 aanvragers zijn slechts vijf beurzen ter beschikking.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.