Scholieren meldden zich overigens vorig jaar gemiddeld later aan dan de jaren daarvoor. De verwachting is dat dat ook dit jaar het geval zal zijn. Tussen de verschillende UT-opleidingen zijn ten opzichte van vorig jaar forse verschillen te zien. Relatief grootste daler, van 62 naar 43, is chemische technologie. Omdat de belangstelling voor scheikunde en chemische technologie aan andere universiteiten minder afnam of zelfs toenam, daalt het marktaandeel van de faculteit CT met 3 procent.
CT wordt op de hielen gevolgd door elektrotechniek (van 74 naar 53 vooraanmeldingen). Ook werktuigbouwkunde (van 138 naar 116) en civiele technologie & management (van 96 naar 78) scoren bovengemiddeld slecht. Zowel toegepaste wiskunde en informatica daarentegen zitten in de lift. TW stijgt na een tweejarig absoluut dieptepunt met stip naar 41. INF telt na een aantal kwakkeljaren bijna honderd vooraanmeldingen.
Opvallend is de weer wat oplevende interesse voor technische natuurkunde. Na het dipje van vorig jaar is het aantal vooraanmeldingen gestegen van 80 naar 87. Bestuurskunde (93), technische bedrijfskunde (125), toegepaste onderwijskunde (47) en bedrijfsinformatietechnologie (36) blijven ongeveer steken op het niveau van vorig jaar, toen door de eerste drie overigens al fors werd ingeleverd. TBK bijvoorbeeld telde vorig jaar bijna honderd eerstejaars minder dan in het topjaar 1994.
De technische universiteiten hebben de afgelopen jaren duidelijk te maken met een dalende belangstelling. Jarenlang schommelde hun gezamenlijk marktaandeel rond de 15 procent. Op basis van de vooraanmeldingscijfers komt dat nu uit op 13,3 procent. Relatief gezien daalt het aantal belangstellenden voor de traditionele ingenieursopleidingen (WB, CT, EL, TN, TW en INF) al langer. Maakten zij in 1990 nog 7,5 procent van het totaal aantal vooraanmeldingen uit, nu is dat slechts 5,3 procent.
De absolute studentenaantallen daalden in deze periode bovendien ook nog eens sterk. In 1991 stonden op 1 december aan alle Nederlandse universiteiten bijna 38.500 eerstejaars ingeschreven. Vorig jaar waren dat er net iets meer dan dertigduizend.