Algemeen
Bureau Internationale Samenwerking
Noodkantine in BB-gebouw
In april start de grootscheepse verbouwing van het BB-gebouw. De meest ingrijpende veranderingen betreffen de bouw van een geheel nieuwe kantine, faculteitsbibliotheek voor TBK en 17 projectonderwijsruimten. De totale verbouwing zal tot omstreeks het eind van 1997 duren. De voorbereidingen voor de verbouwing zijn inmiddels begonnen met het inrichten van een noodkantine in zaal BB 106. Met ingang van maandag 17 maart is de huidige kantine gesloten en zal tot in het najaar de noodkantine in BB 106 operationeel zijn. Een plattegrond met de nieuwbouwplannen hangt bij de receptie van BB. Informatie via e-mail bij bulte@obp@bk of bulte%obp%[email protected].
Centrale Studentenadministratie
In verband met een cursus zijn wij op dinsdag 18 maart vanaf 12.00 uur en vrijdag 21 maart de gehele dag gesloten.
UT kiest voor de standaarden WINDOWS NT en MIME
Op 14 februari is door het College van Bestuur het Standaardisatie Platform Informatie Technologie (SPIT) geïnstalleerd. Het SPIT is samengesteld uit 18 vertegenwoordigers van alle faculteiten en diensten. De vertegenwoordigers dragen in hun eenheid de verantwoordelijkheid voor de inzet van IT. Zo hebben van de faculteiten er 5 de faculteitsdirecteur afgevaardigd. Hierdoor is een platform ontstaan dat inderdaad op bestuurlijk niveau commitment kan afgeven voor UT-standaarden.
Op de eerste bijeenkomst is de nota Standaardisatie Informatietechnologie Universiteit Twente van het CIV besproken. Bij de bespreking is geconcludeerd dat standaardisatie alleen dan succesvol geïmplementeerd kan worden als er een breed draagvlak voor bestaat. Daarom ook is het SPIT opgericht. Daarom ook wordt de voorlichting over de besluiten van het SPIT van cruciaal belang geacht. In het licht hiervan worden de besluiten, genomen in de oprichtingsbijeenkomst, ook breed gepubliceerd. Via o.a. het UT Nieuws wordt geprobeerd brede bekendheid te geven aan gemaakte keuzes, opdat men tijdig kan inspelen op de ontwikkelingen.
De belangrijkste besluiten van de oprichtingsbijeenkomst zijn als volgt:
1. Uitspraken van het SPIT over te hanteren standaarden op IT-gebied voor de UT zullen voor het CIV uitgangspunt zijn bij zijn dienstverlening. De eenheden zijn in het SPIT betrokken bij het definiëren van de standaarden. De standaardisatie-uitspraken van het spit worden in consensus genomen. Hierdoor is het benodigde draagvlak voor de standaarden bij voorbaat aan de orde. Eenheden kunnen afwijken van de standaarden, maar mogen daarvoor geen centrale ondersteuning verwachten en dienen eventuele conversie-inspanningen zelf op te brengen.
2. De besluiten van het SPIT worden ter kennisneming toegezonden aan debeheerders en IT-verantwoordelijke personen binnen de eenheden. Bovendien wordt het UT Nieuws op de hoogte gebracht en komt de informatie op WWW in UTIS te staan.
3. De vergaderstukken van het spit worden uiterlijk 3 weken vóór de bijeenkomst aan de leden toegezonden, opdat ruggespraak binnen de eenheid plaats kan vinden.
4. Het SPIT heeft de volgende UT-standaarden vastgesteld:
- het communicatieprotocol TCP/IP geldt als standaard voor te routeren UTnet verkeer;
- het PC-netwerk operatingsysteem Windows NT geldt als standaard voor PC-netwerken;
- als standaard e-mail protocollen zijn SMTP, RFC-822, MIME en LDAP vastgesteld.
Voor deze feitelijk al erkende standaarden bestaat nog geen implementatieplan, waarin onder meer de consequenties voor de eenheden van volledige implementatie zijn geëxpliciteerd. Het SPIT verzoekt de UTnet gebruikersraad dit plan op te stellen.
5. Van de volgende onderwerpen heeft het SPIT besloten door de betreffende deskundigen een voorstel voor standaarden op te doen stellen, inclusief een implementatieplan. (De commissie van deskundigen is tussen haakjes toegevoegd.)
- E-mail client en server voor medewerkers (UTnet gebruikersraad);
- standaard-werkplek voor centrale applicaties (Ad Hoc Werkgroep Standaardwerkplek);
- kantoor applicaties als tekstverwerker, spreadsheet, database, presentatiepakket (Coördinatiegroep Softwarelicenties);
- WWW voor Intra- en Internet (UTIS Raad);
- Pakket voor Intranet (Ad Hoc Werkgroep Intranet).
6. De suggestie is gedaan om de Coördinatiegroep Softwarelicenties uit te breiden met vertegenwoordigers uit de diensten. Het CIV zal daar zorg voor dragen.
7. Enkele faculteiten hebben bij de oprichting van het spit het aantal commissies ter discussie gesteld die bij de ut bestaan op IT-gebied. Het CIV heeft de toezegging gedaan om een overzicht te maken van de commissies met de taak en samenstelling. Op basis daarvan kan het aantal kritisch worden bekeken en kunnen de eenheden mogelijk de afvaardiging in de commissies herzien.
Voor nadere inlichtingen kan contact worden opgenomen met Sir Bakx, secretaris SPIT.
Onderwijs
Alle faculteiten
College Fysiologie II (129351)
Voor alle studenten. Het vak wordt vanaf dit jaar gegeven door een tweetal docenten, dr. E. Marani (verbonden aan de Rijksuniversiteit Leiden) en dr. W. Wallinga (vakgroep Bio-informatica, faculteit EL). Daarnaast wordt vooreen enkel college-uur een gastdocent uitgenodigd. Het college wordt in het derde trimester gegeven op donderdagmiddagen het vijfde, zesde en zevende uur (13.45 tot 16.30 uur) in CT 1345. Het rooster ziet er als volgt uit: 3 april: inleiding, zenuwcellen en rustmembraanpotentiaal; 10 april: actiepotentialen, synapsen, perifeer zenuwstelsel; 17 april: somatosensorisch en visueel systeem; 24 april: auditief en evenwichtssysteem, membraanmodellen; 1 mei:spinaal motorischsysteem, skeletspier gedrag; 22 mei: motor control en autonoom zenuwstelsel; 29 mei hogere functies en pijn; 5 juni regeneratie van het zenuwstelsel, sturing urineweg systeem, klinische neurofysiologie; 12 juni vragenuur en demo's. Studiestof: delen van R.M. Berne en M.N. Levy: Physiology, third edition, 1993. Mosby-Year book, Inc, de syllabus (wordt in delen tijdens het college uitgereikt) en de stof worden tijdens de colleges behandeld. Een gedetailleerde opgave van de collegestof wordt verstrekt. Tegen het eind van het trimester wordt een proeftentamen aangeboden. Dit wordt behandeld in een vragenuur in de laatste collegeweek. Het tentamen (een open boek tentamen) wordt op 3 juli schriftelijk afgenomen. Informatie: Willemien Wallinga, EL/TN 6256, tel. (489) 27 60, e-mail [email protected].
UniConsult
UniConsult Twente zoekt een student voor het opstellen van produktbladen bij een bedrijf dat bezig is met haar arbeidsomstandigheden beleid. De beloning is, naast ervaring, ongeveer f25/uur. Voor informatie: kamer (CT-3144, bij stagebureau), tel. 3811 of 4312975. Je kunt je gratis en vrijblijvend inschrijven.
Integrand
Integrand is voor onderstaande projecten op zoek naar het volgende:
-Wij hebben verschillende INF-opdrachten, informeer vrijblijvend bij de Integrand vestiging. Referentienummers: 460, 50, 527, 529 en 533.
-Een CT-student, die communicatief sterk is en een aantal medewerkers van een groot chemisch bedrijf kan begeleiden bij hun studie "bedrijfstechnische procesindustrie. Referentienummer: 530.
-Een afgestudeerde fysicus voor de procesontwikkeling van kwartskristallen. Eventueel vaste aanstelling, vergoeding f50.000 per jaar. Referentienummer: 531.
-BSK\TBK-student die de mogelijkheid onderzoekt om te komen tot een gemeenschappelijk facilitair bedrijf voor een streekziekenhuis, thuiszorg en zorgcentrum. Referentienummer: 532
-TBK-student voor een ISO-normering bij een bedrijf in Beek.
-TBK-L student die een fantastische opdracht gaat doen bij Fokker special products. Deze opdracht moet snel vervuld worden.
Verder voor studenten van elke studierichting stages bij: Mees Pierson, Shell, Procter & Gamble of Unilever. Informatie: Janine Stegeman, Integrand Twente, Vrijhof, kamer 120, tel. 053-4893909, Internet: Voor de opdrachten zie http:/www.jobnet.nl/integrand. Voor info over Integrand Twente zie http:/snt.utwente.student.nl/~integrand.
Dynamica van niet-lineaire systemen (141104)
Voor TN-, TW- en WB-studenten. Bovengenoemd college, derde trimester, wordt gegeven aan de hand van het boek 'Introduction to Nonlineair Science', Cambridge University Press (1995, G. Nicolis). De docent is T.P. Valkering. Belangstellenden wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij BOZ-TN (balie, telefoon of e-mail:
BSK
@tekst= Rechtspersonenrecht (175214)
Bestemd voor D2/D3-studenten BSK. Vanaf 21 maart 1997 zijn tegen kostprijs verkrijgbaar bij het secretariaat van de vakgroep Staat en Politiek drie tijdschriftartikelen ter voorbereiding van het eerste college rechtspersonenrecht. Tevens is bij het secretariaat de handleiding rechtspersonenrecht 1996/1997 af te halen. Het eerste college is op 1 april 1997.
College Fysiologie II (129351)
Zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
Statistiek I voor BSK (153013)
Voor BSK-herhalers. In het derde trimester is er een onderwijsaanbod voor dit vak op de volgende uren: dinsdag 1+2 uur in TWRC - 103b (week 14-18), donderdag 1+2 uur in TWRC - 103a (week 14-18).
Financieel management in de overheid en non-profit sector
Voor D2/D3-Studenten BSK. Dit vak wordt in het derde trimester gegeven door gastdocenten H. Baks en B. Crijns. Baks is afdelingsdirecteur Public Sector van de ABN-AMRO. Voor dit vak ingeschreven studenten ontvangen nog een notitie over de colleges van Baks. Andere studenten kunnen deze notitie afhalen bij het secretariaat van de vakgroep Organisatie en Financiën.
Onderzoeksproject Europese subsidies
Voor D2/D3-studenten BSK. Afstudeeropdracht bij TauwMabeg civiel en bouw te Zaventem (Brussel). Nadere invulling, met name voor het theoretisch kader, in overleg met begeleider (bestuurskundige). Bestemd voor student Europese Bestuurskunde. Vergoedingsmogelijkheid: aanwezig. Aanvang: zo spoedig mogelijk. Inlichtingen: Stagebureau BSK, kamer C-103, 489 32 39 ('s ochtends).
CT
College Fysiologie II (129351)
Zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
EL
Extra hoorcollege Inleiding vastestoffysica (122809)
Voor EL HTS studenten. Op vrijdag 14 maart is er van 10.30- 12.30 uur een extra hoorcollege Inleiding vastestoffysica in B1220.
D-voordracht
P. van Lochem over 'Towards automated mechatronic system design', 19 maart, 14.00 uur, EL/TN gebouw, zaal T4.
Peiling D1-projekt
Voor EL-studenten. In verband met de organisatie en m.n. het aantalopdrachten moeten studenten die mee willen doen met het D1-projekt zich z.s.m. (uiterlijk 14 maart a.s.) voorinschrijven bij BOZ-EL. Let op! Dit is nog geen definitieve inschrijving.
Systeem en besturingstheorie (156062)
Zie onderwijsmededeling 'TW'.
College ATM Schakel en Controle Systemen (125151)
Het college behandelt ATM Systemen in een historisch perspectief. Hoofdonderwerpen zijn de ATM schakelsystemen in de knooppunten en methoden voor beheersing van het verkeer in een ATM netwerk. Een accent ligt op wiskundige (stochastische) modellering en prestatie analyse. De benodigde wiskunde wordt in het college geïntroduceerd. De docenten verzorgen zelf een drietal inleidingen. Het grootste deel van de collegestof wordt gepresenteerd door de studenten zelf, die hiervoor in kleine groepjes worden ingedeeld. Zij gebruiken het door de docenten geselecteerde studiemateriaal. De docenten instrueren de studenten bij de voorbereiding voor hun presentatie. De studenten verplichten zich bij alle colleges actief deel te nemen. Na afloop van het college wordt een korte schriftelijke toets georganiseerd. De beoordeling vindt plaats op basis van de presentatie, de deelname aan de discussies en de toets. In verband met de organisatie worden studenten die mee willen doen verzocht zich zo spoedig mogelijk maar in ieder geval voor 24 maart op te geven bij BOZ-EL. Informatie: Hans Daemen vkgr. TIOS tel.: 2812, kamer: INF 4007.
College Fysiologie II (129351)
zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
TCW
Communicatieve vaardigheden-Schriftelijk (168605)
Dit vak heeft het karakter van een practicum. Het wordt gegeven in drie practicumgroepen: Groep 1 op dinsdag, uur 1-4; Groep 2 op donderdag, uur 1-4; Groep 3 op donderdag, uur 5-8. De inschrijving voor de verschillende groepen is intussen geopend. Laatste inschrijvingsdag: woensdag 26 maart.
Hertentamen Psychologie Persuasieve Communicatie 168604, 21 maart
Omdat het zalenbeheersysteem 'plat' ligt heeft BOZ TCW op maandag 10 maart 1997 nog geen zaal kunnen regelen. Op dindsdag 12 maart komt hiervan een onderwijsmededeling aan het mededelingenbord TCW te hangen. Dus let hierop!
Roosterwijziging
Op 1 april vervalt het vak Communicatie en beleidsprocessen (168705). In plaats daarvan zal het vak Communicatie ontwerpopdracht I (168607) gegeven worden, alleen het 5e en 6e uur in BB 1. Hierna zal het Communicatie en beleidsprocessen weer gegeven worden zoals in het rooster staat aangegeven.
Studenten TCW 2
Het tentamen TCW 2 vindt plaats op 17 maart om 13.30 uur en niet op 14 maart zoals vermeld staat in de syllabus.
TN
@tekst= College Fysiologie II (129351)
zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
Hoorcollege Opto-electonika (144001)
Voor D2/D3-studenten. Het hoorcollege wordt verplaatst van donderdag het 1e+2e uur naar dinsdag het 3e+4e uur in BB7. Dit geldt voor de weken 14 t/m 25.
Doctoraalvoordracht
P. Harteveld over 'Mass Transport in the BIAcore', 9 april, 15.30 uur in WB hal V-112.
Doctoraalonderwijs binnen de leerstoel Lage Temperaturen
Nu we aan de drempel van het derde trimester staan, willen we nogmaals wijzen op de opbouw van het doctoraal onderwijs binnen de leerstoel Lage Temperaturen. In het komende trimester wordt het vak 'Introductie in de supergeleiding'(145011, 3 SP) door prof. Rogalla gegeven, vrijdags het 1e+2e uur in zaal B1220. Dit college is verplicht voor studenten die willen afstuderen bij de leerstoel Lage Temperaturen en bevat noodzakelijke voorkennis voor het volgen van Lage temperaturen modules. Deze modules (elk 1,5 SP) worden in het eerste en tweede trimester van het volgend studiejaar gegeven. In totaal zijn er 6 modules (145012 t/m 145017), die specifieke onderdelen van het onderzoek binnen de leerstoel behandelen. Van deze modules is een keuze van 2 verplicht en een extra keuze van 2 sterk aanbevolen. De keuze van de module dient in overleg met de afstudeerdocent gemaakt te worden. De verroostering van de module wordt zo gekozen dat er een logische opbouw van de behandelde stof aanwezig is.
Faculteitscolloquim
Dr. R. Wanhill; Nationaal Lucht en Ruimtevaart Laboratorium (Amsterdam) over 'Materiaalkunde in de vliegtuigbouw', 19 maart, 16.00 uur, EL/TN T4.
Dynamica van niet-lineaire systemen (141104)
Voor TN-, TW- en WB-studenten. Zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
TO
Presenteren (168515)
Voor TO-D2-studenten. Er is een extra college ingepland, voor groep 3, van het vak Presenteren op vrijdag 4 april, 3e en 4e uur in TW B103.
Moeite met afstuderen
Voor TO-studenten. Het Bureau Studentenpsychologen organiseert een groep (maximum 8 deelnemers) voor afstudeerders die kampen met het probleem om af te studeren. De groep komt wekelijks bijeen, ook in de vakanties op vrijdagmiddag van 15.00-16.15 uur in de Vrijhof. Programma: -Bijhouden wat je afgelopen week hebt uitgevoerd + plannen wat je komende week wilt doen. -Ontwikkelen strategieën om moeilijke fasen van afstuderen te boven te komen en valkuilen te omzeilen. -Hoe om te gaan met begeleiders en beoordelaars?.
-Wat is de betekenis van afstuderen en hoe bereid je je voor op het leven na de studie? Duur: maximaal zes maanden. Aanmeldingen: secretariaat Bureau Studentenpsycholoog, Vrijhof-243, tel. (489)2032. Plaatsing: op volgorde van aanmelding.
Selfmanagementgroep
Voor TO-studenten. Voor studenten die zich steeds voornemen om nu toch echt te gaan studeren, maar er op een of andere manier niet toe komen. Deze groep kan je helpen om meer greep te krijgen op je eigen studeergedrag. Met ingang van januari 1997 is de Selfmanagementcursus van een trimestercursus omgezet in een doorlopende groep. De groep wordt begeleid door twee docenten.
Aanmelding: Bureau Studentenpsychologen (tel. (489)2032. Als je in de groep gaat meedoen, ben je verplicht de eerste 6 bijeenkomsten bij te wonen. Daarna wordt in onderling overleg met de begeleiders bepaald hoe lang je verder in de groep zult blijven. De cursus wordt gegeven op dinsdagochtend en dinsdagmiddag.
TBK/TO student gezocht
'Zie mededeling 'TKB.
TW
@tekst= Inleiding wiskundige economie (158061)
Voor P-studenten TW. Alle hoor- en werkcolleges van dit vak worden met ingang van week 14 verplaatst naar CC 4. Tevens wordt het practicum van vrijdag 3+4 uur in week 21 verplaatst naar vrijdag 3+4 uur in week 24. Alle practica vinden plaats in TW-A 106.
Systeem en besturingstheorie (156062)
Voor D-studenten TW en EL. Het tentamen van dit vak op dinsdag 18 maart is verplaatst van TW-RC103b naar TW-A101.
College Fysiologie II (129351)
zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
Dynamica van niet-lineaire systemen (141104)
Voor TN-, TW- en WB-studenten. Zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
WB
Vakgroepvoorlichting TR
Voor WB D1-studenten. Voorlichtingsmiddag van de vakgroep Tribologie. Deze voorlichting zal plaatsvinden op woensdag 19 maart, 13.45 uur, zaal N-105, filmzaal WB.
D-colloquium
F. van Egmond (POM) over 'De logistieke aansturing van het goederentransport in het Academisch Ziekenhuis Nijmegen', 14 maart, 13.30 uur, WB T.1300.
A.M. van der Brink (PT) over 'Geometric Constraint Satisfaction in FROOM', 20 maart, 14.00 uur, WB N.105.
R.M. Otto (ThW) over '3D-Analyse van de krachten op de waaier van een centrifugaalpomp', 25 maart, 14.00 uur, WB N.105.
Tentamen Produktiesystemen 2 (112413)
Voor TBK D2-studenten. Bovengenoemd schriftelijk tentamen is per abuis verroosterd op 18 maart. Het tentamen komt derhalve te vervallen. Het vak zal worden afgerond door middel van een projectopdracht.
Tentamen Regeltechniek (113134)
Voor WB D1-studenten ('niet project F-studenten'). Bovengenoemd tentamen vindt plaats op 21 maart, 09.00 uur t/m 12.30 uur, WB Hal IV.206.
College Fysiologie II (129351)
zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
Operationele research I (158017)
Voor D1-studenten WB. Het hoorcollege van OR I week 14 t/m 19 op dinsdag 1+2 uur in CC 4 wordt als volgt verplaatst: week 14 t/m 16 op dinsdag 1+2 uur in EF-T4, week 17 t/m 19 op dinsdag 1+2 uur in BB 1.
Analyse C (151044)
Voor D1-studenten WB. Het hoorcollege van Analyse C week 21 t/m 26 op dinsdag 1+2 uur wordt verplaatst van CC 4 naar BB 1.
Analyse B (156014) (voormaaktentamen/vragenuur)
Voor D-studenten WB. Ter voorbereiding op het tentamen wordt een vragenuur gehouden. Tevens wordt dan het tentamen van 23 november 1993 voorgemaakt. Op donderdag 13 maart, 3+4 uur, BB3.
Dynamica van niet-lineaire systemen (141104)
Voor TN-, TW- en WB-studenten. Zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
WWTS
College Fysiologie II (129351)
zie onderwijsmededeling 'alle faculteiten'.
Campus en studentenleven
SPE
SPE
Presentatie. De officiële presentatie van de nieuwe rooms-katholieke studentenpastor, Hélène van den Bemt, door de Deken is in de viering van Palmzondag 23 maart. Haar adres is tijdelijk: Hogelandsingel 41, Enschede. Telefonisch is zij via het secretariaat of SPE-Hogeschool (4871927) bereikbaar.
De nacht van Pasen. Dit jaar begint de Nacht van Pasen niet om 23.00 uur, maar om 22.00 uur. De wake eindigt op Paasmorgen omstreeks 8 uur (zomertijd!) met een eenvoudig Paasontbijt. Aan het begin van de viering wordt rekening gehouden met de kinderen.
Pelgrimage. Aanstaande zondag is het twee weken voor Pasen en de eerste zogenaamde Passiezondag. In de cyclus 'Pelgrimage naar Pasen' zal het in de viering dit keer gaan over: Landschappen en het weer. Voorganger is Eric Corsius, staflid van het bezinningscentrum 'De Zwanenhof'. De viering begint om half elf in de Audiozaal van de Vrijhof.
Bereikbaarheid pastores. Hélène van den Bemt (r.k.) tel. tijdelijk 053-4871927, Jan de Jongh (prot. deeltijd) tel. 074-2430230, Kees Kuyvenhoven (prot.), tel. 053-4337571. Adres secretariaat: Riet Glas, Vrijhof kamer 201 - 204 (Pastoraatsplein), tel. 053-4892369. Aanwezig ma-do 's middags.
Diversen
Inschrijving Pan-festival
Lekker gek doen en samen met anderen je creatieve grenzen verleggen? Van 8 t/m 11 mei is Utrecht de locatie voor het 36e PAN-festival. Dit is een 4-daags festival met een 30-tal workshops op het gebied van zang, dans, muziek en theater. Voorbeelden van workshops zijn: didgeridoo, erotisch acteren, maskers maken, afrikaanse dans, capoëra, jazz zang, etc. Je schrijft je in voor 1 workshop waar je 4 dagdelen les in volgt. Andere programma onderdelen zijn het open podium, de kroegentocht, de slotpresentatie en het slotfeest. De organisatie zorgt voor lunch en diner en kan -indien nodig- een slaapplaats regelen. Ben je nieuwsgierig of enthousiast? Bel voor een folder: 030-2536421. Let op: uiterste inschrijfdatum 28 maart!
Stichting Student en Praktijk (STEP)
Alle Twentse (voor)laatstejaars studenten opgelet: schrijf je nu (voor 2 april) in voor de STEP In-house dagen bij ca. 25 Nederlandse topbedrijven op het gebied van accountancy (KPMG en Price), marketing & sales (Heineken, DSM, KPN), finance (Akzo Nobel), consultancy (Andersen Consulting en OC&C) en financiële dienstverlening (ABN AMRO, ING, Fortis en MeesPierson). De STEP In-house dagen zijn in mei en juni. Deelname is geheel kosteloos. Vraag dus nu de brochure aan bij STEP, 020 4449464, ga langs bij Integrand of Stress, of kijk op Internet http://www.cs.vu.nl/~step.
PTT Postpakket bezorging op campus
Voorheen werden postpaketten met aanvullende diensten (zoals aantekenen, rembourszendingen) niet aan de deur aangeboden maar rechtstreeks naar het dichtstbijzijnde postagentschap aan de G.J. van Heekstraat gebracht. Postpakketten zonder aanvullende diensten en te groot voor de brievenbus, konden bij supermarkt Casper afgehaald worden. Door de nieuwe regelgeving kan dit niet meer omdat Casper geen erkende post-agentschap is. De laatste tijd bereiken de CBR veel klachten over de manier van postbezorging. Tussen de Centrale Bewonersraad (CBR) en PTT-Post zijn de volgende afspraken gemaakt: -alle postpaketten biedt PTT tweemaal aan de geadresseerde aan. Bij afwezigheid wordt een kennisgeving (=afhaalbericht) in de bus gedaan, met verzoek het (aangetekende) postpakket bij het post-agentschap aan de G.J. van Heekstraat af te halen; -postpaketten zonder aanvullende diensten kunnen eventueel ook overhandigd worden aan een flatgenoot. Totdat er nadere afspraken hierover zijn gemaakt worden deze pakketten alleen aan de geadresseerde aangeboden.
Economische faculteitsvereniging VU Amsterdam (AVE)
Op 25 maart wordt in Amsterdam de Management Consultancy Dag georganiseerd. Verschillende organisaties presenteren zich via lezingen, workshops, etc. Voor meer informatie: http://www.rcnw.demon.nl of bel 020-4446048.
Onderwijs en Ontwikkelingssamenwerking
De Werkgroep OntwikkelingsTechnieken (WOT) houdt zich bezig met duurzame energie en ontwikkelingssamenwerking. Onze 35 vrijwilligers zetten zich hier actief voor in, door het onderhouden van een gratis adviesverlening, het geven van lessen op scholen (en andere voorlichting), door het doen aan R&D of door het publiceren van onze kennis. De onderwijscommissie zoekt enthousiaste nieuwe actievelingen. Wij zijn bezig met het maken van nieuw lesmateriaal voor het geven van lessen op basisscholen. Informatie: Vrijhof kamer 206 of vragen naar Roelf, tel. 4895125. Voor andere activiteiten: elke maandag en donderdagmiddag van 12.00 tot 13.00 uur is er het info-uurtje.
Amnesty International
De Amnestycampusgroep staat vrijdag 14 maart van 10.30 tot 12.30 in het CC-gebouw met handtekeningenlijsten en voorbedrukte kaarten. Er kan o.a geschreven worden voor Meral Dani Betas, advocate en secretaris van een Turkse mensenrechtenvereniging. Zij heeft vier weken vastgezeten op beschuldiging van steun aan de PKK en is gemarteld. Naast deze vrouw kan er ook geschreven worden voor vrouwen uit Maleisië en Guatemala. Informatie: Aleid tel. 053-4314080.
CSV Agapé
Op maandagavond 17 maart houdt Agapé haar trefavond, ditmaal met drie medewerkers van de Agapé International (werkzaam in respectievelijk Amerika, Singapore en Uganda). Hier verzamelde informatie zullen ze gebruiken op een conferentie die binnenkort in Frankrijk gehouden wordt. De trefavond is in Sociëteit Flux van CSV Alpha aan de Oude Markt (bovenste verdieping van de Pakkerij), 19.30 uur. Informatie: Freddy, tel. (053) 4895034.
Aegee
Dit weekend is er een congres in Rotterdam over de EMU.
Voor de Agora die 18-20 april gehouden wordt in Enschede (met 700 mensen), kunnen we altijd nog activisten gebruiken. Binnenkort ontvangen alle AEGEE-leden het activiteiten-overzicht van het lustrum. Van 25 tot 27 april is er een congres in Lund over medische ethiek. In de sociëteit of in de bestuurskamer (4321040) is altijd meer informatie te vinden over deze en andere activiteiten in de map.
Tsjerk Hiddes
Goeie. Foar ynljochting kinsto skilje mei ús foarsitter Gerbrich (till 4334975). Duorret de ynpeteartoan dy te lang, skilje dan mei ús aktiviteitenkommissaris Helios (till: 4895041). Fierder de aktiviteiten foar ús leden: Jûn sille wy te laserquesten yn Hengelo folget troch in bierke yn 'e rin fan 't dobbelje op woansdei 26 maart te Calslaan 32, oanfang 22:00 oer. Tsjoch!
Audentis
De kroeg is donderdag vanaf 18.00 uur open, met piekbier. De IK-commissie is nog volop opzoek naar doegroepleiders voor alle studierichtingen. Verder is de Activiteitencommissie op zoek naar recente tentamens. Voorts zijn er plannen om een groots (ongeveer 1800 studenten) internationaal studentenfeest te geven op 19 april.
AIESEC
Inschrijven voor de oriëntatiedag, sollicitatie-training en de bedrijvenpresentaties (21-23 april) kan nog tot 28 maart. Rusland congres, 10 april. Meer weten over de achtergronden achter de ontwikkelingen in Rusland? Schrijf je dan nu in. Je kunt mee op een handelsmissie naar de verenigde Staten door een essay te schrijven over het Marshall Plan (voor 11 april). Informatie: AIESEC-Twente, kamer BB100a, tel. 4893959.
CSV Alpha
Op 4, 5 en 6 april: zusterweekend in Utrecht. De inschrijflijst met meer info hangt in Flux. Elke donderdagavond is onze sociëteit Flux geopend vanaf 21.00 uur aan de Oude Markt 24, Enschede, tel. 4344427. Wil je meer weten over de Christelijke Studentenvereniging Alpha, bel dan met Bernd (4336542) of met Erik Jan (4895280). Alpha op internet: http://snt.student.utwente.nl/~alpha.
IAPC
De logowedstrijd is gewonnen door Gert Jan Lahpor & Bart Huising. De tweede plaats is behaald door: Mark Wouters. We bedanken alle voor hun inzet. Iedereen die zijn/haar presentje nog niet heeft afgehaald kan gewoon even bij ons langs komen. Verder zijn wij nog steeds dringend op zoek naar een boekencommissaris. Voor meer informatie: IAPC-kamer, INF L288, tel. 053-4893927, fax 053-4894260; e-mail: [email protected];Web-pagina: http://wwwbeno.cs.utwente.nl/IAPC. Let ook op de advertentie i.v.m. onze Logo-Prijsvraag elders in deze UT-Nieuws.
KIvI
De Afdeling Jonge Leden (AJL) van het KIvI zoekt nieuwe leden voor het bestuur. Naast studenten zijn ook pas afgestudeerden (tot 5 jaar na afstuderen) welkom. Het KIvI is de belangenvereniging voor universitair opgeleide ingenieurs in Nederland. De AJL heeft actieve kernen rondom Enschede, Delft, Eindhoven, Wageningen en Groningen. Activiteiten zijn o.a. bedrijfsexcursies van AJL, cursussen, sportieve activiteiten etc. Voor informatie: Elfride Dijkstra, KIvI-kamer Oost, WB-W117, tel/fax 4097. Er zijn nog plaatsen vrij voor de excursie naar de EDON Warmtekrachtcentrale in Enschede, 19 maart, 13.30-16.30 uur. Gratis voor KIvI-leden, f5 niet-leden. Aanmelden bij: Elfride Dijkstra of bij Jan-Pieter Fokkema, tel. 053-4763422, e-mail [email protected]. Op vrijdag 21 maart, 16.30 uur viering verhuizing KIvI-kamer, officiële opening door KIvI-president, ir. J.M.H. van Engelshoven.
Studieverenigingen
ConcepT
Batavierenrace, heb je zin om mee te lopen met de 'Betonnen Bikkels', schrijf je dan in op het ConcepT-bord # Eerstejaars studenten die willen meelunchen op de ouderdag, kunnen zich hiervoor inschrijven op ConcepT-kamer, kosten f7,50 # Als je de komende introduktie doegroep-papa of -mama wilt zijn, kun je je hiervoor inschrijven op het bekende ConcepT-bord # De ConcepT-homepage wordt momenteel vernieuwd. Bezoek deze WWW-site eens! Het adres is http://snt.student.utwente.nl/~concept/www/index.html # Vanwege de tentamenperiode draaien we geen normale kamerdiensten, maar zal er in ieder geval in de middagpauzes iemand van het bestuur aanwezig zijn op de ConcepT-kamer # Het bestuur wenst iedereen die tentamens moet maken heel veel succes en sterkte toe! # Voor vragen en/of suggesties: kom naar de ConcepT-kamer of bel 053-4893884 of gooi een berichtje in de ideëenbus.
Abacus
Abacus wenst iedereen veel succes bij zijn/haar tentamens. Na de tentamens en de Paasvakantie hebben we weer verschillende activiteiten voor onze leden. Woensdag 2 april organiseert organiseert Abacus haar eerste paasactiviteit: het EI-festijn. In de middagpauze vindt weer een Bolletje Prof plaats. Nadere inlichtingen omtrent beide activiteiten zullen op de Abacuspublicatie bekend gemaakt worden # Woensdag 16 april houdt Abacus haar jaarlijkse symposium. Geef je op met de bon uit de folder (verkrijgbaar op de Abacuskamer) # Wil je cursussen organiseren voor andere studenten? Dan is een jaar in het bestuur van STOOM wat voor jou. Inlichtingen bij de Abacuskamer # 23 april is er een excursie naar de Gasunie en het Groninger Museum. Houdt de publicatieborden in de gaten.
Sirius
Schrijf je snel in voor de laatste vrije plaatsen in ons Batavierenteam # Lijkt commissiewerk je wel wat, meld je dan aan voor de materiaalcommissie, de sponsorcommissie of de greenpapercommissie # Mensen die interesse hebben voor de organisatie van de LBD kunnen zich nog steeds hiervoor aanmelden # Heb je vragen of opmerkingen? Kom dan eens langs in de Siriuskamer. Je kan ons ook bellen (053-4893402) of mailen ([email protected]).
Isaac Newton
Volgende week excursie naar de VMI, een machinefabriek in Epe. Schrijf je tijdig in # Succes met je tentamens # De Newtonkamer is elke dag geopend van 10 tot 16 uur (WB Z-103), tel. (053- 489)2531; e-mail [email protected]; http://www.isaacnewton.wb.utwente.nl.
ETSV Scintilla
Leden worden uitgenodigd voor de Algemene LedenVergadering op 1 april om 20.00 uur in een bunkerzaaltje. Er worden nog mensen gezocht voor de Jaarboekcommissie en de introduktieCommissie. Heb je bijvoorbeeld zin om doegroepleider te worden, informeer dan eens bij de IKEL naar de mogelijkheden. Doe mee aan de excursie naar Philips en Siemens op 2 april en 16 april. Informatie: homepage Scintilla: www.scintilla.utwente.nl.
Arago
Het is volop tentamentijd, maar de Aragokamer is gewoon open. Kom gerust een Magnum halen als het weer nog steeds zo geweldig is # Na de paasvakantie zijn er volop activiteiten: 3 april paasborrel, 5 april GALA, 12 april Ouderdag, 23 april Voorjaarssymposium, 25/26 april Batavierenrace. Voor dit laatste zijn overigens nog lo(o)p(st)ers nodig. De inschrijflijst hangt op het prikbord.
TObias
Vanaf 1 april is er de derde trimesterverkoop van de boeken. In de hertentamenweek is er ook gewoon boekenverkoop, maar in de week daarna (vakantie) niet # Vanmiddag is de paasbrunch in de masterclass ruimte # Mensen kunnen zich opgeven voor de Bonte avond die op 9 april is.
Stress
Eerste jaars kunnen zich inschrijven voor de eerstejaarsexcursies op 2, 9, 16 en 23 april en 7 mei op het Stressbord # Estiem: van 7 tot 10 april wordt de 'Vision week' in Paderborn, Duitsland gehouden. Dit congres heeft als thema 'Virtual Enterprises & Networked Solutions' waar zowel mensen uit het bedrijfsleven en de academische wereld als studenten uit heel Europa aanwezig zijn. Voor info: vragen naar iemand van It Vision op de Stresskamer. Op 11, 12 en 13 april is er in Eindhoven het International Weekend Management Skills. Tijdens dit weekend kun je praktische ervaring opdoen met management vaardigheden, zoals: het omgaan met conflicten binnen de organisatie, het voeren van sollicitatiegesprekken en het voeren van onderhandelingen. Gezien de internationale belangstelling, is de voertaal Engels. Een folder hierover ligt klaar in de Stress-kamer, tel. 053-4893527.
Sport
MASS Sporttournooi
Tijdens het MASS hoor je alle talen door elkaar; een internationaal kippenhok. Behalve tokkelen wordt er tijdens het MASS ook gevoet- en gevolleybald, gestockied en gerugbied, gewater en gewoon gebasketbald, gefrisbied en gepingpongpied. Dit alles in een rustieke, ludieke sfeer op onze campus, die voor drie dagen wordt omgetoverd in een eurocultureelevenement. Lijkt het je wat om mee te doen? Het team bestaat uit 8 tot 15 mannen en/of vrouwen. Het MASS vindt plaats op 9, 10 en 11 mei. Voor info: Arien (5065) of Marco (074-2774285). E-mail: [email protected]. Zie ook publicatieborden in de gebouwen.
Trainen voor de Bata
De Sportraad organiseert op maandag 17 maart, 7, 14 en 21 april weer de jaarlijks snertlopen. Dus kom een rondje campus lopen en verdien een kop snert! Alle looptijden worden bijgehouden. Deelname kost per loop f2. Indien u aan alle lopen deelneemt krijgt u een passepartout voor f7.
Handboogschieten
Beter scheuren dan onze Jos? Denk jij dat jij mèèr dan twee ronden op een gemotoriseerd karretje kan zitten, kom dan op 18 april karten met de Sportraad. De hele middag zijn op de kartbaan van Oldenzaal karts gereserveerd. Kosten bedragen: f13,50 p.p. per uur.
Schrijf je voor deze activiteiten in bij de Sportraad. Voor informatie bel toestel 1144.
Boortorentoernooi 1997
Op 27, 28 en 29 maart 1997 wordt er weer gestreden om de felbegeerde eerste plaats van het Boortorentoernooi, georganiseerd door de Drienerlose Hockeyclub. Naast het sportieve gedeelte is er ook weer gezorgd voor de nodige ontspanning: twee feestavonden (op donderdag en vrijdag) met als hoogtepunt Souled en andere nog onbekende, maar absoluut gave band. Daarnaast is ook natuurlijk disco Benno weer van de partij. Aanvang 21.00 uur, op de campus bij de Toren. Grote feesttent, kan niet missen.
Disc Devils Twente
Altijd al eens een snoekduik op het gras willen maken? Kom frisbeën. Deze en volgende maand organiseren wij intro trainingen. Voor inschrijven, in je eentje of met een groep, bel 053-4310153 (Raoul) of kom een keer langs op de woensdagavond training, 20.15 uur op het Sintelbaanveld.