'Het heeft iets weg van een circuswedstrijd, maar reken maar dat dit enorm veel concentratie vergt', zegt Desiree Hoving van de Drienerlose turnvereniging Linea Recta, die voor de organisatie tekende. En juist die concentratie vormde het sleutelbegrip bij deze 'Koningin Beatrix Wedstrijd' in het UT-sportcentrum. Zo'n zestig turnfanaten, nagenoeg gelijk verdeeld over dames en heren, werden beoordeeld door een deskundige jury. Bij de heren werd er op zes disciplines gewedijverd, terwijl de dames op vier fronten actief waren. Zo trotseerden de turnsters evenwichtsbalk en brug en werd er gesprongen over het paard. De vrije oefening op de vloer vormde het slotstuk van de competitie: 'Bij deze oefening kun je het meeste van jezelf kwijt. Het is de bedoeling dat je opgaat in de muziek. Het heeft weinig zin om een aantal prachtige sprongen te laten zien, terwijl je houterig oogt. Dat ziet de jury direct. Het is de kunst om harmonie te vinden tussen de oefeningen en het bewegen op de muziek. Elegantie speelt bij dit onderdeel een belangrijke rol', legt Sanne Höweler van Linea Recta uit.
In het totaalklassement behaalde Linea Recta-turnster Sonja Bendik bij de dames niveau 2 een eerste plaats. Ook Bendik's ploeggenote Peggy Glashouwer wist in de niveau 3b categorie de concurrentie ruimschoots achter zich te laten. Bij de heren buitte de UT-turner Roy Kaalverink (niveau 3) het thuisvoordeel optimaal uit. Hij spreidde zowel op vloer, paard, ringen, brug, sprong en rek de meest constante vorm ten toon en pakte daarmee de eerste plaats. Collega Edgar Wilts moest in de niveau 2 categorie genoegen nemen met een derde stek op de ranglijst. Ondanks de spanning in de reguliere competitie ging aan het einde van de competitie bij de heren de meeste aandacht uit naar Jeroen Bolle. Bolle presteerde het zijn persoonlijke record reuzendraaien aan de rekstok te verbeteren. Gesteund door een wildenthousiast publiek werd de turner ook nu naar een hernieuwde PR geschreeuwd. Bolle slaagde er liefst 21 keer in om rond zijn eigen as te draaien. Uitgeput liet hij zich na zijn laatste draai in de armen van de verzorgers vallen en oogstte na zijn geslaagde poging een staande ovatie. Hoving: 'Zoiets kost natuurlijk enorm veel kracht en techniek. Als je dit ziet, snap je niet waarom er in Nederland zo vaak negatief tegen turnen wordt aangekeken. Dat we op internationaal turngebied weinig te zoeken hebben ligt misschien wel aan de Hollandse nuchterheid. Bovendien kun je er hier niets mee verdienen'.
Stiekem
Toch wordt ook bij Linea Recta al stiekem gedacht aan de organisatie van een internationaal studenten turntoernooi. Hans Koolen van de NSTB (Nederlandse Studenten Turn Bond) zegt hierover: 'Er is bij de NSTB al wel over gesproken, maar er zijn op dit moment nog geen concrete plannen'. Niettemin blikt de organisatie van de NSK-wedstrijden tevreden terug op dit toernooi. Hoving: 'Geen enkele trainer heeft zijn beklag gedaan over de staat of de ligging van de toestellen en dat is in de turnsport een absoluut unicum. Trainers klagen nagenoeg bij elke wedstrijd over het materiaal. Nu bleef die kritiek uit en mag je als organisatie voorzichtig concluderen dat je het niet zo slecht hebt gedaan'.
Sprinter Van den Boom loopt limiet voor NK-indoor
Kronos atleet Guus van den Boom heeft op de indoorwedstrijden in het Duitse Dortmund de limiet gelopen voor het Nederlands Kampioenschap indoor. Van den Boom liep in de series een tijd van 7.04. In de finale finishte de rappe UT-sprinter in 7.16. Een tijd die hem op deze afstand een startbewijs voor de NK-indoor in Den Haag oplevert. De kampioenschappen worden op 22 februari gehouden.
Naast de kwalificatie voor de nationale wedstrijden in Den Haag evenaarde Van den Boom met zijn prestatie in Dortmund tevens het Kronos clubrecord, dat nog op zijn naam stond. In de geschiedenis van de UT-atletiekvereniging is de succesvolle atleet de eerste sprinter die zich kwalificeert voor een dergelijk prestigieus evenement.
Naast Van den Boom kwamen ook Roalt Aalmoes en Arjan Pathmamanoharan op de zestig meter in actie. Aalmoes liep een tijd van 7.3, terwijl Pathmamanoharan er een tiende van een seconde langer over deed (7.4). Dani Hofman verbeterde in de Duitse industriestad het clubrecord op de 400 meter. Hij liep een tijd van 51.1. Ook Margot Beuker verpulverde het oude Kronos-record op de 200 meter met liefst 0.8 seconde. Zij finishte in 27.89. Dezelfde Beuker kwam op de zestig meter tot een tijd van 8.4 seconde. Kronos atlete Agnes Mewe passeerde op dezelfde afstand de finish op 8.5 seconde. Bij het kogelstoten wierp Olaf van der Aar een persoonlijk record (10.53 meter).
tk=SPORT KORT
Basketbal: Arriba is er niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen Arnhemia Eagles in winst om te zetten. Met slechts twee punten verschil bleef de ploeg uit Arnhem aan de goede kant van de score (65-63). Komende zaterdag ontmoet Arriba de ploeg van Wyba 2. De wedstrijd in het UT-sportcentrum begint om 18.00 uur. In tegenstelling tot de heren kwamen de dames van Arriba in hun uitwedstrijd wel tot een zege. Met tien punten verschil (51-41) versloeg de rayon hoofdklasser opponent Black Stars.Toch is Arriba met zes punten uit twaalf wedstrijden de degradatiezone nog niet ontstegen. Korfbal: In de derde klasse B is Vakgericht er niet in geslaagd haar competitieduel tegen Hermes winnend af te sluiten. Een beter Vakgericht verloor de ongelukkig gespeelde wedstrijd met 13-10. Vakgericht is tot dusver met 11 punten uit 5 wedstrijden allerminst succesvol en is het op de ranglijst slechts een plaats van de rode lantaarndrager verwijderd. Volleybal: de dames van Harambee kampten halverwege de partij tegen Havoc met een inzinking waardoor ze de winst op hun buik konden schrrijven. Met een 2-0 setwinst op zak en een 9-1 voorsprong in de derde episode ging het voor de UT-volleybalsters alsnog mis. Harambee verspeelde kinderlijk eenvoudig de ruime voorsprong en liet Havoc er lustig op los scoren. De gasten op het UT sportcomplex proefden ook in de twee resterende sets de smaak van de overwinning en hielden tot aan de laatste fase het hoofd koel. Ze wonnen uiteindelijk met 3-2. Harambee bleef met een kater achter en is op de ranglijst naar een vijfde plaats teruggevallen (27 uit 13). De heren van Harambee waren in tegensteling tot de dames wel succesvol. Zij zegevierden in eigen huis met 3-1 van Zwovok '81. Harambee nestelt zich mede door deze uitslag in de subtop van de derde divisie B (24 uit 14). Harambee houdt overigens in het weekend van 14, 15 en 16 februari een internationaal volleybaltoernooi. De organisatie verwacht dat zo'n 250 volleybalfanaten dan hun opwachting in Enschede maken. Waterpolo: Piranha heeft in het competitieduel tegen Dedein uit Didam het onderspit moeten delven. In een wedstrijd, welke bol stond van de persoonlijke fouten gingen de UT-waterpoloërs met 5-3 ten onder. Na de eerste twee perioden stond het nog gelijk (2-2), maar in het restant van de partij moest Piranha het initiatief aan de thuisploeg laten. Voor Piranha scoorden Jacco Coolen, Marijn Huibregts en Jeroen Cozijnsen. Handbal: het eerste herenteam van Cabezota moest in haar thuiswedstrijd tegen Hardenberg nipt verlies incasseren (14-16). Beide ploegen hielden elkaar vooral in de tweede episode goed in evenwicht. Niettemin had Hardenberg minder kansen nodig om doeltreffend te zijn, Ook het eerste damesteam van Cabezota verloor het duel tegen Olympia Hgl met 10-9. De kersverse kampioen moest na rust een 6-4 achterstand goed maken maar slaagde er in de tweede episode niet meer in langszij te komen.
Balans, techniek en sprongkracht vormden afgelopen zondag de sleutelbegrippen bij het trampoline-springen.
![]()