Promoties
M. Vogels over 'Architecture and construction principles for computational fluid dynamics software for engineering in industry', 6 februari 1997, 13.00-14.00 uur, BB2.
H.de Bree over 'The microflown', 7 februari 1997, 13.00-14.00 uur, BB2.
M.Lankhorst over 'Thermodynamic and transport properties of mixed ionic-electronic conducting perovskite-type oxides', 7 februari 1997, 15.00-15.45 uur, BB2.
W.Toren over 'The characterization of dark current generation centers in ccd frame transfer image sensors', 14 februari 1997, 14.45-15.45 uur, BB2.
S.van den Broek over 'Volume conduction effects in eeg and meg', 20 februari 1997, 13.00-14.00 uur, BB2.
M. Roes over 'Nascholing op basis van lesvoorbeelden in de context van curriculumvernieuwing', 21 februari 1997, 13.00-14.00 uur, BB2.
H.Snijders over 'Eendimensionale wetenschap, bespiegelingen over bruggen tussen berekenen en beschouwen', 28 februari 1997, 14.45-15.45 uur, BB2.
J.de Grauw over 'Structural studies of polytene chromosomes and bone implant coatings raman microspectroscopy and atomic force microscopy', 28 februari 1997, 16.45-17.30 uur, BB2.
Onderwijs
Alle faculteiten
UniConsult Twente zoekt:
-een CT-student die het vak en het practicum OMK (of iets gelijkwaardigs) gevolgd hebben.
-een student die voor een machinebedrijf in de regio het toxische stoffenbeleid i.v.m. de ARBO-wetgeving wil uitvoeren; -een student die een marktonderzoek wil uitvoeren voor een machinebedrijf in de regio. Het project begint waarschijnlijk in januari en kost ongeveer 40 uur.
UniConsult Twente is een non-profit studentenadviesbureau. Ben jij derde jaars of hoger en heb je minimaal 2 dagen in de week tijd om een project uit te voeren, kom dan langs op onze kamer (CT-3144, bij stagebureau) of bel (3811 of 4312975) en schrijf je gratis en vrijblijvend in. UniConsult staat ook op internet (www.ct.utwente.nl/~uct). Kijk ook op onze borden in het BB-gebouw en WB-gebouw.
Gastcollege Lucas Reijnders
Het vak Milieubeleid (174012) begint dit jaar in het derde trimester. Het geeft een inleiding in het Nederlandse Milieubeleid en kan door alle UT-studenten als keuzevak opgenomen worden in het curriculum (zie studiegids). Als 'opwarmertje' houdt prof. dr. Lucas Reijnders van de Stichting Natuur en Milieu op 26 februari aanstaande een gastcollege over 'Duurzaamheid en publieke besluitvorming', zaal CT-1814, van 13.30 tot 15.15 uur. Het gastcollege is vrij toegankelijk voor UT-docenten en - studenten. Inlichtingen over het vak Milieubeleid bij drs. D. Huitema (CSTM),Telefoon 053-489 47 16.
Integrand zoekt:
-een INF-student die kan programmeren in Cobolt, RP 6, Oracle en analyse werkzaamheden kan verrichten. Interessante voorwaarden en voor zeer lange tijd. Referentie nummer 460.
-INF-studenten die voor mininaal 3 maanden een opdracht bij een software-bedrijf willen doen. Je wordt dan zelfstandig projectmedewerker in een team en je draait dus direct in het bedrijf mee. Interessante mogelijkheden voor stages, afstuderen of anders een zeer lange opdracht. Referentienummer 505.
-een TBK/BSK-student voor een afstudeeropdracht, informatievoorziening en automatisering bij gemeenten voor een heel interessant bedrijf. Referentienummer 508.
-een TBK-student voor het herschrijven van een bestaand 'handboek kwaliteit'. Het vastleggen van alle beschikbare informatie in een handboek. Deze dokumenten doorspreken en toetsen met de begeleiders en medewerkers op de werkbaarheid. De student 'runt' het project als projectleider en kan naar de onderneming taakstellend bezig zijn. Het tempo daarin in overleg bepalen. Referentie nummer:511
-een BSK/TBK-student marketing aktieviteiten ontplooien voor het landelijk netwerk van zelfzorginstructuurs en het uitzoeken van subsidies d.m.v. diverse contacten met de overheid. Referentienummer 513.
-een BSK/TBK-student marketing actieviteiten ontplooien voor zorginstelling d.m.v mailing, opzetten database en telefonische contacten. Referentienummer 514.
-een TBK-student om de werkzaamheden van een autobedrijf in kaart te brengen voor ISO 9000. Referentienummer 515.
-een TN of WB-er met fysische inslag om een onderzoek te doen naar diverse pomp/toevoersystemen. Referentienummer 516.
-een BSK-student om het management van een penintiare inrichting te ondersteunen. De student moet verbeteringsplannen opstellen, om de doelen aan te kunnen scherpen, volgens de NKPO. Referentienummer 519
-een TBK/WB/CT-student om het management te ondersteunen en te adviseren voor een meerjarenplan. Als de opdracht goed uitgevoerd wordt, is er uitzicht op een vaste baan in een leidinggevende positie. Referentienummer 521
-een TBK/BSK-student om voor een bouwbedrijf een ARBO/milieu-certificering. Referentienummer 222.
Verder: voor studenten van elke studierichting zijn er stages bij: Mees Pierson, Shell, Procter & Gamble of Unilever. Bel hiervoor even op of kom langs en vraag naar Janine Stegeman. Heb je interesse in een van deze opdrachten of in een bestuursfunctie kom dan even langs. Integrand Twente, Vrijhof, kamer 120, tel 053-4893909, Internet: Voor de opdrachten zie http:/www.jobnet.nl/integrand. Voor info over Integrand Twente zie http:/snt.utwente.student.nl/~integrand .
Postdoctoraal seminarium IOPS
De Interuniversitaire Onderzoekschool voor Psychometrie en Sociometrie (IOPS) organiseert het postdoctoraal seminarium Item Respons Theorie o.l.v. prof. dr. N.D. Verhelst van 7 t/m 12 april 1997 aan de UT. Van 20 t/m 23 mei aan de VU organiseert de IOPS het seminarium/postdoctorale cursus Protocolanalyse o.l.v. prof. dr. J. van der Zouwen. Informatiebrochure en inschrijfformulier schriftelijk aanvragen bij het IOPS secretariaat, mw. drs. J.H. Slotboom, Roetersstraat 15, 1018 WB Amsterdam, fax 020-6390026, e-mail: [email protected].
BSK
Gastcollege s
D2/D3-Studenten BSK. Op 6 februari a.s. zal J. Postma, directeur-generaal van het ministerie van Financiën, een gastcollege verzorgen in het kader van het vak Publiek Management. Op 20 februari a.s. houdt ir. G. Blom, directeur-generaal voor de Rijkswaterstaat, een gastcollege. Behalve voor de studenten die het vak Publiek Management (176820) volgen, zijn deze gastcolleges ook voor andere belangstellenden (studenten en docenten) toegankelijk. Tijd en plaats: van 15.45 tot 17.30 uur in collegezaal TW A-101.
Begrotingsbeleid en begrotingscyclus (173702)
D3-Studenten BSK. In het 3e trimester wordt in het kader van het vak Openbare Financiën de module Begrotingsbeleid en begrotingscyclus aangeboden (173702). In de studiegids is als literatuur onder meer voorgeschreven een boek onder redactie van H. de Groot en C.A. de Kam, in casu Jaarboek Overheidsuitgaven 1995. In plaats daarvan dient te worden aangeschaft het Jaarboek Overheidsuitgaven 1996. Voor eventuele vragen kunt u zich wenden tot de (gast)docent van dit vak, drs. A.P. Ros
TCW-geinteresseerden
Ga je Toegepaste Communicatiewetenschap doen na je eerste jaar BSK of twijfel je nog? Wat voor antwoord je ook geeft: je bent welkom op de informatiebijeenkomst over Toegepaste Communicatiewetenschap op dinsdag 4 a.s. Je krijgt informatie over de vakken, de differentiaties en de beroepsmogelijkheden. Uiteraard kun je ook terecht met vragen over de opleiding. Je bent van harte welkom om 12.30 uur in L216.
Verplaatsing college
Het college staats- en bestuursrecht I voor groep 2 van woensdag 5 februari het 3e en 4e uur wordt eenmalig verplaatst naar het 7e en 8e uur in zaal TW A-101.
Sturen in de samenleving (178008)
In het interdisciplinair-project sturen in de samenleving (178008) in blok1.4 staat het afvalbeleid in Nederland centraal. Het ID-blok bestaat uit diverse onderdelen. Ten eerste het theoretische gedeelte, bestaande uit vier hoorcolleges, dat wordt afgesloten met een toets. Ten tweede een praktisch gedeelte bestaande uit een excursie naar de stortplaats Boeldershoek, gesprekken met mensen uit de praktijk, het schrijven van een zogenaamde pleitnota, een rollenspel en een terugkoppeling. Een gedetailleerd overzicht van het ID-project en de literatuur bestemd voor het hoorcollege van dinsdag 11 februari is vanaf maandag 3 februari bij BOZ-BSK af te halen. Tevens kan men zich vanaf 3 februari inschrijven voor het ID-project bij BOZ-BSK. De sluitingsdatum is maandag 17 februari. Op de inschrijflijst staat aangegeven welke rol men gaat spelen in het rollenspel. Het eerste hoorcollege op donderdag 6 februari zal gaan over economische concepten die een rol spelen bij het afvalbeleid. Te bestuderen literatuur: Lipsey en Courant, Economics, hoofdstuk 18 en 19. Overige literatuur staat vermeld in het overzicht.
Afstudeercolloquia
Arjen Schrijver over 'Besturingsfilosofie en informatievoorziening. Eentoepassing van decompositie ter bepaling van de informatiebehoefte binnen de provincie Zuid-Holland ter verbetering van de informatievoorziening, 20 februari 1997 om 15.45 uur in TW B-209.
Lieske Arts over 'Citizen participation in waste management decision making. A study of the types of citizen participation found in English waste management decision making, and the effects this participation has on the effectiveness and the legitimacy of the decision making process', 14 februari 1997 om 15.30 uur in TW C-238.
Begrotingsbeleid en begrotingscyclus (173702)
D3-Studenten BSK. In het 3e trimester wordt in het kader van het vak Openbare Financiën de module Begrotingsbeleid en begrotingscyclus aangeboden (173702). In de studiegids is als literatuur onder meer voorgeschreven een boek onder redactie van H. de Groot en C.A. de Kam, in casu Jaarboek Overheidsuitgaven 1995. In plaats daarvan dient te worden aangeschaft het Jaarboek Overheidsuitgaven 1996. Voor eventuele vragen kunt u zich wenden tot de (gast)docent van dit vak, drs. A.P. Ros tel. 0180-55 15 61 of 010-408 14 50.
Lucas Reijnders
zie onder alle faculteiten
Literatuur blok 4
P-Studenten BSK. Voor blok 4 is het blok van Van Wijk / Konijnenbeld, Hoofdstukken van Administratief Recht, Lemma, Utrecht 1994, 9de druk de enige nieuw aan te schaffen literatuur. Bij Staats- en Bestuursrecht is er geen syllabus; schriftelijke informatie bij het project Studeren wordt uitgedeeld tijdens de colleges. De andere vakken in blok 4 lopen door vanuit blok 3; deze literatuur heeft men dus al in bezit.
Literatuur risk management (173820) en politiestudies (178820)
D2-Studenten BSK. De literatuur voor het vak risk management (173820) dat wordt gegeven in het derde trimester op woensdagmiddag het 7e en 8e uur is: P.F. Claes en H.J.J.M. Heerman, Risk management: inleiding tot het risicobeheersproces, Stefert Kroese (Educatieve Partners), 1991. ISBN: 90 207 2082 1. De literatuur voor het vak politiestudies (178820), derde trimester op donderdag het 5e en 6e uur, zal zo snel mogelijk bekend worden gemaakt. Voor informatie over de vakken risk management en politiestudies kunt u contact opnemen met: Mevr. Drs. M.J.G. de Heus, tel. 053-489 40 57.
Staats- en bestuursrecht I (175001)
P-Studenten BSK. Het college staats- en bestuursrecht I voor groep 2 van woensdag 5 februari het 3e en 4e uur wordt =E9=E9nmalig verplaatst naar het 7e en 8e uur ook in zaal TW C-101.
Inleidend college Civieltechnisch Meetpracticum (221120)
P-CT&M. Op maandag 3 februari a.s. het derde uur vindt er een inleidend college plaats van het vak Civieltechnisch meetpracticum (221120) in zaal BB4.
EL
Roosterwijzigingen Lineaire Systemen (123149)
Er zijn enkele wijzigingen op het rooster van de colleges Lineaire Systemen. Maandag het 1e en 2e uur is er voor alle groepen een hoorcollege in BB 6. Dinsdag het 1e en 2e uur komt het college voor groep 2 te vervallen. Vrijdag het 1e en 2e uur is er voor alle groepen een hoorcollege in BB 6. De rest van de verroosterde colleges blijft zoals op de roosters vermeld.
Vakgroepvoorlichting EL
Bestemd voor 2e, 3e, laterejaars en HTS-studenten. De jaarlijkse vakgroepvoorlichting zal plaatsvinden in de weken 6 t/m 10 om 15:45 in EL/TN T4 (let op: op 4 feb. in CC3). De vakgroepen zullen als volgt een presentatie houden: 04 feb. TIOS (in CC3), 11 feb. BIO, 18 feb. BSC, 25 feb. ICE, 04 mrt. TDM
D-voordracht
M.C. van der Zon over Modeling and control of two coupled links of a manipulator with flexible joints. Op 11 februari 1997 om 10.00 uur in het EL/TN gebouw, zaal 10156
INF/BIT
Geslaagden propaedeuse Informatica
M. Akkerman, Sneek; B. ter Brugge, Enschede; S.Ennema, Vlaardingen; R.Gallas, Voorburg; D.Lubberts, Breda; S. Steffann, Breda.
Geslaagden propaedeuse BIT
H.van den Boom. Venray; D. Hornstra, 's-Gravenhage; J. Koldewijn, Olst; M. Koorn, Schagen; S. Kuindersma, Smallingerland; E.Nagel, Dokkum.
Doctoraalopdracht object-orientation
D-studenten INF. Bij North-Western University in Boston bestaat de mogelijkheid tot het uitvoeren van een D-opdracht onder leiding van prof. dr. Karl Lieberherr. Onderwerp is de integratie van de object-georienteerde methode Demeter (Lieberherr) en de Unified Modeling Language (Booch, Rumbaugh). Inlichtingen bij dr. Sjaak Brinkkemper, tel. 4189.
Multidisciplinaire ontwerpopdracht 3e trimester
De multidisciplinaire ontwerpopdracht heeft tot doel studenten te leren samenwerken met mensen van andere disciplines bij het oplossen van een complex probleem. Dit jaar zal in het derde trimester in een aantal ontwerpopdrachten worden samengewerkt door studenten van verschillende opleidingen. Deelnemende opleidingen zijn WB, EL, CT, TN, TW, WWTS, BSK, TBK, CTM, TO, INF en BIT. Voor belangstellende INF-studenten uit de generaties 1992, 1993 en 1994 kan het project in de plaats komen van het vak 211220 Ontwerpproject. Voor de studenten uit deze generaties bestaat ook de mogelijkheid het vak op te voeren als keuzevak naast het ontwerpproject, waarbij het dan voor 3 SP telt als vak binnen de eigen opleiding en voor 3 SP als vak van een andere opleiding. Ook studenten die eerder zijn begonnen (oud vierjarig curriculum) kunnen door dit vak op te voeren 3 SP als INF-keuzevak en 3 SP als vak van een andere opleiding invullen. Noodzakelijke voorkennis: P behaald, 56 SP van het doctoraal behaald. Opgave en informatie: W.A. Vervoort (4096). Centraal verzorgde informatie over de multidisciplinaire ontwerpopdracht is te vinden op een speciaal daarvoor ingerichte WWW-pagina Multidisciplinaire Ontwerpopdracht.
Aanmelding D-examenvergadering INF in maart 1997
D3-studenten INF. Uiterlijk tot en met woensdag 26 februari 1997 kan men zich aanmelden voor de doctoraalexamenvergadering Informatica van 27 maart 1997. Aanmelding geschiedt middels het invullen van een aanmeldingsformulier. U dient hiervoor een info-setje betreffende aanmelding D-examen, aankondiging D-voordracht e.d. af te halen bij BOZ-INF. Wij zijn geopend van 10.00 - 14.00 uur. Terugtrekken voor het examen is mogelijk, bij BOZ, tot en met 20 maart 1997. Alle beoordelingsmededelingen dienen uiterlijk 20 maart 1997 in het bezit te zijn van BOZ-INF. Een exemplaar van het doktoraalverslag dient (vssr 20 maart a.s.) te worden ingeleverd bij BOZ-INF. Het verslag zal, indien u daarvoor toestemming hebt gegeven, naar de bibliotheek van INF gaan. Bovendien moet een losbladig exemplaar van het verslag ingeleverd worden bij het vakgroepsecretariaat. Studenten die nog geen goedgekeurd studieprogramma hebben, of studenten die nog wijzigingen op het studieprogramma hebben, dienen dit z.s.m. door te geven aan BOZ-INF. De diploma-uitreiking zal plaatsvinden op vrijdag 4 april 1997.
Doctoraalvoordrachten
Hans C. Scholtes over: Design of a Web-based Interface Architecture for TMN, op vrijdag 31 januari 1997 om 15.00 uur in INF U-4.
Wilco Burghout over: Linking Computer Aided Design to Product Ecology Assessment, maandag 3 februari 1997 om 13.30 uur in INF-L204 (demozaal).
Student-assistenten gezocht voor:
-het derde trimester Vertalerbouw (211035): het maken van sheets voor het college en het nakijken van opgaven (inl. H. Alblas, INF 5035), en assistentie bij het practicum (inl. H. Groen, INF 5033). Vereisten: Vertalerbouw.
-Syntaxgestuurde Vertaling (211018, TW vak): het nakijken van opgaven en assistentie bij het practicum (inl. A. Nijmeijer, INF 5037 of H. Alblas, INF 5035). Vereisten: Vertalerbouw. Sollicitatieformulieren afhalen en inleveren bij mevr. E.V.M. Elferink-Dijkhuis, Faculteitsbureau Informatica, INF 1035 (alleen 's morgens).
SETI-Stage op het gebied van Neurale Netwerken
Voor studenten die geïnteresseerd zijn in neurale netwerken is er de mogelijkheid in de vorm van een bedrijfsstage in Hengelo te werken aan een onderhoudsstatus-monitor. De stage is onderdeel van activiteiten die verricht worden in het kader van het Neuro-Fuzzy Centrum. Daardoor wordt een heel redelijke stagevergoeding geboden. Geïntereseerden kunnen voor inlichtingen terecht bij Marc Drossaers (INF 2031, tel. 4893745, [email protected]) of Mannes Poel (INF 2102, tel. 3920, [email protected]).
Eindopdracht KASTA
Voor BIT-studenten die dit jaar de KASTA-case doen, ligt bij BOZ/INF een blaadje met aanvullende cijfermatige gegevens ten behoeve van de eindopdracht.
TBK/CT&M
Fysische systemen (140531)
Het vak begint met een hoorcollege op 3 februari (3e en 4e uur) BB1. Hierbij vindt ook de indeling plaats voor het bij het vak behorende practicum. Aanwezigheid bij dit eerste hoorcollege is daarom dringend gewenst.
Verplaatsing hoorcollege Bestuursrecht II (175902)
D-CT&M. In verband met het symposium, georganiseerd door ConcepT, op donderdag 6 februari a.s. (week 6) is het hoorcollege van het vak Bestuursrecht II (175902), dat plaats zou vinden op die dag, verplaatst naar maandag 10 februari a.s. het eerste en tweede uur in zaal BB3.
Bouwco case (Case de Waaier) (181004)
Studenten CT&M. Het practicum van het vak Bouwco case (181004) vindt plaats in week 14 t/m 19. Het programma is als volgt: Woensdag 2 april a.s. het eerste uur inleidend hoorcollege in zaal EF T4. Op de maandagen (7, 14, 21 en 28 april) van week 15 t/m 18 het tweede uur hoorcollege in zaal BB5. Studenten werken in groepen van drie. In week 15, 16 en 17 vinden per groep videosessies plaats volgens een nader te bepalen rooster. Een videosessie duurt twee uur. In week 18 wordt het eindrapport door elke groep uitgewerkt en ingeleverd. De eindpresentatie vindt plaats op 6 en 7 mei a.s. (week 19) volgens een nader te bepalen rooster. Voor de eindpresentatie is twee uur beschikbaar per groep. Studenten die wensen deel te nemen aan de Case de Waaier kunnen daarvoor intekenen op het mededelingenbord van CT&M. Sluitingsdatum voor opgave is woensdag 26 maart a.s. Nadere informatie ir. M. Bonebakker, tel. 4887, kamer W106.
Extra hoorcolleges OCC II (226021)
D-CT&M. De hoorcolleges van het vak Ontwerpen van civieltechnische constructies II (226021) gaan twee weken langer door dan op het rooster vermeld; namelijk week 10 en week 11 op dinsdag het eerste en tweede uur in zaal WB T500.
Inschrijven Multidisciplinair ontwerp opdracht (224331)
D2/D3-studenten CT&M. De MultiDisciplinaire OntwerpOpdracht (MDOO, 224331) is een nieuw keuzevak in het doctoraalprogramma van alle studierichtingen van de UT. Het vak vindt plaats in het derde trimester, in projectvorm, omvang 6 SP. In het project werk je samen met studenten uit andere studierichtingen aan de oplossing van een praktijkprobleem. Inschrijven voor MDOO kan tot uiterlijk 14 februari a.s. Op 19 februari a.s. vindt er een projectenmarkt plaats (14.00 - 17.00 uur in foyer CC-complex) om nader kennis te maken met projecten van je keuze en om de projectteams samen te stellen. Nadere informatie over MDOO is beschikbaar bij BOZ CT&M. Kijk ook eens op internet: http://www.math.utwente.nl/~multi
Inleiding niet-westers management 188047
Bedrijfsvoering in niet-westerse landen 188007. D-CT&M. Het tentamen van de vakken Inleiding niet-westers management (188047) en Bedrijfsvoering in niet-westerse landen (188007) vindt plaats maandagochtend 10 maart a.s. (week 11).
BOZ gesloten
CT&M. Van maandag 3 februari t/m vrijdag 7 februari a.s. is Bureau onderwijszaken CT&M gesloten. Met dringende zaken kan men terecht bij Bureau onderwijszaken TBK (tel. 3516).
Verkeerskunde (222010)
D-CT&M. Op donderdag 10 april a.s. (week 15) het eerste en tweede uur zal het hoorcollege van het vak Verkeerskunde (222010) niet plaatsvinden in CC4 maar in CC1.
Inleiding Mariene Dynamica D3 (224242)
D-CT&M. De hoorcolleges van het keuzevak Inleiding Mariene Dynamica D3 (224242) worden in het derde trimester gegeven, het derde en vierde uur, op de volgende dagen: 1 april en 8 april WB HV112, 24 april CT 2127, 29 april en 6 mei en 20 mei CT 2133, 29 mei en 5 juni en 12 juni CT 2151.
High Technology Marketing (186206)
zie UT-nieuws van vorige week
SUTO-Award
SUTO staat voor Sectie Uitbesteden en Toeleveren van Onderhoud en is onderdeel van de Nederlandse Vereniging voor Doelmatig Onderhoud (NVDO). Het SUTO-bestuur heeft besloten om de eerste SUTO-Award (oorkonde en een geldprijs van f5000) ter gelegenheid van het SUTO-seminair op 14 mei aanstaande uit te reiken. Per universiteit wordt men in de gelegenheid gesteld om afstudeerwerk in te dienen. Info: dr.ir. L.A.M. van Dongen tel. 030-2354714).
Wijziging colleges Computer Law en International Trade Relations
TBK D3. I.v.m. afwezigheid van de docent zijn er een aantal college-wijzigingen voor de vakken Computer Law en International Trade Relations: 189059 Computer Law College vervalt op 3 februari. Hiervoor in de plaats is gepland: vrijdag 28 februari, 7e + 8e uur in CT 2127; 189062 International Trade Relations Colleges vervallen op 22 januari en 5 februari a.s. Hiervoor in de plaats staan gepland: woensdag 12 februari a.s., hele middag in CT 1345 én woensdag 19 februari a.s., hele middag in CT 3126.
Eénmalige verplaatsing Hc Vermogensmarkten en ondernemingsfinanciering (186010)
TBK D2,3. In verband met de voorlichtingsdag zal het Hoorcollege voor Vermogensmarkten en Ondernemingsfinanciering (186010) op donderdag 13 februari a.s. het 3e en 4e uur plaatsvinden in BB4.
Produktiemanagement II (181062)
TBK D2. In verband met afwezigheid van de docent vervalt het hoorcollege voor Produktiemanagement II (181062) op donderdag 6 februari a.s. Hiervoor in de plaats wordt een hoorcollege gegeven op woensdag 12 februari a.s., het 7e en 8e uur in BB2.
Doctoraalvoordrachten
Marco van de Voort over 'proces-indicatoren in het voortbrengingsproces van geprefabriceerde betonelementen', 27 februari 1997, 14.00 uur, BB106.
Fianne Lindenaar over 'De mogelijke toepassing van risico-analyse bij de realisatie van tunnels in binnenstedelijk gebied, uitgevoerd voor randproblemen bij het Souterrain en de Koningstunnel te Den Haag', 14 februari 1997, 15.00 uur, CT 1345.
Jikke de Jong over Het implementeren van performance management in de praktijk; aangrijpingspunten o.b.v. een vergelijking van theoretische inzichten en een praktijkcase, 6 februari 1997, 15.45 uur, WB Z 124.
Christian Koning & Gijs Emsbroek over '
Ozon of Onzin': een strategisch onderzoek naar ozonaktiviteiten voor Diversey Lever Maarssen, 14 februari 1997, 13.45 uur, BB1.Rectificatie: Dannis Noom over '
Structuur in een stroom van veranderingen'. Het bepalen van een invoeringsmethode voor het ERP-pakket Renaissance CS, 28 februari, 15.45 uur, Vestingbar - Filmzaal.Ard Voogd over '
"Let's deliver things better'. Verbetering van het verzendingsproces van gereed produkt bij het Supply and Distribution Centre van Philips DAP B.V. in Drachten, 30 januari 1997, 15.45 uur, BB6.TCW
Tentamen afspraak filosofie van de communicatie (168609)
Willen degenen, die het vak Filosofie van de communicatie dit academisch jaar 96/97 willen afronden en nog geen tentamenafspraak hebben gemaakt, zich tot uiterlijk 1 maart a.s. kunnen inschrijven op de tentamenlijst bij Anke Groothuijs (TWRC-D-329).
Roosterwijzigingen
Voor de huidige d1 studenten (instroom'96-'97) wordt het vak Sociologie van de communicatie in het derde trimester (2.3) gegeven i.p.v. het vak Communicatie en organisatieprocessen. Locatie en tijden blijven gelijk. Voor collegejaar '97/'98 wordt dan het vak Communicatie en organisatieprocessen in het eerste trimester aangeboden (in de d2 dus, 3.1) Studenten van een oudere generatie (instroom'95 of ouder) die het vak Communicatie en organisatieprocessen nog moesten doen, konden bezwaar aantekenen. De studenten die hier gebruik van hebben gemaakt worden verwacht bij de docent op 9 april om 13.00u. Plaats C326.
Diploma-uitreikingen TCW 1997
Hierbij treft u aan de data van de diploma-uitreikingen voor TCW: 4 april 1997, CC3, 14.00 uur;4 juli 1997, CT2520, 14.00 uur; 12 september 1997, CC3, 14.00 uur.
Sociologie van de Communicatie (168702) en Communicatie en Organisatieprocessen (168706)
Voor de huidige D1 studenten (instroom'96-'97) wordt het vak Sociologie van de Communicatie(168702) in het derde trimester (2.3) gegeven i.p.v. het vak Communicatie en Organisatieprocessen (168706). Locatie en tijden blijven gelijk. Voor collegejaar '97/'98 wordt dan het vak Communicatie en Organisatieprocessen in het eerste trimester aangeboden (in de d2 dus, 3.1) Studenten van een oudere generatie (instroom '95 of ouder) die het vak Communicatie en Organisatieprocessen nog moesten doen, konden bezwaar aantekenen. De studenten die hier gebruik van hebben gemaakt worden verwacht bij de docent op 9 april om 13.00u. Plaats C326. Start differentile fase Studenten die in het derde trimester van dit collegejaar willen starten met de differentile fase dienen hun studieprogramma en -planning voor 1 februari in te leveren bij de onderwijscordinator van TCW, Nelleke van Adrichem.
Multidisciplinaire ontwerpopdracht
Binnen je studieprogramma differentile fase is het mogelijk om je vrije keuzeruimte in te vullen met het vak Multidisciplinare ontwerpopdracht. In je postvak vind je een brief met meer informatie (inhoud, voorwaarden etc.)
TN
Doctoraalcolloquia
J.F. Zwijze over 'Stabiliteit van waterbellen mengels in een compressibele Poiseuille-actige stroming', 7 februari 1997, WB-gebouw hal V-212, 10.30 uur.
Arjan Oldenziel over 'Estimation of Turbulence Power Spectra from Randomly Sampled Data by Curve-fit to the Auto Correlation Function applied to Laser Doppler Anemometry', 5 februari 1997, 13.30 uur, EL/TN B1224.
P-studenten
Dinsdag 11 februari 1997 kan door 1e jaars TN-studenten geen gebruik gemaakt worden van de zelfstudieruimtes (EL/TN, vloer 10). Er is echter wel gelegenheid tot zelfstudie op de practicumzaal, vloer 4.
Roosterwijziging Lichtverstrooiing
D3-studenten. Het college Lichtverstrooiing (144007) is in de weken 6, 8 en 9 verplaatst van woensdag 5e + 6e uur naar dinsdag 1e + 2e uur in EL/TN B1228.
TO
Systeembenaderingen in de onderwijskunde (196006)
TO-d2-studenten. I.v.m. familie-omstandigheden van de docent zal hetcollege Systeembenaderingen van a.s. vrijdag 24 januari vervallen.Het vervangende college zal plaatsvinden op vrijdag 7 februari 1997, het 5e en 6e uur in zaal L216.
TCW-geïnteresseerden
Ga je Toegepaste Communicatiewetenschap doen na je eerste jaar TO of twijfel je nog? Wat voor antwoord je ook geeft: je bent welkom op de informatiebijeenkomst over Toegepaste Communicatiewetenschap op dinsdag 4 a.s Je krijgt informatie over de vakken, de differentiaties en de beroepsmogelijkheden. Uiteraard kun je ook terecht met vragen over de opleiding. Je bent van harte welkom om 12.30 uur in L216. Tot dan!
Ontwikkeling van volwassenen (194513)
D1-studenten. Het college voor het vak Ontwikkeling van volwassenen (194513), van 27 februari a.s., het 5e en 6e uur vervalt. Het vervangende college zal plaatsvinden op donderdag 10 april, het 5e en 6e uur in L216.
Doctoraalvoordracht
Linda E. Odenthal over HRD rollen in Duitsland, vrijdag 7 februari, 16.00 uur, L213.
TW
Economische Theorie TW (173114)
D1-Studenten TW. In verband met andere onderwijsverplichtingen op dezelfde tijd wordt het college Economische Theorie van maandag 3e en 4e uur in TW B-101 verplaatst naar maandag 7e en 8e uur in zaal TW RC-103 B.Dit geldt voor de blokken 5 en 6: weken 15 t/m 18 en 22 t/m 24.
College economische theorie verplaatst
D1-Studenten TW. In verband met andere onderwijsverplichtingen op dezelfde tijd wordt het college Economische Theorie van maandag 3e en 4e uur in TW B-101 verplaatst naar maandag 7e en 8e uur in zaal TW RC-103 B. Dit geldt voor de blokken 5 en 6: weken 15 t/m 18 en 22 t/m 24.
WB
Tentamen Toegepaste elektriciteit (113110)
WB D2-studenten. Dit tentamen vindt plaats op 3 februari 1997 om 09.00 uur t/m 12.30 uur in Sportcentrum UT.
Tentamen Technische thermodynamica voor HTS'ers (114501)
WB HTS-studenten. Dit tentamen vindt plaats op 5 februari 1997 om 09.00 uur t/m 11.00 uur in WB Hal IV.208.
Campus en studentenleven
SPE
Rondom Één
Taizé. Op verzoek van de broeders van Taizé is er een maandelijks avondgebed voor jongeren in Twente. Het wordt gehouden in de Remonstrantse Kerk in Hengelo, Woltersweg/hoek Grundellaan. De eerste keer is vrijdag 14 februari om 20.00 uur (inzingen om 19.00 uur). Twee Nederlandse broeders uit Taizé kun je daar dan ook ontmoeten. Bij het secretariaat van het SPE is een uitvoerige folder beschikbaar.
Viering. Zondag 2 februari is Kees Kuyvenhoven voorganger in de viering, die om half elf begint in de Audiozaal van de Vrijhof.
Vastenmaaltijd. In de Veertigdagentijd wordt er weer een wekelijkse vastenmaaltijd gehouden. De eerste keer is op woensdag (aswoensdag) 12 februari na de viering ± 18.15. Daarna vanaf 20 februari wekelijks op donderdag ± 18.15 (na het vesper). Plaats: Vrijhof SPE-plein (tweede verdieping). Neem zelf droog brood mee om samen te delen; voor thee wordt gezorgd. Wat we besparen aan een warme maaltijd gaat naar een gezamenlijk vast te stellen doel. Iedereen - jong tot oud - is welkom.
Bereikbaarheid pastores. Kees Kuijvenhoven (prot.), tel. 053-4337571. Jan de Jongh (prot. deeltijd), tel. 074-2430230. Vacature R.K.pastor, tijdelijk: drs Gert van de Bunt, tel. 0754-2666836. Adres secretariaat: Riet Glas, Vrijhof kamer 201 - 204 (Pastoraatsplein), tel. 053-4892369. Aanwezig ma-do 's middags.
Diversen
Studieverenigingen
Inter-Actief
Dinsdag 4 februari houdt Arjen de Vries om 16.00 uur een lezing over Java, om 17.00 uur voortgezet met een Inter-Actief borrel # Vrijdag 14 februari CMG, leuke workshop, lunch en bedrijfsborrel.
Paradox
Inschrijven kan nog voor de reanimatiecursus (drie avonden) van de studievereniging Paradoks. De precieze tijd en prijs (w.s f20 voor leden en f 40 voor niet-leden) wordt spoedig bekend gemaakt. Inschrijven bij de Paradoks-kamer (WB Z101), of mail: [email protected]. # Ook dit jaar organiseert Paradoks de befaamde operatiebezoeken in het Medisch SpectrumTwente op vrijwel elke maandag en dinsdag in maart, april, mei en de eerste helft van juni. Lid zijn of worden is verplicht (f15). Inschrijven bij de Paradoks-kamer (WB Z 101) of via [email protected]. Er is plaats voor 24 deelnemers.
Abacus
Als volgende week de (her)tentamens weer voorbij zijn, is er weer meer tijd voor de leuke kanten van het studentenbestaan. Allereerst de borrels van het tweede trimester: 6 en 20 feb en 6 maart. # Voorafgaand aan de borrel van 6 feb de lezing over 'Educational Geometry'. Zie de Ideaal # De Turbotrip gaat dit jaar naar Parijs, op 24/25 mei. Meer info en de inschrijflijsten hangen nu bij de Abacuskamer.
Ideefiks
De uiterste inschrijfdatum voor de 17 februari te houden excursie naar Dodewaard is verlopen # Dinsdag 26 februari: de filmcommissie presenteert '8 1/2' van Fellini. P. Vardy bespreekt de film; 19.30 u, zaal C238 # Dinsdag 4 maart: Afgestudeerde WWTS'ers vertellen over hun werkervaringen, 20.00 u in zaal B103. # Zondag 6 april: Ideefiks-Matinee in het Vestzaktheater. Zang, dans, toneel, muziek, cabaret, poezie door WWTS-studenten en -docenten. Dit mag je niet missen! En natuurlijk grijp je deze kans om je talenten ten tonele te brengen. Opgave voor deelname bij Tijmen Keesmaat of bij Jan van Diepen.
ConcepT
Het nieuwe bestuur bestaat uit: Hedwig van Delden (vz), Koen Fleuren (secr), Jarl van der Heide (pm), Pui Mee Chan (PR), Bianca Peters (FIB) en Klaas Hofstra (FO) # Het bestuur wil het oude bestuur bedanken voor hun inzet het afgelopen jaar en voor hun 'ludieke' aktie na de wisselingsborrel. # De nieuwe almanak is af te halen op de ConcepTkamer # Tevens wordt de nieuwe almanakcommissie weer opgestart. Heb je interesse, schrijf je dan in op het bekende ConcepTbord. # IACES houdt van 2-6 februari een uitwisseling met 20 Scandinaviers # 'Van planvorming tot project, over de opdrachtgever in de bouw en de stuurlui aan de wal' is de titel van het symposium dat op donderdag 6 februari wordt georganiseerd. Schrijf je bij ConcepT: entree f7,50, met lunch f17,50. # Op donderdag 13 en zaterdag 15 februari vinden de voorlichtingsdagen van de UT plaats. Heb je zin om mee te helpen, meld je dan even bij onze nieuwe FIB, Bianca. # Donderdag 13 februari organiseert de AkciE de Valentijnsborrel. # Wij wensen iedereen die tentamens heeft veel succes en sterkte toe. # Voor vragen en/of suggesties: kom naar de ConcepT-kamer of bel 053-4893884.
TObias
Donderdag 6 februari om 17.00 uur borrel in de kantine van het TO-gebouw # Vrijdag 7 februari om 12.30 uur NS-lezing, waarvoor je je kunt inschrijven # TObias zoekt nog mensen die in de volgende commissies willen: ouderdagcommissie, kampcommissie, werkvelddagcommissie en SCOON-commissie. Als je interesse hebt om in een van deze commissies te gaan zitten, kom dan gerust even de TObiaskamer binnen wandelen.
Isaac Newton
Morgen, vrijdag is de loting van de INCA, de intercontinentale reis naar Zuid-Amerika # Let op, in week 7 en 8 zijn er drie excursies en een bedrijf dat ons bezoekt; 7-2 Hoogovens, 13-2 Shell in Twente met een interactieve case, 14-2 Philips, 19-2 Tulip. Kijk voor info en inschrijving op het Newtonbord # Isaac Newton organiseert samen met Alembic eengala in de herfst. Nieuwe leden voor die commissie kunnen zich opgeven op het Newtonbord # Ben jij geïnteresseerd in het besturen van een vereniging? Vraag dan het Newtonbestuur eens vrijblijvend wat de funcies precies inhouden en naar een functiebeschrijving # Kijk op het Newtonbord voor het laatste nieuws over de las- en draaicursus # De Newtonkamer is elke dag geopend van 10 tot 16 uur ( WB Z-103). Telefoon (053- 489)2531; e-mail [email protected]; http://www.newton.wb.utwente.nl.
Stress
Op 4 febr gaan we naar de ING voor een workshop over de Chipper en de Chipknip # Er is een excursie naar Honeywell op 7 febr, deze excursie is gerelateerd aan het vak inkoopmanagement # Skiën op het Rutbeek. Deze halsbrekende toeren zullen plaats vinden op 12 febr. Inschrijven voor alles op het Stress-bord! # Vandaag is ook de laatste dag dat je je kan inschrijven voor de Unilever-workshop, in de Stress-kamer liggen de inschrijfformulieren # Voor informatie, gezelligheid, een kop koffie kom naar de Stresskamer, of bel (053)489 35 27.
Sirius
Sirius wil zich kandidaat stellen voor de organisatie van de Landelijke Bestuurskunde Dag, een groot symposium met een bestuurskundig onderwerp als thema, volgend jaar april. We zijn op zoek naar mensen die interesse hebben om de organisatie van deze dag op zich te nemen. Wil je serieus actief zijn en lijkt dit je wat, spreek dan één van de bestuursleden van Sirius hierover aan. # Schrijf je in voor de Batavierenrace, op het publikatiebord bij de Siriuskamer # Er zijn nog een paar plaatsen vrij in de almanakcommissie. Wil je mensen leren kennen en ervaring opdoen in commissiewerk, meld je dan aan # We zoeken nog mensen die voor een dag een meeloper van het VWO willen ontvangen en rondleiden. Je krijgt per meeloper een vergoeding van f25. Je kan je hiervoor opgeven in de Siriuskamer.
Arago
Morgenavond/nacht is de filmnacht! Actie-, thriller-, en humorfilms zullen het beeld verblijden. De entree bedraagt f10 maar daarna is alles vrij # Als de lijst nog niet vol is, kun je je inschrijven voor de eerste- en tweedejaarsexcursie naar Urenco op woensdag 5 februari # Donderdag 6 februari vindt er een gezellige borrel plaats, waarvan het thema nog enigszins duister is. Niet getreurd, dit maakt het verrassingseffect alleen maar groter. # Woensdagmiddag 12 februari is er een interactieve Shellecase over de Brent Spar. Locatie: De Vrijhof, de Kleine Zaal. Tijd: 14.00-17.30 uur. Na afloop is er gelegenheid tot naborrelen in het Theatercafe.
Alembic
Schrijf je in voor de studiereis naar Canada, getiteld 'Versatile chemistry in a vast country' in april 1998. De loting is op 2 april # Woensdag 5 februari de case-excursie naar Tebodin in Hengelo voor derdejaars en hoger. Inschrijven kan op het Alembic-bord # Lopers gezocht voor het Alembic-Batavierenrace team! # Kom helpen op de voorlichtingsdagen op 13 en 15 februari # CTSG Alembic, postbus 217, 7500 AE Enschede, tel: O53-4892866; fax: 053-4892479; e-mail:[email protected] ; www: http://utct.ct.utwente.nl/~alembic.
Sport
Sportraad
Duiken. De sportraad gaat woensdag 5 februari kopje onder. Wie gaat er mee duiken. Om 17.30 eerst een voorlichtingsvideo in het sporcentrum en daarna om 18.00 met flessen en vliezen het bad in. Kosten maximaal f22,50 (incl. materiaal, etc). Aanwezig om 17.30 in de kantine van het sportcentrum. Schrijf je in op het postvakje van de Sportraad. Voor meer informatie bel de Sportraad 1144.
Lezing Tapen. Fysiotherapeut René Polman geeft dinsdag 18 februari i.s.m. de Sportraad een lezing over sporttapen, de vinger, de enkel en de elleboog komen aan de orde. Daarna ga je het zelf proberen. Kosten f5, 20.00 uur vergaderzaal A van het Sportcentrum. Schrijf je in op het postvakje van de Sportraad. Voor meer informatie bel de Sportraad, tel. 1144.
Menu
WEEK 6
ZATERDAG 1 FEBRUARI
Cellerysoep
***
Spaghetti in tomatensaus
Doperwten, rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
ZONDAG 2 FEBRUARI
Groentevermicellisoep
***
Rollade, Rodewijnsaus
spruitjes of keuzegroente
rauwkostsaladebuffet
gebakken of gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
MAANDAG 3 FEBRUARI
Minestronesoep
***
Hutspot, vleesjus
verse worst of speklapje
of Mexicaanse Bonenschotel met Rijst
Rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
DINSDAG 4 FEBRUARI
Mexicaanse bonensoep
***
Grieks gehakt, uiensaus
rode kool, appelmoes
rauwkostsaladebuffet
Gebakken of gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
WOENSDAG 5 FEBRUARI
Oosterse groentesoep
***
Nasi Goreng,Javaanse Prikadel
Omelet-satésaus,
Atjar tjampoer, rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
DONDERDAG 6 FEBRUARI
Aspergesoep
***
Gebakken visfilet of visgratin
of vleesgerecht, Sauce Tartare
Bietjes, rauwkostsaladebuffet
Frites of gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
VRIJDAG 7 FEBRUARI
Kipvermicellisoep
***
Peppersteak, Pepersaus
Bloemkool, rauwkostsaladebuffet
Carré of gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
------------------------------------
VEGETARISCH
------------------------------------
MAANDAG 3 FEBRUARI
Hollandse groentesoep
***
PIZZA
Rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
DINSDAG 4 FEBRUARI
Linzensoep
***
Oekraïneschotel, Paprikasaus
Omelet, rauwkostsaladebuffet
Gekookte aardappelen
***
Keuze nagerecht
WOENSDAG 5 FEBRUARI
Oosterse groentesoep
***
Nasi Goreng, Saté van soja
satésaus, omelet, atjar tjampoer
rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
DONDERDAG 7 FEBRUARI
Aspergesoep
***
Griekse Moussaka, Tomatensaus
Rauwkostsaladebuffet
***
Keuze nagerecht
***********************************
H A P A A N D E T A P
GRIEKSE SPIES met Gyroskruiden,
Zazikisaus,Rauwkost,Frites
BRASSERIEMENU
Maandag 3 + Dinsdag 4 februari
Jägerschnitzel,
Verse groente,Rauwkostsalade
Gebakken Krielaardappelen Lyonaise
Woensdag 5 + Donderdag 6 februari
Entrecôte Café Paris
Verse groente,Rauwkostsalade,Frites