De internationale studentenorganisatie AIESEC gaat vanuit Twente humanitaire stages aanbieden. De organisatie heeft dit besloten nu blijkt dat in grote studentensteden zoals Rotterdam, Amsterdam, Utrecht en Groningen de humanitaire stages steeds populairder worden.
Een humanitaire stage is een stage bij een non-profit organisatie, meestal in een ontwikkelingsland met een andere cultuur. Zo valt te denken aan het geven van voorlichting over aids in Afrika, het werken voor Foster Parents in Zuid-Amerika of het bieden van hulp bij de aardbeving in India.
Sjoerd Ribberink, coördinator van AIESEC, legt uit wat hier aantrekkelijk aan is: 'Het is een keer wat anders. Je ziet wat van de wereld, met name op cultureel en sociaal gebied. Je gaat de interactie met een andere cultuur aan. Dit levert hele goede ervaringen op.' Een humanitaire stage is vrijwillig en levert wel kost en inwoning, maar geen vergoeding op. Ook geen studiepunten, daarvoor heeft het te weinig met een studie te maken. De faculteiten hebben al laten weten niet geïnteresseerd te zijn in humanitaire stages. Het zal dus niet kunnen dienen als eventuele vervanging van de verplichte stage, die in sommige curricula toch al staat ingeroosterd. Dit in tegenstelling tot de managementstages die AIESEC ook vanuit Enschede aanbiedt.
Een humanitaire stage moet dus als een 'extraatje' worden gezien? Ribberink: 'Maar wat is één trimester? En alles wordt geregeld, van visum tot hartelijk ontvangst op het vliegveld van, pakweg, Peru. En je ziet het aan de studenten. Ze komen terug en hebben écht wat beleefd.' De interesse voor de humanitaire stages van AIESEC is op dit moment groter dan voor de managementstages.