Mulder en Van `t Oever 'Ingenieurs van het jaar'

| Redactie

Enschede, vrijdag 19 oktober 2007. Micha Mulder en Ronny van ’t Oever, beiden UT-alumni en oprichters van UT-spin-off Micronit Microfluidics in Enschede, zijn woensdag tijdens de Ingenieursmanifestatie in Den Haag gekozen tot Ingenieur van het jaar 2007. Burgemeester Wim Deetman reikte de bijbehorende trofee uit.

Volgens Deetman, tevens juryvoorzitter, heeft het tweetal ‘een uitermate relevante vinding gedaan waarmee ze techniek en het vak van ingenieur op de kaart zetten, ook omdat ze zakelijk gezien er zeer succesvol mee zijn.’

De twee ingenieurs richtten eind 1999 Micronit Microfluidics op. Het bedrijf is uitgegroeid tot wereldmarktleider in het ontwikkelen en fabriceren van glazen microchips voor onder meer eiwitanalyse, DNA-onderzoek en de ontwikkeling van nieuwe medicijnen.

In oktober 2005 kwamen ze op plaats dertien de Deloitte Technology Fast 50 binnen, een ranglijst van vijftig technologiebedrijven met de sterkste omzetgroei. In dat jaar wonnen ze ook de prestigieuze Van den Kroonenbergprijs, die de UT jaarlijks beschikbaar stelt.

Meer over Micronit, zie het archief van het UT-Nieuws.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.