Intro gesmeerd van start

| Redactie

Niet op de gebruikelijke dinsdag, maar één dag later, gisteren dus, barstte het introductiefeest weer los. In negen dagen tijd kunnen de nieuwkomers alvast wennen aan hun nieuwe stad, studiegenoten ontmoeten en de campus ontdekken. Vaste prik tijdens de eerste introductie-uren is de centrale registratie die door extra aanmeldingspunten buitengewoon soepel verliep. Ook de openingsshow, de verenigingenpresentaties en natuurlijk deze groepsfoto horen er op zo'n eerste dag bij. Hoewel de lucht donker en dreigend was, bleven regenbuien uit. De komende dagen struinen de ongeveer 1150 verse eerstejaars rond op de campus, de straten van Enschede en Hengelo.


IK-voorzitter Thomas van de Kracht over de lengte van de intro: `Het college van bestuur vond tien dagen te lang. Studenten zouden moe zijn als ze aan hun eerste collegedag beginnen. Begrijpelijk, maar anderzijds is dat de eigen keuze van de aanstaande studenten. Niets is verplicht tijdens de intro en de nieuwkomers bepalen zelf hoe bont ze het maken.' Het idee voor een dagje minder kwam voort uit een werkgroep bestaande uit afgevaardigden van verschillende verenigingen waaronder ook de Student Union. Van de Kracht: `Dit jaar zijn we met vijf in plaats van zes IK-commissieleden. Een dag minder kwam ook wel weer goed uit.'

De ingekorte versie was voor de organisatie een kans om wat te schuiven met het programma. Van de Kracht: `Er zitten nu minder dooie momenten in. Verder zijn we trots op ons mediaproject. We hebben naast filmpjes op de website, de introkrant en foto's nu ook live radio-uitzendingen op 107.8 fm.'

Over de samenwerking met het HBO zegt hij: `Die is er wel, maar niet zo intensief als we van te voren hadden gewild. Het blijft toch lastig om met twee verschillende organisaties en besturen iets van de grond te krijgen. Het gezamenlijke slotfeest is gecancelled omdat wij niet de veiligheid konden garanderen voor zo'n grote groep feestende studenten. De gezamenlijke informatiemarkt op de Oude Markt en het aansluitende concert op woensdag blijven wel overeind net als de festatie een dag later. Ook doen we dan samen een poging om het wereldrecord waterpistolengevecht te verbeteren. Saxion Hogschool deed deze poging vorig ook. Die mislukte. Daarom doen we het dit jaar nog een keertje over, maar dan samen.' Na de wereldrecordpoging op donderdag 28 augustus volgt het allerlaatste introductiefeest en kunnen de verse studenten de maandag erop aan hun eerste colleges beginnen.

Foto: Gijs van Ouwerkerk
Foto: Gijs van Ouwerkerk

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.