In het tv-programma Twee voor Twaalf wonnen de broers Kamiel (28) en Stijn (25) Cornelissen de laatste weken in totaal zevenduizend euro. Kamiel Cornelissen studeerde in juni dit jaar af bij toegepaste wiskunde en werkt momenteel aan een paper over het gedrag van stamcellen, een onderzoek gesubsidieerd door de KNAW. Zijn broer Stijn is consultant bij een adviesbureau voor duurzame energie. Kamiel deed tien jaar over zijn studie. ‘Dat is niet zo gebruikelijk, ik weet het. Een deel van mijn tijd stop ik al jaren in spelletjes, zoals Magic. Ik ben gek op spelletjes en reis er heel de wereld voor over. Ik speelde al vijfentwintig keer in de VS.’ Cornelissen won onder andere in 2006 het NK Magic. Van het prijzengeld kan Kamiel een beetje rondkomen, maar het is geen vetpot. ‘Dan helpt dat bedrag van Twee voor Twaalf. Dat ga ik gebruiken voor een reis door Zuid-Amerika. Dat is het enige werelddeel dat ik nog niet ken. En verder zie ik wel wat het leven me gaat brengen.’ Twee voor Twaalf is een quiz met twaalf vragen voor twee kandidaten. De quizvragen gaan over de meest uiteenlopende onderwerpen en de antwoorden geven een sleutel tot het vormen van een twaalfletterwoord, dat uiteindelijk de oplossing van de quiz is. Het programma wordt al sinds 1990 gepresenteerd door Astrid Joosten.
De broers Stijn en Kamiel Cornelissen (rechts). (Foto: VARA)
Kaartspel Sinds 1993 is Magic een kaartspel met simpele regels: je bent een tovenaar en hebt twintig levens. Voor je tegenstander geldt hetzelfde. Diegene die als eerste geen levens meer heeft, heeft verloren. Elke speler mag zelf bepalen met welke kaarten hij speelt. De eerste serie kaarten van het spel Magic the Gathering (afgekort: Magic) werd in Amerika uitgebracht en was in no time uitverkocht. Al snel volgden er nieuwe series en werd het spel wereldwijd verspreid. Behalve dat Magic een strategisch denkspel is, is het uiterlijk van de kaarten minstens zo belangrijk. Elke kaart is een kunstwerk op zich. Dit element maakt dat Magic-kaarten niet alleen gebruikt worden om te spelen, maar ook om te verzamelen. Magic is dan ook een zogenaamd Collectable Card Game.
The eighth edition of the 4TU Career Special is out! This week, twelve thousand copies will land on the doormats of an equal number of alumni from the four technical universities. A special feature of this publication is the COMMIT insert of the Materiel and IT Command of the Ministry of Defence.
You’ll also find stories about alumni and start-up entrepreneurs. The opening article focuses on the national alumni survey, and you can read tips and tricks on salary negotiations.