‘Krasse Knarren’ van GEWIS vieren negende lustrum

| Stan Waning

UT-seniorenvereniging GEWIS viert vandaag haar 45-jarig bestaan. ‘De Kring van Krasse Knarren’ doet dat met een tentoonstelling, lezing, theater en een diner. ‘Onze leden zijn nog erg geïnteresseerd in wat zich afspeelt op de campus.’

Archiefbeeld: GEWIS-leden op bezoek in het ECTM (TechMed Centre)

GEWIS (Goed En Wel In Samenzijn) is als subvereniging van personeelsvereniging UT-kring een actieve club met zo’n 360 leden. Dat was de laatste twee jaren met dank aan de coronacrisis even anders, weet Maarten Fokkinga (73) van de lustrumcommissie, maar nu kijkt hij liever vooruit. ‘Als kwetsbare groep moesten we nou eenmaal oppassen, maar de komende jaren hopen we weer grote activiteiten als busreizen te organiseren. Dat zijn als je het mij vraagt de hoogtepunten bij GEWIS.’

Fokkinga vertelt over zijn mooiste busreizen met de vereniging. ‘Dan springt de reis naar de Maasvlakte er bovenuit. Enorm indrukwekkend wat we daar allemaal zagen, maar ook de reisjes naar Aviodrome en Schiphol waren prachtig. De busreizen trekken meestal ook de meeste leden, er gaan dan tussen de 100 en 150 oud UT’ers mee.’

Geen hiërarchie

Wat in een geslaagd GEWIS-jaar niet mag ontbreken is het kerstdiner, zegt Fokkinga ‘Wat ik daar zo mooi aan vind, is dat je oud-collega’s informeel spreekt zonder hiërarchie. Dan spreek je met mensen waar je eerder tegenop keek, maar bij GEWIS bestaan die rangen niet meer. Dat zorgt voor een fijne sfeer’, aldus de oud-docent informatica. ‘Daarom hoop ik dat het kerstdiner in 2022 na twee jaar van afwezigheid terugkeert. ‘De meesten van ons hebben het werkleven achter zich gelaten, maar dat geldt natuurlijk niet voor de band met oud-collega’s.’

GEWIS mag dan een seniorenvereniging met gepensioneerden zijn, het is niet zo dat de leden niet meer betrokken zijn bij de UT. Fokkinga: ‘Dat zie je tijdens de lezingen. Als iemand van de UT komt spreken, dan is de opkomst vaak het hoogst. Onlangs was rector Tom Veldkamp te gast om te praten over de internationalisering en de dilemma’s die dat met zich meebrengt en daar waren veel leden aanwezig. Dan merk je de betrokkenheid vanuit de zaal. Onze leden zijn nog erg geïnteresseerd in wat zich afspeelt op de campus.’

HR

Volgens Fokkinga gaat het ‘hartstikke goed’ met GEWIS. Wat in het op peil houden van het ledenaantal helpt, is een regeling met HR. ‘Medewerkers denken vaak niet aan de periode na hun pensioen, tot het eenmaal zo ver is. Veel medewerkers kennen ons dan nog niet. Medewerkers die met pensioen gaan krijgen daarom een gratis lidmaatschap voor de resterende tijd van het academische jaar. Dat moment is voor ons van groot belang, want als een medewerker eenmaal weg is, dan ben je ‘m kwijt.’

Met het stabiele ledenaantal en de vele activiteiten is Fokkinga ervan overtuigd dat GEWIS ook het tiende lustrum wel haalt, maar niet voordat het negende lustrum vandaag goed wordt gevierd met zo’n 120 leden. ‘Vooral naar de lezing van Ben Coelman kijk ik uit. Ik heb hoge verwachtingen, maar dat geldt ook voor de tentoonstelling. Bij de voorbereidingen kwam ik stukken tegen van leden van wie ik niet wist dat ze zich met kunst bezighielden. Het belooft een prachtige dag te worden.’

Lustrumprogramma GEWIS

13.30 uur: Tentoonstelling Krasse Knarren Kunst: Bezichtiging van kunstwerken van GEWIS-leden. Expositie is in de dagen na het lustrum te bekijken in de Vrijhof.

14.30 uur: Lezing ‘Krasse Knarren, meesterwerken van de oude dag’, door Ben Coelman, programmeur Kamermuziek bij het Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede.

15.30 uur: Improvisatietheater ‘Krasse Knarren Kluchten’, door theatersportvereniging Pro Deo.

Afsluitend: Diner U Parkhotel.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.