‘Nu gaan we feest vieren’

| Jelle Posthuma

Het UT/Saxion Runningteam eindigde vandaag op de derde plek in het universiteitsklassement van de Batavierenrace. De afgelopen jaren wist het team geen podiumplek te behalen.

Photo by: Arjan Reef

‘Een supermooi resultaat’, zegt teamleider Bouke Scheltinga (23). ‘We hebben naar vermogen gelopen. Dit jaar hadden we een sterk team. Uit de schema’s die wij van tevoren maakten, kwam naar voren dat ons team zich kon mengen met de top vier. Dat blijkt nu te kloppen.’

‘De race verliep vrij vlekkeloos. We hadden onze sterkste lopers in de middag. Het weer was zwaar, maar daar heeft iedereen last van.’ Het team gebruikte voor het eerst dit jaar een vaste fietser in de ochtendploeg. ‘Dat is goed bevallen. Het gaf meer rust.’  

De laatste loper bij de vrouwen, Leonie Glazenborg (19), heeft genoten van haar etappe. ‘Het was erg sfeervol en iedereen langs de kant was zo enthousiast.’

Dat beaamt Koen Wiggers (19). Hij liep de laatste mannenafstand. Wiggers heeft een zware race achter de rug. ‘Ik ben zelf niet tevreden, maar ons team heeft het super gedaan. Het warme weer maakte het heel zwaar en ik ben vijf maanden geblesseerd geweest. Na tweeënhalf kilometer was ik al kapot. Het laatste stuk ging op mijn tandvlees. Maar ik dacht: niet meer loslaten. Nu gaan we feest vieren. Voor de eerste keer weer op het podium.’ 


De uitslagen van de Batavierenrace zijn op moment van publiceren nog officieus.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.