Veertig jaar seniorenvereniging GEWIS

| Rik Visschedijk

Niet iedere gepensioneerde verschanst zich achter de geraniums. Zeker de UT-pensionado’s van seniorenvereniging GEWIS niet. Ze zoeken elkaar graag op en zien zichzelf als het collectieve geheugen van de UT.

De seniorenvereniging GEWIS (goed en wel in samenzijn) viert dinsdag 21 maart dat ze veertig jaar bestaat. Dat doet ze met een middag- en avondprogramma in de Vrijhof en de Faculty Club.

Actief

De subvereniging van de personeelsvereniging UT-kring, is een actieve club. Al jaren is het ledenaantal met zo’n vierhonderd deelnemers stabiel. ‘Dat is best bijzonder’, zegt voorzitter Cees van Vilsteren. ‘Ieder jaar stoppen er een paar mensen omdat ze te oud worden of omdat ze ons ontvallen. Maar we krijgen ook ieder jaar weer evenzoveel instroom van nieuwe UT-gepensioneerden.’

Elkaar opzoeken

De oudgedienden, zowel wetenschappelijk als ondersteunend personeel, zoeken elkaar iedere twee weken op. ‘We houden lezingen in Boerderij Bosch, maken een wandeling of ondernemen een excursie naar een bedrijf’, aldus Van Vilsteren. ‘Daarnaast is er een kerstdiner en een nieuwjaarsbijeenkomst en in mei gaan we een dag op pad. Dit jaar is dat naar de Biesbosch. We zetten ook technische onderwerpen op het programma, want veel van onze leden vinden dat interessant. Maar de gezelligheid is het belangrijkste.’

Rang of stand, het verdwijnt eigenlijk zodra je lid wordt van GEWIS, vertelt de voorzitter van de lustrumcommissie Ruud van Wissen. ‘Iedereen loopt door elkaar heen en het maakt echt niet uit wat voor een betrekking je hebt gehad. Die laagdrempeligheid is ook het aantrekkelijke van onze club. Het zal er mee te maken hebben dat mensen meestal lid worden met hun partner; die hebben natuurlijk helemaal geen UT-achtergrond.’

Collectief geheugen

Ze zien zichzelf als het collectieve geheugen van de UT en volgen met grote belangstelling de koers van hun oude werkgever. ‘Bij onze jaarvergadering nodigen we altijd een aantal mensen uit de hogere UT-regionen uit’, zegt Van Vilsteren. ‘Dan komt de rector bijvoorbeeld vertellen over de ontwikkelingen. Vooraf krijgt hij één opdracht: vertel geen propagandaverhaal. Bij die bijeenkomsten zie je echt de betrokkenheid van de leden bij de UT; er wordt geluisterd, maar ook kritische vragen gesteld.’


Meer informatie over GEWIS is te vinden op hun website.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.