'Uitgesteld advies' in richtlijn BSA

| Redactie

Opleidingen krijgen de mogelijkheid een uitgesteld bindend studieadvies (BSA) te geven als door bijzondere omstandigheden van de student geen advies kan worden gegeven in het eerste jaar. Dit uitgestelde advies moet uiterlijk aan het eind van het tweede studiejaar worden gegeven en is dan ook bindend. Het college van bestuur heeft deze maatregel toegevoegd aan de richtlijn BSA die woensdag wordt besproken in de universiteitsraad. De raad heeft al laten weten het voorstel te steunen.

Het uitgesteld advies zal gebruikt worden in uitzonderlijke situaties. Het college van bestuur geeft zelf het voorbeeld van een student die in november een auto-ongeluk krijgt en pas aan het eind van het vierde kwartaal weer in staat is te studeren. Die student mist alle tentamenweken en de eerste weken van kwartiel vier. Hij zal dus nooit genoeg studiepunten halen, maar hij zal – op grond van erkende omstandigheden – geen negatief advies krijgen. Tot nu toe was het niet mogelijk om in een later stadium alsnog een bindend studieadvies te geven, ook al blijkt dan overduidelijk dat de student niet geschikt is voor de opleiding.

Het bindend studieadvies geldt vanaf september 2012 voor de eerstejaars van vrijwel alle UT-bachelors. Zij moeten 45 van de 60 studiepunten halen om aan de BSA-norm te voldoen.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.